Projektowanie wnętrz

Ogrzewanie lustra – technologia podczerwieni w łazience

Lustro ścienne z ogrzewaniem na podczerwień okrągłe eleganckie

W wielu starszych budynkach „wilgotne pokoje” miały być mało zachęcające, często wąskie i bez okien. Niektórzy wciąż pamiętają wysokie miedziane zbiorniki na gorącą wodę z często dość kapryśnym palnikiem olejowym jako stojakiem. Opcjonalnie później zainstalowano promienniki lub konwersyjne grzejniki elektryczne odpowiednie do wilgotnych pomieszczeń. Domy z lat 70. zostały zaprojektowane w bardzo futurystyczny sposób w betonie. Za optymalne uznano nocne grzejniki akumulacyjne. W zamian zaoszczędzono instalację ogrzewania ciepłej wody i odpowiednie przewody zasilające. Przepływowy podgrzewacz wody lub kocioł ciepłej wody są zatem nadal koniecznością. Na plus w zakresie ciepła, przytulnego, ciepłego klimatu i optymalnego wykorzystania przestrzeni, najważniejszym elementem przeprojektowania jest ogrzewanie lustra na podczerwień.

Od mokrej celi do łazienki wellness

Bezramowy promiennik ścienny na podczerwień

Starsze domy mają swój urok, ale czasami bywają nieco kruche, zwłaszcza w łazienkach czy toaletach. Wąskie, wąskie „korytarze” lub bezokienne nisze z pewnością spełniają swoje zadanie. Ale ponury wystrój płytek natychmiast wywołuje zimowe uczucia. Jeśli jest naprawdę zimno, zakurzony termowentylator walczy z szczękaniem zębów i rozwojem pleśni. Niedrogi sposób na błyskawiczne przekształcenie takiej łazienki w małą oazę wellness jest głośny Eksperci IR promiennik podczerwieni na podczerwień.

Plusy:

Nie ma miejsca? W rzeczy samej! Dostępne są ściany i sufity. Lustro na podczerwień zwykle wystaje tylko na kilka centymetrów do pomieszczenia, gdy jest przymocowane do ściany. Małe powierzchnie ścian i wysokie sufity? Kilka wysokich, wąskich elementów grzejnych rozwiązuje ten problem.

Lustra zapewniają odbicie światła i poczucie przestrzeni: pomieszczenie staje się jaśniejsze i wydaje się większe. Jeśli element grzejny działa, nie musisz się martwić o zaparowanie.

Ogrzewanie lustra - technologia podczerwieni w łazience

Przyjemne ciepło podczerwieni jest generowane bezgłośnie. W przeciwieństwie do termowentylatorów nie wzbija się kurz. Powietrze w pomieszczeniu pozostaje przyjemne, pleśń nie ma szans.

W łazienkach moc ok. 100 KW na metr kwadratowy ogrzewanego pomieszczenia zapewnia szybki i wydajny rozwój ciepła. Termostat jest zintegrowany z urządzeniem lub można go doposażyć.

W przeciwieństwie do całkowitego przeprojektowania łazienki, zakup grzejnika lustra na podczerwień za około 500 euro jest szybką i niedrogą alternatywą. Każdy, kto później podejmie się kompleksowej renowacji, może nadal korzystać z solidnego, bezobsługowego ogrzewania lustra.

Tak zbudowane są promienniki lusterek na podczerwień

Ogrzewanie lustra Technologia na podczerwień Montaż na ścianie Oszczędność miejsca

Zasadniczo elementy grzejne na podczerwień składają się z:

– Warstwa izolacji termicznej z tyłu, zwykle płyta izolacyjna z wełny mineralnej z tylną ścianą z powlekanej blachy stalowej za nią (aby ogrzewać nie ścianę za grzejnikiem, ale obszar przed nim)

– Warstwa grzewcza

– Przednia warstwa

Rdzeń grzałki lustra stanowią włókna węglowe lub folie lub włókna ze stali nierdzewnej. Są one osadzone w plastiku lub otoczone nim. Uważa się, że przewody grzejne ze stali nierdzewnej mają nieograniczony okres trwałości. Zamieniają przeprowadzoną energię na ciepło podczerwone.

Termin promieniowanie podczerwone odnosi się do głównie generowanych fal elektromagnetycznych i ich zakresu spektralnego. W zakresie podczerwieni generowane jest ciepło, które jest z grubsza podobne do ciepła słonecznego. Ogrzewane jest nie powietrze w pomieszczeniu, ale wszystkie powierzchnie stałe i ciała wokół elementów grzejnych.

Kwadratowe lustro ścienne ojciec dziecko szczotkuje zęby

Przednia warstwa ogrzewania decyduje nie tylko o wyglądzie, ale także o pewnych właściwościach grzewczych. Płyty z kamienia naturalnego z piaskowca, marmuru, granitu lub „płyty Solnhofer”, a także ceramika zatrzymują ciepło nawet po długim wyłączeniu prądu. Równie skuteczny jest piec kaflowy.

Powlekane aluminium, ozdobne szkło bezpieczne lub szkło lustrzane bardzo szybko wydzielają dużo ciepła, ale też szybko się schładzają. Aby to zrobić, otwierają wiele opcji projektowych. Szybkie wytwarzanie ciepła ma kluczowe znaczenie w łazienkach czy toaletach, pomieszczenie nie musi być cały czas utrzymywane w bardzo wysokiej temperaturze. Odpowiednio duże elementy grzejne na podczerwień doskonale spełniają to zadanie.

Grzejniki luster produkowane są z ramą lub bez, z oświetleniem LED lub bez. Naturalnie podgrzewane powierzchnie lusterek nie zaparowują.

Ogrzewanie lustra wokół z oświetleniem makijażu łazienkowego