Projektowanie wnętrz

Nowocześnie zinterpretowana sala hobbystyczna: Mieszkanie z własnym zapleczem skate

pokój hobby-projekt-nowoczesny-człowiek-torba-treningowa-sofa-telewizja

Mieszkaniec tego eleganckiego mieszkania to młody mężczyzna, który lubi spędzać czas z przyjaciółmi. Jego hobby to jazda na deskorolce, surfing, gra w bilard i boks. Dlatego zespół InHouse Design Studio zaprojektował dla niego nowoczesny pokój hobby, w którym może co jakiś czas się wyłączyć. Punktem kulminacyjnym jest obiekt skate, który znajduje się bezpośrednio w mieszkaniu. Prawdziwy raj dla fanów deskorolki!

hobby pokój-projekt-nowoczesne-led-światła-siedzenie-sofa-telewizor

Projekt został zaprojektowany przez dyrektora kreatywnego Aidana Harta i projektantkę Jenine Bruce. Wybrałeś nowoczesny obiekt w stylu industrialnym. Mieszkanie znajduje się w Kapsztadzie w RPA. Przestronny pokój hobby został podzielony na kilka obszarów, które służą różnym celom.

hobby pokój-design-nowoczesny-bilard-stół-sofa-telewizja-oświetlenie

Jako wykładzinę podłogową do pokoju hobbystycznego wybierane są wielkoformatowe płytki podłogowe w kolorze białym, które doskonale współgrają z pomalowanymi na szaro ścianami i sufitem o wyglądzie betonu. Zakrzywiona drewniana konstrukcja i wzór ścian z czarnymi sześciokątnymi płytkami tworzą ładny kontrast.

pokój hobby-design-nowoczesny-led-stripes-sofa-beanbag

Szczególną uwagę przywiązuje się do oświetlenia. Aby optymalnie oświetlić przestronny pokój hobby projektanci zastosowali kilka źródeł światła, takich jak taśmy LED, systemy szynowe LED, reflektory sufitowe i lampy wiszące nad ladą barową.

hobby pokój-projekt-nowoczesne-led-lampy-sufit-płytki-podłogi

Poszczególne elementy, takie jak wzorzyste dywany, miękkie pokrowce na meble wykonane z tkaniny i skóry oraz wygodne woreczki z fasoli, wprowadzają przytulność do tego pokoju hobbystycznego w industrialnym stylu. Ściana ze zdjęciami rodzinnymi i zdjęciami do surfowania dodaje osobistego charakteru.

pokój hobby-projektowanie-nowoczesne-białe-podłogowe-płytki-odsłonięty beton-sufit-torba do wykrawania

hobby pokój-projekt-nowoczesny-skater-obiekt-dom-rysunki-ściana

Punktem kulminacyjnym w mieszkaniu jest niewątpliwie tor łyżwiarski. Ten imponujący kompleks nie był łatwym zadaniem dla architektów. Po sześciu tygodniach w pełni zrealizowali swój plan. Mimo, że proces budowy trwał dłużej niż pierwotnie planowano, efektem jest funkcjonalny obiekt skaterski, który z pewnością jest marzeniem każdego młodego człowieka i jego przyjaciół.

hobby room-design-nowoczesny-bar-skater-instalacja-beton

Malowidła ścienne młodego południowoafrykańskiego artysty Jacka Foxa, które zdobią ściany wokół toru dla łyżwiarzy, dodają temu obszarowi dodatkowego charakteru. Artysta zaprojektował obraz bez wcześniejszego pomysłu i wykonał improwizowane dzieło w dwanaście godzin.

hobby-room-design-nowoczesny-własna-skater-instalacja-beton

pokój hobby projekt nowoczesnych fanów deskorolki

hobby room-design-modern-deco-deco-deco

* Projekt autorstwa Studio InHouse