Projektowanie wnętrz

Meble w stylu japońskim: tradycja spotyka się z nowoczesnością w pensjonacie w Kioto

skonfigurować w japońskim stylu dziennym jadalnia w salonie!

Jeśli chodzi o architekturę, liderem od dawna jest Japonia. Tradycyjny japoński styl architektoniczny jest uważany za prekursora milenijnego i inspiruje rewolucyjnych architektów, takich jak Frank Lloyd Wright i wielu innych. Ten styl bynajmniej nie jest przestarzały, podobnie jak ten pensjonat chińskiej firmy architektonicznej B.L.U.E. dowodzi. Mały pensjonat znajduje się w Kioto w Japonii i powstał po renowacji starego domu. Jeśli chodzi o umeblowanie w stylu japońskim, tradycja spotyka się z nowoczesnością, a efektem jest przytulne, ponadczasowe wnętrze.

umeblowanie w japońskim stylu życia aranżacja wnętrz z naturalnych materiałów

Pensjonat jest dość mały, ma tylko dwa piętra i mały ogród. Jednak sprytne wykorzystanie przestrzeni stwarza wrażenie przestronności. Efekt uzyskuje się głównie dzięki niskim meblom do siedzenia, co jest typowe dla domów japońskich i sprawia, że ​​sufity wydają się wyższe.

wystrój w japońskim stylu dziennym salon tradycja nowoczesny!

Przed remontem wnętrze było w bardzo złym stanie. Mimo to niektóre elementy wyposażenia zostały zachowane, np. drewniane stropy belkowe. Odgrywają ważną rolę w nowym wystroju wnętrz i są uzupełnione dopasowanymi drzwiami przesuwnymi Shoji. Shoji mają nowoczesny design, ale mają typowy geometryczny kształt konstrukcji. Od ogrodu po wewnętrzną klatkę schodową, każda część obiektu wykonana jest w stylu japońskim z dbałością o szczegóły. Możesz zobaczyć efekt na zdjęciach.

Japońskie meble pensjonat taras ogród shoji

Inną ciekawą cechą pensjonatu w stylu japońskim jest przejście, które łączy ulicę bezpośrednio z ogrodem. Szklane drzwi przepuszczają światło dzienne i zapewniają widok na spokojny wewnętrzny dziedziniec. Nad przejściem znajdują się świetliki, które zapewniają dodatkowe doświetlenie, a wieczorem korytarz jest pośrednio doświetlany od dołu. Pośrednie oświetlenie dodaje nowoczesny akcent i wskazuje drogę do ogrodu.

pensjonat japoński styl życia przejście ogrodowe oświetlenie pośrednie

W obszarze zewnętrznym nacisk kładzie się również na tradycyjny japoński styl. Mały ogród japoński za pensjonatem jest cichy i utrzymany w popularnym stylu Zen. Do herbaciarni prowadzi mała żwirowa ścieżka między kamieniami, co jest typowe dla każdego japońskiego domu.

pensjonat kioto japoński ogród zen

ogród japoński mały żwir ścieżka ogrodowa kamienie mech

umeblowanie w stylu japońskim łączącym tradycję z nowoczesnością

Pensjonat w stylu japońskim salon z belkami stropowymi

pensjonat w stylu japońskim wejście do ogrodu kick płyty żwirowe oświetlenie

pensjonat japonia ogród wejściowy oświetlony pośrednio

pensjonat w kioto japonia mały drewniany ekran prywatności wejście do ogrodu

od strony ulicy pensjonat japonia architektura tradycja nowoczesna

mały pensjonat japonia ogród z lotu ptaka

pensjonat kioto japonia plan piętra pierwsze piętro ogród

pensjonat kioto japonia rozkład pomieszczeń na drugim piętrze

architektoniczny krój pensjonat japonia

Zdjęcia autorstwa Toshiyukiego Yano

Projekt autorstwa NIEBIESKI. pracownia architektoniczna