Projektowanie wnętrz

Organizacja biura domowego: Jak zaprowadzić porządek w biurze domowym!

W przypadku domowego biura obowiązuje zasada: Miejsce pracy we własnych czterech ścianach musi być zaprojektowane tak, aby było funkcjonalne i jednocześnie harmonijnie pasowało do wnętrza. Dobra organizacja domowego biura jest tutaj kluczowa. Wyjaśnimy Ci krok po kroku, jak stworzyć dobre zamówienie i pokażemy 45 pomysłów na przejrzyste przechowywanie dokumentów biurowych, nawet przy ograniczonej przestrzeni.

Organizacja biura domowego: Jak sprostać wyzwaniom związanym z pracą w domu?

Przydatne wskazówki dotyczące przechowywania plików w biurze domowym

W czasach Corony wiele firm zmieniło swoje biura na biura domowe. Nawet po zwolnieniu większość firm oferuje swoim pracownikom możliwość pracy z domu. Jeśli Ty również stoisz teraz przed wyzwaniem założenia domowego biura, z przyjemnością udzielimy Ci kilku wskazówek. W ten sposób możesz skonfigurować swoje biuro w domu krok po kroku:

1. Określ miejsce zamieszkania, w którym ustawisz swoje biuro domowe. Stałe miejsce pracy sprzyja koncentracji i zwiększa produktywność. W ten sposób zapewniasz również wyraźny podział między pracą a życiem prywatnym i możesz lepiej odpoczywać i relaksować się.

Organizacja domowego biura na małej przestrzeni Wskazówki

2. Przestrzegaj struktury pracy w biurze pod względem czasu. Jednocześnie rób przerwy i nie rozpraszaj się podczas pracy. Pranie, odkurzanie czy opłacanie rachunków – wszystkie prace domowe wykonujemy po zakończeniu dnia pracy.

3. Pod koniec dnia pracy posprzątaj swoje biurko tak jak w biurze.

4. Większość osób samozatrudnionych ma trudności z przechodzeniem z codziennej pracy do życia prywatnego. Tu z pomocą przychodzi prosta sztuczka: po pracy wybierz się na krótki spacer lub jogging.

5. Każdy, kto na co dzień wymienia informacje z innymi pracownikami swojego działu, jest na bieżąco i zawsze wie, co dzieje się w biurze.

Zorganizuj domowe biuro z dziećmi

Biuro domowe z dziećmi organizuje wskazówki i przykłady

Każdy, kto chce zorganizować domowe biuro z dziećmi, staje przed nie lada wyzwaniem. Przy dobrym planowaniu praca w domu może odnieść rozsądny sukces. Ale trzeba przyznać, że praca w domu z małymi dziećmi zawsze będzie bardzo trudna. Przedszkolakom zajęcia są ekscytujące tylko przez krótki czas i mają dużą potrzebę ruchu. W takim przypadku zamiast tworzyć miejsce pracy, lepiej zaprojektować miejsce pracy w pokoju zabaw. Dobrze zorganizowane życie codzienne, w którym ludzie jedzą, śpią, czytają lub bawią się w tym samym czasie, również może w pewnym stopniu pomóc. Aby rodzice nie przekroczyli swoich limitów, mogą pracować na zmianę lub zatrudnić opiekunkę.

Aranżacja biura domowego: Pracownicy mogą odmówić pracy w domu

Właściwie zorganizuj domowe biuro i trzymaj ważne dokumenty w pudłach wysoko na półkach

Dla wielu zorganizowanie home office obejmuje również pytanie: Czy pracodawca może zorganizować home office? Wiele firm sugerowało, aby pracownicy założyli biuro domowe, zwłaszcza w czasach koronawirusa. W USA około 40% ankietowanych menedżerów przyznaje, że rozważa dalsze poleganie na organizacji biura domowego w ciągu najbliższych kilku lat. Przemawia za tym wiele powodów. Może to obniżyć koszty wynajmu powierzchni biurowej i zapewnić firmom większą elastyczność przy zatrudnianiu pracowników. W Niemczech obowiązują następujące zasady: Jeśli praca z domu nie jest uzgodniona w umowie, pracownicy mogą odmówić pracy z domu. W przyszłości pracownicy będą mogli na własne życzenie przejść do pracy w domu.

Organizacja domowego biura: Porządek jest alfą i omegą funkcjonalnego domowego biura

Budowanie domowego biura Wskazówki dotyczące większego porządku w domowym biurze

Listy, materiały reklamowe, kalendarze i liczne teczki: jeśli w domowym biurze nie ma organizacji, stół szybko się zapełnia. A kto ma czas na codzienne sprzątanie? Dzień pracy może zacząć się znacznie wydajniej, jeśli co wieczór będziesz porządkować swoje dokumenty. Podziel materiał roboczy na dwie grupy i odpowiednio zaplanuj organizację:

1. Miejsce do przechowywania dokumentów i akcesoriów, których będziesz potrzebować w najbliższych dniach. Przejrzyście rozmieszczone na biurku lub na półkach na ścianie, te materiały do ​​pracy są zawsze w zasięgu ręki.

2. Miejsce do przechowywania dokumentów używanych raz lub dwa razy w tygodniu. Zazwyczaj trzymane są w szufladach i pudłach pod biurkiem.

3. Miejsce do przechowywania materiałów, których potrzebujesz raz w miesiącu lub nawet mniej. Występują w specjalnie zaprojektowanych szafkach. Nie zapomnij o wyraźnym oznaczeniu zawartości plików.

Dobrze zorganizuj swoje domowe biuro: kontroluj swoje codzienne zadania

Organizacja biura domowego Przykłady projektów oszczędzających miejsce

Większość ludzi ma trudności ze śledzeniem swoich codziennych zadań, zwłaszcza w domowym biurze. Może się więc zdarzyć, że terminy spotkań projektowych czy prezentacji online nie są dotrzymywane, bo po prostu się o nich zapomina.

Gdy powierzchnia nośna jest ciasna, wiszące systemy przechowywania na ścianie są idealne. Nasza wskazówka: optycznie podziel ścianę na kilka obszarów. Drewniana lub perforowana tablica oferuje wiele możliwości projektowania, ponieważ można tam zawiesić półki, tablice magnetyczne lub tablice na notatki z klipsami, półki na listy i pudełka do przechowywania przyborów do pisania.

Zorganizuj swoje domowe biuro prawidłowo: schowki utrzymują porządek

Pomysły i porady dotyczące malowania tablic ściennych w domowym biurze

Istnieje inny wariant niedrogiego przechowywania wiszących i organizerów DIY: schowki. Oferują oszczędzające miejsce i eleganckie rozwiązanie do domowego biura. Dzięki farbie tablicowej, taśmie washi i samoprzylepnym literom możesz spersonalizować je według własnych życzeń i potrzeb. Wtedy masz wszystko, czego potrzebujesz, i nie musisz ciągle szukać informacji w folderach. Na koniec dnia możesz szybko przejrzeć dokumenty i uporządkować to, co już zostało zrobione.

Organizacja biura domowego: Szuflady płaskie z wkładkami na drobne artykuły piśmiennicze

Szuflady domowego biura porządkują pomysły

Zeszyty, akcesoria i inne drobiazgi potrzebne w codziennym życiu biurowym można przechowywać w płaskich szufladach z głęboko tłoczonymi wkładkami z pudełkami na długopisy, kalkulatory i tym podobne. Opcjonalnie możesz również wyjąć z kuchni kilka tac do serwowania i uporządkować w nich przybory do pisania. W ten sposób są na uboczu i masz więcej miejsca na biurku.

Porządek w domowym biurze z przegródkami na przybory do pisania

Twórz samodzielnie foldery organizacji domowego biura

Przegródki na przybory do pisania są naprawdę wszechstronne. Oferują miejsce do przechowywania długopisów, nożyczek i markerów, ale także małych teczek na dokumenty. Większość przegródek składa się z kilku części, które można dowolnie układać i wyświetlać. Małe przegródki na przybory do pisania idealnie pasują na parapecie lub na bocznym stoliku.

Organizacja domowego biura: małe miejsce do przechowywania robi różnicę

Przechowuj rachunki organizacji biura domowego

A gdzie umieścić paragony? Są dostarczane w małych wiszących teczkach z indeksem i paskami samoprzylepnymi. Nasza wskazówka: Zdecydowanie warto zainwestować w małe miejsce do przechowywania, ponieważ robi to różnicę, gdy przestrzeń jest ograniczona.

Przenieś się do domowego biura bez papieru

Odpowiednio zorganizuj swoje domowe biuro, aby przechowywać ważne dokumenty

Dzięki cyfryzacji można teraz przejść do zdigitalizowanego biura bez papieru. Na biurku jest wystarczająco dużo miejsca na kilka wyjątków: na półkach na listy można zbierać dowody dostawy, faktury i bony.

Skonfiguruj biuro domowe: twórz foldery i foldery w różnych kolorach, przy czym każdy kolor reprezentuje inne dokumenty

Porządkuj pliki w domowym biurze według koloru

Organizacja biura domowego: wiszące schowki z uchwytami na gazety 

Dobrze zorganizuj miejsce do przechowywania w biurze domowym na ścianie

Porządek na biurku: tutaj należą tylko akcesoria, urządzenia i teczki, które są aktualnie potrzebne

Wskazówki dotyczące organizacji biura domowego, aby utrzymać porządek na biurku

Tablice inspiracyjne są idealne dla każdego, kto pracuje nad kreatywnymi projektami

Organizacja biura domowego dla porad ściennych

Nie myl przechowywania poczty z listą rzeczy do zrobienia i staraj się jak najszybciej odpowiadać lub archiwizować nowe listy i e-maile

Wskazówki dotyczące organizacji biura domowego Przechowuj listy i pocztę na półkach

Zdefiniuj, jak powinno wyglądać Twoje domowe biuro po jego skonfigurowaniu i odpowiednio posprzątaj wszystko, co zbędne

Plansza do projektowania ścian w biurze domowym zrób to sam

Zaproszenia, bilety i inne dokumenty, których potrzebujesz osobiście, nie mają miejsca na stole

Właściwie zorganizuj swoje domowe biuro Zachowaj zaproszenia

Słowo kluczowe „wyczyść”: wszystko powinno mieć swoje miejsce

Domowe biuro w kuchni porządkuje pomysły

Włóż niewykorzystane papiery do mini komód lub kolekcjonerów czasopism

Biuro domowe dobrze organizuje zadania na ścianie Kalendarz i tablica korkowa oraz miejsce do przechowywania dokumentów biurowych

Powinieneś co tydzień uporządkować zawartość gazetnika na ścianie

Dobrze zorganizuj swoje domowe biuro Porady i wskazówki dla większego porządku

Jeśli nie musisz niczego szukać w domowym biurze, możesz zaoszczędzić czas i nerwy

Home office zamów przykłady przechowywania na ścianie

Jeśli masz małe dzieci, możesz zaprojektować domowe biuro w garderobie, a następnie zamknąć je po pracy

Organizacja biura domowego znajdź odpowiednie miejsce

Codziennie sprzątaj miejsce pracy, abyś nie musiał już tracić czasu na szukanie dokumentów

Organizacja biura domowego z ograniczoną przestrzenią. Pomysły na projektowanie ścian

Pomysły na majsterkowanie w domowym biurze: naklej na biurko folię samoprzylepną farbą tablicową

Farba tablicowa do pisania notatek na biurku

Organizacja biura domowego: stwórz własną tablicę korkową

Skonfiguruj biuro domowe Stwórz własną tablicę do przypinania instrukcji DIY

Skonfiguruj swoje domowe biuro: zaprojektuj własną tablicę inspiracji

Dobrze zorganizuj swoje domowe biuro, zaprojektuj własną tablicę inspiracji

Zakładanie domowego biura: codziennie rano spisuj swoje zadania na tablicy

Organizacja w domowym biurze zetrzyj białą tablicę z ramki na zdjęcia

Dobrze zorganizuj swoje domowe biuro: rytuały, takie jak sprzątanie, pomoc w przejściu z pracy do życia prywatnego

Domowe biuro porządek Stylowe akcesoria porządkują biurko

Odpowiednio zorganizuj swoje miejsce pracy w domu: miejsce do przechowywania przyborów biurowych na ścianie

Organizacja biura domowego w stylu vintage

Zrób swój własny kalendarz z farby tablicowej

Właściwa organizacja domowego biura Wskazówki i przykłady

Zamów w miejscu pracy: przerabianie europalet

Budowa domowego biura Przykłady porządku

Przechowuj dokumenty w oznaczonych pudełkach

Utrzymanie pomysłów na domowe biuro dla oszczędzających miejsce systemów przechowywania

Potrzebne dokumenty powinny być w zasięgu ręki

Dobrze zorganizuj swoje domowe biuro Uporządkuj pliki i przechowuj dokumenty wyraźnie

Zamów też w szufladach

Organizacja w domowym biurze według kolorów i motywów

Rozwiązanie oszczędzające miejsce: przechowuj dokumenty i przybory biurowe w drewnianej skrzynce

Pomysły na oszczędność miejsca na przechowywanie w domowym biurze

Zamów w domowym biurze 

Sprzątanie biura domowego i prawidłowe przechowywanie dokumentów

Miejsce do przechowywania miejsca pracy w kuchni

Praktyczna przestrzeń do przechowywania w biurze domowym do przechowywania ważnych dokumentów

Stwórz miejsce do przechowywania na ścianie 

Organizacja biura domowego Wskazówki i pomysły na małe przestrzenie

Zorganizuj domowe biuro z dziećmi

Biuro domowe organizuje pomysły na przestrzeń do przechowywania w pokoju dziecięcym

Domowe biuro z dziećmi: Pokój zabaw i miejsce pracy w jednym

Biuro domowe z dziećmi organizuje wskazówki i przykłady dotyczące aranżacji wnętrz

Oszczędzające miejsce rozwiązania dla domowych biur 

Biuro domowe z dziećmi organizuje napiwki dla większego porządku

Stylowo zaprojektowane miejsce pracy 

Domowe biuro odpowiednio organizuje przestrzeń do przechowywania w metalowych koszach

Posprzątaj na koniec dnia pracy, aby wszystko miało swoje miejsce

Domowe biura organizują pomysły i przykłady aranżacji wnętrz

Zamów w domowym biurze

Zorganizuj swoje domowe biuro w stylu do przechowywania