Projektowanie wnętrz

Meble retro do obiektu o nostalgicznym uroku

meble retro salon-design-urocze-nowoczesne

DS House to atrakcyjny dom jednorodzinny w Sao Paolo w Brazylii, dla którego wybrano efektowne wnętrze retro. Projekt, który został wdrożony i ukończony w 2015 roku, pochodzi ze Studia Arthur Casa. Chcielibyśmy, abyś zaprojektował ten wspaniały dom z meblami Meble retro wyobraź sobie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Meble retro w salonie

meble retro fotel-sofa-stolik kawowy-drewno-szklany stolik

Dom z meblami retro jest dowodem na to, że z czasem każda moda powraca. W połączeniu z nowoczesnymi funkcjami, nowo używane meble tworzą wyjątkowy urok, który tworzy nostalgiczną atmosferę.

Meble w stylu retro do wygodnych miejsc do siedzenia

meble retro krzesła-pomysł-brąz-skóra-neutralne kolory

Nowoczesne meble w stylu retro można znaleźć wszędzie w domu. Salon w stylu retro zdobi sofa i fotele w stylu retro. Krzesła w stylu retro zapewniają komfort siedzenia w jadalni. Oprócz różnych tekstyliów te meble w stylu retro są również wykonane z brązowej skóry. Atrakcyjny stolik boczny wykonany ze szkła służy do ekspozycji lamp retro.

Retro styl w salonie

retro-meble-wnetrza-salonu-kominek-biale-sciany

Meble w stylu retro to połączenie różnych materiałów.Oprócz wspomnianej skóry i tekstyliów wykorzystano dużo drewna, ale także szlachetnego kamienia naturalnego w postaci marmuru. Meble w stylu retro, ale także ogólnie wystrój wnętrz, składają się z neutralnych i harmonijnie połączonych odcieni ziemi, takich jak brąz, beż, biel czy khaki.

Jadalnia o prostym designie

retro-meble-jadalnia-stół-kamienny-czarny-szklany-stolik kawowy

W domu dla relaksu przygotowano różne miejsca do siedzenia. Salon to jedno z pomieszczeń z przytulnym salonem. Przejście między salonem retro a jadalnią to z kolei mniejsza część wypoczynkowa z krzesłami i fotelami, a także stolik kawowy wykonany z kamienia i szkła, który idealnie nadaje się na popołudniową kawę, czytanie lub pogawędkę. Tam meble retro składają się głównie z jasnych kolorów.

sala telewizyjna ze zdjęciami retro

meble w stylu retro tv room lowboard tv wall design pictures!

Inne atrakcyjne pomysły na życie w stylu retro są również wykorzystywane do dekoracji. Na przykład pokój telewizyjny ma efektowną ścianę akcentującą z czarno-białych obrazów retro. Komoda ze zintegrowanym biurkiem ma nowoczesny design, ale pod względem kolorystycznym idealnie komponuje się ze wzorami mebli retro.

Schody z drewnianych belek

retro-meble-schody-pomysł-drewno-belka-podłoga-beżowa

Dekoracyjne, a zarazem użyteczne wykorzystanie nieprzetworzonego drewna można znaleźć w przedpokoju. Z belek zbudowano tam unikatową klatkę schodową. Ciemny kolor kontrastuje z jasną posadzką z naturalnego kamienia i białymi ścianami. Kontrast stylistyczny uzyskuje się poprzez zastosowanie nowoczesnej balustrady.

Elementy nowoczesne i retro

retro-meble-ds-dom-oswietlenie-przedpokoju-oryginalne-studio-arthur-casas

Drewniane belki służą jako podpora dla stopni. Imponują one swoją ultracienką konstrukcją. Ten pomysł sprawia, że ​​schody nie wydają się zbyt nieporęczne i stanowią nowoczesny element tego projektu.Rezultatem są stylowe schody, które są jednocześnie rustykalne i nowoczesne.

Ogród wertykalny

retro-meble-ogrodowe-pionowe-bujne-rosliny-tropikalne

Warto również wspomnieć o bujnym, obsadzonym, wertykalnym ogrodzie, który został wybrany do zaprojektowania ściany w ogrodzie. Ozdabia nie tylko strefę wejściową, ale całą ścianę wzdłuż basenu. Wykorzystano rośliny tropikalne, charakterystyczne dla tej strefy klimatycznej. Ogród wertykalny to świetna alternatywa dla zwykłego ogrodu, szczególnie na tej działce, na której nie ma miejsca na trawniki.

Front okna

retro-meble-tarasowe-drewniane-fasadowe-krzesla-basenowe

Front okna w salonie z meblami w stylu retro można całkowicie otworzyć i zapewnia doskonały dostęp do dużego tarasu z drewnianym basenem. Basen jest nowoczesny i długi, dzięki czemu idealnie nadaje się do pływania. Oświetlenie basenu również tworzy przyjemną atmosferę.

Atrakcyjny projekt tarasu

retro-meble-taras-komfort-luksusowa-ławka-jadalnia

Oprócz strefy basenowej z nowoczesnymi leżakami w stylu retro, doskonały relaks gwarantuje również jadalnia na tarasie. Składa się ze stołu jadalnego z ławami, które są nowoczesne i zadaszone, a także wyspy kuchennej z blatem roboczym i zlewem. Współgranie drewna i naturalnego kamienia tworzy harmonijne otoczenie.

Drewniana elewacja

retro-meble-fasada-dom-projekt-brazylia

Fakt, że drewno odgrywa główną rolę w projekcie domu retro, można ponownie zobaczyć na elewacji. Okładziny ścienne wykonane z drewna są wspólne dla wystroju retro, zostały również wybrane na elewację domu. Ma również atrakcyjny, falisty kształt i przyciąga uwagę wszystkich.

Zaprojektowane przez Studio Arthur Casas.