Projektowanie wnętrz

Orientalna dekoracja z chińskimi stołkami ogrodowymi – 19 pomysłów na mieszkanie

Orientalna dekoracja chińsko-ogrodowo-stołek-wnętrz-dekoracja-akcent kolor-jasnoniebieski

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w urządzaniu domu można zaobserwować kombinację stylów wyposażenia zachodniego i azjatyckiego, z wykorzystaniem elementów pochodzących z różnych kultur. Na przykład apartamenty z nowoczesnym wystrojem wnętrz mają orientalny urok. Popularnym elementem wyposażenia wywodzącym się z kultury azjatyckiej są chińskie stołki ogrodowe, które są przeznaczone do orientalne dekoracje zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu.

Orientalne pomysły na dekoracje do nowoczesnego salonu

Orientalny pomysł na życie w stylu deco-chiński-ogrodowy-stołek-salon-pastelowe odcienie

Projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po ceramiczne stołki w kształcie beczki, które są używane jako stoliki boczne lub po prostu jako orientalne akcenty dekoracyjne we wnętrzu. Można je łączyć z różnymi stylami wyposażenia i dodadzą uroku i elegancji każdej sypialni, łazience, salonie lub na zewnątrz.

Chiński stołek ogrodowy jako orientalna dekoracja

Orientalne deco na zewnątrz-nowoczesne-ogrodowe-meble-chińskie-ogrodowe-stołek-pomarańczowy

Ceramiczne stołki w kształcie beczki istnieją od ponad 1000 lat i były używane głównie w chińskich ogrodach. Jako meble ogrodowe wykonuje się je najczęściej z ceramiki, kamienia lub porcelany, aby były odporne na warunki atmosferyczne. Obecnie jednak można je znaleźć we wnętrzu, a nie na zewnątrz.

Historia stołka w kształcie bębna

Orientalny deco-chiński-ogrodowy-stołek-nowoczesny-wewnętrzny-salon-nude-tony

Kultura chińska kładzie duży nacisk na ogrodnictwo i kształtowanie krajobrazu, więc w przeszłości większość chińskich domów budowano wokół dziedzińca. Z tego powodu meble ogrodowe były ważną częścią wnętrza w Chinach. Zabytkowe stołki ogrodowe, jakie znamy dzisiaj, pochodzą z czasów dynastii Ming – początek XVII wieku.

Jak dziś wyglądają chińskie stołki ogrodowe?

Orientalna dekoracja wnętrza-chiński-ogrodowy-stołek-ceramiczny-antyczny-bęben-inspiracja

Te piękne ceramiczne stołki mają kształt beczki i również przypominają starożytne chińskie bębny. Dlatego większość modeli jest wyposażona w sztucznie symulowane główki gwoździ, które są częścią prawdziwych bębnów. Ponadto orientalne taborety ogrodowe mają różne ozdoby i oferowane są w różnych kolorach, aby idealnie pasowały do ​​każdego wnętrza.

Nowoczesne wnętrze z orientalnym urokiem

orientalne-deco-nowoczesne-umeblowanie-ogrodowe-stołek-stolik-kamionka-salon

Różnorodność kolorów i wzorów umożliwia aranżowanie różnych wnętrz z chińskimi hokerami ogrodowymi. Nadają się do salonu i sypialni, a także do łazienki. Niezależnie od tego, gdzie zostaną umieszczone, nadadzą każdemu pomieszczeniu wyjątkowego, orientalnego charakteru.

Chińskie stołki ogrodowe jako stoliki boczne w salonie

orientalne-dekoracje-mieszkaniowe-pomysly-chińskie-stołek-salon-sufit-drewniany

Popularne chińskie taborety ceramiczne są wykorzystywane nie tylko jako orientalna dekoracja we wnętrzu, ale także jako użyteczne meble. Dzięki wygodnej podkładce do siedzenia faktycznie służą jako meble do siedzenia, ale sprawdzają się bardziej jako stolik boczny, zwłaszcza w salonie. Można na nim umieścić książki i czasopisma lub małe doniczki z roślinami domowymi.

Orientalny ozdobny taboret dla pięknych akcentów kolorystycznych we wnętrzu

orientalne-dekoracje-meble-pomysły-salon-ogrodowy-stołek-granatowy-akcenty

Jeśli chcesz dodać akcenty kolorystyczne do swojego salonu, możesz kupić jeden lub więcej stołków ceramicznych w kształcie beczki w wybranym kolorze. W połączeniu z kilkoma poduszkami na sofę, wazonami z kwiatami lub fototapetami doskonale sprawdzą się jako miły akcent we wnętrzu.

Orientalna dekoracja z wzorzystymi stołkami ogrodowymi

orientalne-deco-chińskie-krzesło-ogrodowe-pomarańczowo-białe-wzorzyste-dekoracja-wnetrz

Dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do orientalnej dekoracji, można znaleźć takie hokery ogrodowe, które są wyposażone w orientalny wzór. Oprócz motywu intensywne kolory takie jak czerwień, pomarańcz, żółć i lazur tworzą orientalny klimat.

Kolorowe wnętrze z azjatyckimi motywami

orientalna-dekoracja-pomysł-salon-kolorowy-wnętrz-ceramiczny-stołek-china

Biały salon można zamienić w orientalną oazę dzięki odpowiednim meblom i kolorystyce. Tutaj, na przykład, zastosowano różne kolory rolet, poduszek siedzisk i dywanu, które są połączone z prostymi białymi meblami do siedzenia. Dobrym uzupełnieniem motywu azjatyckiego są porcelanowe stołki ogrodowe w kształcie beczki, mają kształt heksagonalny, ozdobione są motywami chińskimi, takimi jak smoki, piwonie czy symbole buddyjskie i doskonale sprawdzają się jako orientalna dekoracja salonu.

Różne rodzaje chińskich stołków ogrodowych

orientalna-dekoracja-wnetrza-salonu-antyczny-chiński-stołek-ogrodowy-stolik

Kształt większości chińskich taboretów jest podobny, ale modele różnią się różnymi motywami i wzorami. Nowoczesne wzory wyposażone są w perforowane płatki jako ozdoby i wykonane z glazurowanej ceramiki. Inne modele są zaprojektowane tak, aby przypominały bambusowe stołki. Niektóre mają nawet antyczny wygląd i dlatego świetnie nadają się do wnętrza w stylu retro.

Kup chińskie stołki do orientalnej dekoracji

orientalna-dekoracja-salon-chiński-ogrodowy-stołek-biały-stolik

Oryginalne stołki ogrodowe z Chin są niezwykle rzadkie i dlatego są bardzo drogie. Dlatego zwykle wystawiane są w muzeach lub kupowane tylko przez kolekcjonerów antyków. Na szczęście już powstają nowoczesne, ale wysokiej jakości repliki, które są oferowane w niższej cenie.

Orientalna dekoracja w łazience

orientalna-dekoracja-nowoczesna-łazienka-projekt-chiński-stołek-ogrodowy

Dzięki swojej wodoodporności chińskie hokery ogrodowe mogą być również wykorzystywane do projektowania nowoczesnych łazienek. Jeśli stołek znajduje się na przykład obok wanny lub pod kabiną prysznicową, może służyć jako półka na szampony lub przybory łazienkowe.

Instrukcja pielęgnacji chińskiego stołka ogrodowego

orientalna-dekoracja-nowoczesna-łazienka-wanna-zabytkowy-chiński-stołek-ogrodowy

Kolejną wspaniałą cechą tych stołków ogrodowych jest to, że są łatwe w utrzymaniu. Można je nawet wycierać i czyścić wilgotną szmatką, przy czym dozwolone jest również użycie łagodnego środka czyszczącego. Następnie powierzchnię należy przetrzeć suchą szmatką, a taboret znów będzie wyglądał jak nowy.

Dopasuj orientalny taboret do wyposażenia łazienki

orientalna-dekoracja-łazienka-chińska-krzesło-ogrodowe-czarna-prysznic-szklana przegroda

Kolorystyka mebli powinna być również skoordynowana w łazience. Chiński stołek ogrodowy można kupić w kolorze ścian i mebli łazienkowych lub jako kolorowy akcent w wystroju łazienki.

Orientalne pomysły na dekorację tarasu na dachu

orientalne-dekoracje-pomysly-nowoczesne-dachowe-tarasowe-rosliny-chiskie-stolec-ceramiczne

Ponieważ chińskie stołki ogrodowe są tak wszechstronne, można ich używać w dowolnym miejscu w domu. Świetnym pomysłem byłoby wyposażenie tarasu lub tarasu na dachu w takie ceramiczne stołki i piękne rośliny, aby nadać przestrzeni zewnętrznej azjatycki klimat.

Użyj chińskich stołków ogrodowych na tarasie na dachu

orientalna-dekoracja-salon-mały-dach-taras-leżak-chiński-stołek-ogrodowy

Jeśli chcesz zaprojektować własną strefę relaksu w mieście, możesz zaprojektować taras na dachu w orientalnym stylu i spędzić wolny czas na świeżym powietrzu przy ładnej pogodzie. Chiński stołek ogrodowy to piękna orientalna dekoracja tarasu, która może służyć również jako przydatny stolik boczny.

Zaprojektuj werandę z kolorowymi stołkami ogrodowymi

orientalna-dekoracja-weranda-chińska-ogrodowa-stołek-jasno-niebieski-kolorowy-meble

Orientalne stołki ceramiczne doskonale nadają się do kolorowego wystroju werandy. Mogą służyć jako siedzisko lub jako stolik pomocniczy i pięknie łączyć się z meblami rattanowymi w tych samych lub kontrastujących kolorach.

Zajmujące mało miejsca meble na balkon

orientalne-dekoracja-meble-nowoczesne-inscenizowane-zielone-ogrodowe-stolec-stolik-balkon

Jeśli chcesz ustawić mały pokój, aby zaoszczędzić miejsce, chińskie stołki ogrodowe są do tego idealne. Zajmują niewiele miejsca i można je schować nawet pod stołami. Na przykład, jeśli chcesz spędzić więcej czasu na balkonie, możesz ustawić go jako boczny stolik ze stołkiem i cieszyć się tam poranną kawą lub herbatą.