Projektowanie wnętrz

Ochrona przeciwsłoneczna okna dachowego w postaci zasłon, plis i rolet

Ochrona przeciwsłoneczna-świetliki-fioletowe-zasłony-zasłony-biały-dach skośny

Świetliki są zazwyczaj trudne do udekorowania. Chodzi tu przede wszystkim o projekty z zasłonami. Zapewniają nie tylko dekoracyjną osłonę prywatności, która chroni przed wzrokiem ciekawskich, ale także osłonę przeciwsłoneczną, która latem chroni przed upałem i może zaciemnić pomieszczenie, jeśli chcesz się zdrzemnąć. Zasłony, które na skośnym suficie robią szczególnie oryginalne wrażenie, to nie jedyny sposób na to Ochrona przeciwsłoneczna okna dachowego dbać.

Ochrona przeciwsłoneczna okna dachowego – różne warianty

Ochrona przeciwsłoneczna-świetlik-pomysł-wystrój-zasłony-żaluzje-wnętrze

Klasyczne rolety to również świetny wariant, który nie tylko zapewnia pożądaną prywatność i ochronę przed słońcem, ale jednocześnie wygląda nowocześnie. Plisowane żaluzje z ich ładnym plisowanym wzorem emanują nutą romantyzmu. Zebraliśmy teraz kilka imponujących pomysłów na wykonanie ochrony przeciwsłonecznej okien dachowych, aby udowodnić, że projekt nie jest jednak niemożliwy. Ale wręcz przeciwnie! Pochyłe ściany oferują nawet możliwość szczególnie oryginalnych wariantów. Ale po prostu spójrz na siebie!

Zasłony przeciwsłoneczne do okien dachowych

Ochrona przeciwsłoneczna-świetlik-jadalnia-dekoracja-zasłona-neutralne kolory

Aby móc przymocować zasłony do spadzistego dachu, potrzebny jest drugi karnisz przeciwdziałający grawitacji. Jest on mocowany pod oknem lub na średniej wysokości i zapewnia, że ​​zasłona biegnie wzdłuż ściany i nie spada prosto w dół, aby zaoszczędzić miejsce.

Dwa karnisze

Skylight ochrona przed słońcem eleganckie białe biurko z karniszem

Zasłonę jako osłonę przeciwsłoneczną okna dachowego można w razie potrzeby łatwo odsunąć. Dodatkowo otrzymujesz przytulną atmosferę, którą mogą stworzyć tylko ładne zasłony.

Kolorowy wzór

Świetlik-zasłona przeciwsłoneczna-zasłona-kwiatowa-motywy-czerwona-vintage-sypialnia

Zasłony są szczególnie dekoracyjne, jeśli są wybrane w akcentującym kolorze lub z ładnymi wzorami i motywami. Z ich pomocą można rozbudować wystrój i jeszcze lepiej podkreślić i tak już atrakcyjne okna. Jednocześnie chronisz pomieszczenie przed przegrzaniem latem dzięki tej osłonie przeciwsłonecznej okna dachowego.

Zasłony na skośnych sufitach

Ochrona przeciwsłoneczna-świetlik-wzór-zasłona-tekstylna-czarno-biała

To nie są świetliki, ale przykład pokazuje, jak można przymocować zasłony. Ładne wzory na tej osłonie przeciwsłonecznej okna dachowego tworzą teksturę na gładkich ścianach i zachęcają do relaksu przy oknie przy kawie lub herbacie.

Ochrona przeciwsłoneczna okna dachowego – rolety

Ochrona przeciwsłoneczna-świetliki-zielone-rolety-kuchnia-biała-obiekt

Innym świetnym wariantem ochrony przeciwsłonecznej okna dachowego są żaluzje, rolety i żaluzje plisowane. Podobnie jak w przypadku zasłon, warianty kolorów i wzorów są nieograniczone, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. W tej białej kuchni akcenty postawiono na kolor zielony. Okna nie zostały zaniedbane w dekoracji.

Oryginalne projekty

Ochrona przeciwsłoneczna-świetlik-ściana-projekt-świetlik-plisowany-koral-laminat

Rolety plisowane mają ładny plisowany wzór. Dzieje się tak, ponieważ są one zaprojektowane w taki sposób, że można je ściągnąć, składając je i odsłaniając na zewnątrz. Tutaj możesz zobaczyć długie plisy, które są przymocowane do dwóch pasków w postaci sznurków. Jeśli połączysz ze sobą kilka, powstaje projekt całej ściany.

Nowoczesny ekran prywatności

świetlik-ochrona przeciwsłoneczna-czarna-roleta-sypialnia-minimalista

Możesz przesuwać takie żaluzje jak osłona przeciwsłoneczna okna dachowego w zależności od wysokości słońca. Nie zaciemniają też zbytnio pomieszczenia, ponieważ zawsze można pozostawić odkrytą część okna.

Zaawansowane technologicznie rolety

ochrona przeciwsłoneczna-świetlik-kuchnia-biała-szafki-limonka-ochrona prywatności

Praktycznym rozwiązaniem dla tak trudno dostępnych świetlików są rolety sterowane pilotem. Za pomocą pilota możesz go zdalnie otwierać i zamykać, a tym samym regulować ilość światła.

Roleta plisowana w ogrodzie zimowym

Świetlik-ochrona przed słońcem-ogród zimowy-pomysł-przeszklenie-fotel-listwy

Tak piękny jak ogród zimowy, wiele okien może w lecie nagrzewać się. Możesz temu przeciwdziałać zwykłą osłoną przeciwsłoneczną i świetlikiem. Niezależnie od tego, czy są zasłonami, czy roletami, odpowiednią ochronę można uzyskać na różne sposoby.

Świetlik trzyczęściowy

osłona przeciwsłoneczna-świetlik-trzy-częściowy-inspiracja-żaluzja-projekt-prosta

Należy jednak pamiętać, że silne światło słoneczne z czasem zniszczy tekstylia, dlatego po pewnym czasie należy je wymienić. Szczególnie ciemne kolory przyciągają ciepło i szybciej blakną. Dlatego najlepiej wybrać jaśniejszy kolor.

Akcenty kolorystyczne

Ochrona przed słońcem-świetlik-żółty-kolor-wewnątrz-wyposażenie-łóżko-szafa w zabudowie-roleta

Możesz łączyć osłonę przeciwsłoneczną okna dachowego do wewnątrz, ale także z roletami zewnętrznymi, które stosujesz jako osłonę przeciwsłoneczną okna dachowego w ciągu dnia, podczas gdy model wewnętrzny stanowi remedium w godzinach porannych i wieczornych, a przede wszystkim służy jako prywatność ekran.

Warianty wzorów i kolorów

Ochrona przeciwsłoneczna-świetliki-żółto-zielona-projekt-sypialnia-plisowana-półka

Chcesz, aby roleta idealnie komponowała się z innymi akcesoriami w pomieszczeniu? Następnie po prostu użyj tej samej tkaniny do różnych dekoracji – tutaj na przykład narzuta, poduszki i plisy zostały wykonane z jednego i tego samego materiału. Uszyj dla siebie idealny model.

Klasyczna żaluzja z lamelami

Świetlik-ochrona przeciwsłoneczna-kuchnia-ślepa-czerwona-cegła-ściana akcentująca

Chociaż ten rodzaj ochrony przeciwsłonecznej jest nieco starszy, nie traci na popularności. Lamele sprawiają, że przyciemnianie i rozjaśnianie jest szczególnie łatwe, a także możesz tak dobrze wpływać na ilość światła. Jeśli roleta jest używana jako osłona przeciwsłoneczna okna dachowego, dolny koniec należy przymocować do ramy okna. Można je łatwo przypiąć.

Rolety wysuwane

Ochrona przed słońcem-świetlik-tapeta-kwiaty-workspace-szafa-półka

Ciemne rolety nadal mogą być używane w sypialni. Pożądane jest tam mało światła, szczególnie rano, czego nie można zagwarantować przy bardzo lekkich tkaninach. Jeśli rolety używane jako osłona przeciwsłoneczna okna dachowego nie są oświetlone słońcem od rana do wieczora, musisz również martwić się o trwałość.

Ochrona przed słońcem latem 

Osłona przeciwsłoneczna-świetlik-gładka-biała-plisowana szafka nocna

Ochrona przeciwsłoneczna okna dachowego jest bardzo ważna, szczególnie latem. Nachylenie pozwala na mocniejsze promieniowanie słoneczne, które szybko może stać się torturą. W przeciwieństwie do normalnych okien, wysokie położenie słońca nie jest wtedy zaletą. Kąt nachylenia dachu pozwala na wpadanie dużej ilości słońca do pomieszczenia.

żłobek

osłona przeciwsłoneczna-świetlik-do-pokoju-dziecięcego-dziewczynka-różowa-deco-roleta-ścienna

W pokoju dziecka zasłony mogą być dość irytujące, zwłaszcza jeśli sięgają podłogi. Dzieci mogą się o nią zaczepić podczas szaleństwa i zranić się. Świetną alternatywą jako osłona przeciwsłoneczna okna dachowego jest ponownie roleta, roleta lub plisa. Kolor modelu można dopasować do reszty wyposażenia oraz do płci dziecka. Z kolei możesz cudownie przyciemnić światło na popołudniową drzemkę.

Osłona przeciwsłoneczna okna dachowego o przezroczystym wyglądzie

świetliki ochrona przeciwsłoneczna salon-świetlik-nowoczesne-meble

Osłona przeciwsłoneczna okna dachowego wykonana z przezroczystej tkaniny to bardziej efektowny wygląd i zastosowanie dekoracyjne. Wciąż chroni przed słońcem do pewnego momentu. To także świetny wybór, jeśli masz ciemne wnętrze lub po prostu chcesz dodać do wnętrza neutralny wariant.