Projektowanie wnętrz

Oto modne kolory ścian, które powinny zdominować nasze przestrzenie mieszkalne w 2021 roku!

Jak większość ludzi, nie możemy się doczekać, aż ten rok w końcu minie. Oczywiście nadal nie ma gwarancji, że 2021 będzie wolny od pandemii, ale w tej chwili wydajemy się trochę optymistyczni. Ale bez względu na to, co się stanie, zawsze miło jest spojrzeć w przyszłość i zobaczyć, jakie nowe trendy życiowe rosną. Po całym zamieszaniu w 2020 roku nie możemy się doczekać nowego początku i możliwości dodania więcej kolorów do naszego życia w Nowym Roku. Ale jakie kolory ścian będą modne w przyszłym roku??

W czasach Corony zostajemy w domu?

Tutaj zestawiliśmy dla Ciebie prognozy kolorystyczne największych producentów farb i lakierów na 2021 rok. W przypadku większości marek widać wpływ koronawirusa na trendy kolorystyczne ścian w przyszłym roku. Widzimy wiele ciepłych, uspokajających odcieni, które sprawiają, że naprawdę możemy się zrelaksować i dobrze czuć w domu. Ponadto delikatne pastelowe kolory oraz spokojne odcienie błękitu i szarości stanowią dobrą bazę dla kolorowych dekoracji. Ale jest też trend na jaśniejsze odcienie, które mają nadać naszym czterem ścianom więcej koloru i radości. Tak więc nowe trendy oferują ładne połączenie spokojnych odcieni z ładnymi, jasnymi plamami koloru.

Kolor roku 2021 od Duluxa nazywa się Brave Ground

Trend farby ścienne do salonu 2021 beżowo-brązowy

Eksperci od kolorów z Dulux wybrali „Brave Ground” jako trend w farbach ściennych na rok 2021. Jest to ciepły, ziemisty odcień, który daje poczucie stabilności i spokoju. Kolor ścian daje nam dużą swobodę zmian i kreatywności i można go łatwo łączyć z innymi kolorami. W tym artykule znajdziesz fajne pomysły na możliwe kombinacje Brave Ground.

Beżowy kolor ściany do salonu lub sypialni Brave Ground

Prognoza kolorów Dulux Australia na 2021 r. opiera się na 3 paletach kolorów Wycofaj się, odżywiaj i resetuj, wywołują zachęcające obrazy relaksu, wyciszenia i komfortu. Te trendy w malowaniu ścian dają poczucie odnowienia, ale mają też nostalgiczny akcent.

Neutralna szarość tworzy miękki i nowoczesny wygląd

Trend w kolorze szarym kamiennym do jadalni 2021

Wycofać się oferuje domową estetykę i nostalgiczną mieszankę komfortu i bezpieczeństwa. Od spania przez jedzenie i pracę po ćwiczenia, nasz dom stał się centrum wielu pracowitych dni. To, co kiedyś było miejscem odpoczynku i relaksu, teraz ucieleśnia środowisko życia składające się z rodziny, pracy i wypoczynku.

Szary i niebieski promieniują spokojem i koncentracją

Trendowe kolory ścian do sypialni 2021 szary i niebieski

Stonowane odcienie ziemi tworzą harmonijne środowisko zachęcające do inspiracji i kreatywności. Ponieważ nasze życie prywatne i zawodowe wciąż się zaciera, powinniśmy odpowiednio unowocześnić nasze pokoje, aby zachować mieszankę funkcjonalności i komfortu. Daje to najlepszy wybór dla elastycznego życia.

Delikatne odcienie niebieskiego i szarego doskonale łączą się z ziemistym brązem i burgundem

Kolory ścian trendu 2021 Retreat

* Upewnij się, że nazwy kolorów ścian Dulux w Niemczech nie zgadzają się. Przedstawione palety kolorów i przykłady powinny służyć jako inspiracja przy wyborze kolorów. 

Ciemna oliwkowa zieleń relaksuje zmysły w sypialni

Trendowa farba ścienna do sypialni ciemna oliwkowa zieleń

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy cyfrowo nasyceni. Karmić zachęca nas do bycia obecnymi w chwili i powoduje odnowione uznanie dla naturalnego piękna. Paleta kolorów oparta jest na ciepłych, neutralnych barwach i wzbudza nowe zainteresowanie akcentami w kolorze żółtym i zielonym. Proste odcienie inspirowane naturą tworzą spokojną atmosferę, która ożywia Twój dom i odżywia duszę.

Kolory ścian Trend 2021 Nourish

Powracają wesołe kolory retro

biały z szarym odcieniem do salonu

Mocniejsze kolory z Resetowanie-Paleta pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Żywe akcenty kolorystyczne z zabawnymi kolorami retro przywracają lata 70. Połączenie czerwieni terakoty, błękitu benzyny i mięty gwarantuje poprawę nastroju!

Resetowanie kolorów ścian trendu 2021

Propozycja dla nowoczesnej kuchni w stylu retro

Modne kolory ścian do kuchni: jasnozielony, różowy i chili czerwony

Trendowa farba ścienna 2021 autorstwa Benjamina Moore’a: Aegean Teal

Kolor ścianki działowej 2021 turkusowy niebieski

Amerykański producent farb Benjamin Moore wybrał delikatny, uspokajający niebiesko-zielony jako modny kolor ścian na 2021 rok. Odcień nosi nazwę Aegean Teal (2136-40) i łączy w sobie spokojną naturę niebieskiego z wellnessową nutą zieleni, a szary odcień nadaje mu nowoczesny charakter. Jest to fascynujący niebiesko-zielony, który emanuje harmonią i zachęca nas do zastanowienia się i zresetowania. Kojące właściwości koloru sprawiają, że jest to doskonały wybór do sypialni lub domowego biura.

Modny kolor cielęcy do salonu turkusowy

„Aegean Teal” to jeden z 12 uspokajających, muśniętych słońcem odcieni, które Benjamin Moore wybrał jako Trend Wall Colours 2021. Dwanaście odcieni w palecie promieniuje ciepłem i dobrym samopoczuciem. To kolory, które sprawią, że Twoje mieszkanie będzie jeszcze bardziej domowe. Oto pełna lista:

Trend kolorystyki ścian 2021 ciepłe kolory Benjamina Moore

Na zdjęciu: Farba ścienna “Muslin”

Kolor ścian z muślinu na turkus

Na zdjęciu: „Chesterton Buff”

Pomarańczowa farba ścienna do domu ChestertownBuff

 Trendowa farba ścienna 2021 autorstwa Sherwina Williamsa: Urban bronze

Kolor ścian Trend 2021 szaro-brązowy miejski brąz

Sherwin-Williams wybrał „Urban Bronze” jako kolor roku 2021. Dom jest teraz ostatecznym ucieczką od świata, a kolor to prosty i skuteczny sposób na stworzenie osobistej przystani. Urban bronze to ciemny, wyrafinowany odcień szarości o ciepłym odcieniu. Kolor inspiruje nas wszystkich do znalezienia schronienia w każdym pomieszczeniu. Brąz miejski ma działanie gruntujące i daje poczucie spokoju i stabilności. Kolor jest ciepły i relaksujący, a także na tyle neutralny, że można go stosować jako bazę i łączyć z innymi odcieniami.

Kolor ściany antracyt do salonu 2021

Oprócz oficjalnego koloru roku 2021 marka opublikowała również swoje prognozy dotyczące kolorystycznych pasemek na nadchodzący rok. Po burzliwym roku firma Sherwin-Williams wybrała cztery palety kolorów do swojego ColorMix Forecast 2021, które skupiają się na równowadze i rytmie. Jeśli Sherwin-Williams ma rację, „mocne błękity, błotniste zielenie, przytłumione czerwienie, jasne róże i ciepłe biele” wkrótce zdominują naszą przestrzeń życiową.

Paleta kolorów „Sanktuarium”

w trendzie neutralne kolory ścian do salonu

Sanktuarium opiera się na zasadzie biofilii. Termin pochodzi z języka greckiego i oznacza „miłość życia” lub „miłość żywych istot”. Mając to na uwadze, ta uspokajająca paleta odzwierciedla powrót do natury i koncentruje się na promowaniu dobrego samopoczucia i spokoju. Kolory idealnie komponują się z modnymi stylami, takimi jak ciepły minimalizm i scandi chic.

neutralna paleta kolorów stonowanych odcieni zieleni i brązu

Paleta kolorów „Encounter” uosabia nowoczesny styl bohemy

jakie kolory ścian są w trendzie 2021

Ta paleta dotyczy pamiątek rodzinnych i kryjących się za nimi historii, mówi Sherwin-Williams. Odzwierciedla nowoczesną artystyczną estetykę z naturalnymi materiałami i bogatymi odcieniami ziemi.

Połącz modne kolory ścian

Paleta kolorów „Continuum”

jakie kolory ścian są modne w 2021 roku?

Nie da się ukryć, że technologia zmieniła nasze życie w domu. A teraz, gdy wielu z nas pracuje w domu, jest to jeszcze bardziej widoczne. Ta paleta odzwierciedla, w jaki sposób technologie pasują do naszego życia i stanowi hybrydę między sztucznym a naturalnym.

kolorowe kolory ścian na ścianę akcentującą

„Gobelin” jako pozwolenie na grę

Kolory ścian trend różowy, zielony i antracyt

Jeśli neutralność nie jest twoją rzeczą, sprawdź paletę kolorów Tapestry. Ta paleta kolorów koncentruje się na kreatywnej ekspresji i radości i jest pełna żywych odcieni, takich jak Jaipur Pink, Enjoyable Yellow i Jovial.

jasne kolory łososiowy zielony i niebieski

Trendy kolorystyczne 2021 od Behr

nowoczesne meble w odcieniach beżu wyglądają przytulnie

Paleta kolorów BEHR na rok 2021 to wyselekcjonowany wybór odcieni, aby stworzyć pożądany nastrój, który będzie pasował do Twojego stylu w każdym pomieszczeniu. BEHR wybiera paletę kolorów z 21 unikalnymi odcieniami podzielonymi na 6 tematów kolorystycznych, ale wszystkie mogą ze sobą współgrać. Oferują nową interpretację „komfortu”, która wykracza poza tradycyjne odcienie beżu, szarości i zieleni i obejmuje kolory, które mogą na nowo zdefiniować i wzbogacić przestrzeń życiową.

„Swobodny komfort”

ciepła kolorystyka ścian w kolorze beżowo-kremowym brązu

Te ciepłe, neutralne kolory tworzą przytulną atmosferę w korytarzach, kuchniach i otwartych przestrzeniach mieszkalnych.

“Strefa Ciszy”

kojące pastelowe kolory ścian w modzie

Kojące błękity i zielenie tworzą relaksującą przystań, która zapewnia łatwość i wygodę.

„Subtelne skupienie”

Pastelowe kolory ścian nadal modne w 2021 roku

Pastelowe odcienie uspokajają oko i tworzą wszędzie pozytywną atmosferę. Tworzą atmosferę, która jest jednocześnie wyrafinowana i przyjazna.

„Cichy Port”

zielono-niebieska kolorystyka wadn w trendzie 2021

Głębokie kolory działają uspokajająco i przekształcają Twój dom w oazę spokoju.

“Optymistyczny widok”

Trendy kolorystyczne ścian 2021 Kolorowo i optymistycznie

Kolorowe plamy koloru poprawiają nastrój w każdym pomieszczeniu i są idealne do kuchni, pokoju dziecięcego i wszędzie tam, gdzie chcesz poczuć się pełen energii.

Teraz już wiesz, jakie kolory ścian będą modne w 2021 roku. Czy jesteś już w nastroju na nową warstwę farby? Oto kolejna wskazówka: wymieniliśmy wszystkie kolory ścian od tych międzynarodowych producentów farb wraz z ich nazwami i kodami kolorów. Ale mogą się one różnić w różnych krajach. Przydatnym narzędziem do znajdowania pożądanego koloru i porównywania oznaczeń kolorów jest Encycolorpedia. Możesz tam również odkryć podobne kolory innych marek.

Porównaj kolory ścian różnych marek