Projektowanie wnętrz

Korzystanie z narożnika za drzwiami: W ten sposób maksymalnie wykorzystujesz dostępną przestrzeń!

Gdy dostępna przestrzeń jest ograniczona, wymagana jest kreatywność w umeblowaniu. Przy odrobinie wyobraźni można dobrze wykorzystać nawet najmniejszą niszę, a nawet martwy kąt za drzwiami. Pokażemy Ci liczne pomysły na umeblowanie i wyjaśnimy dostępne opcje miejsca do przechowywania. daj się zainspirować!

Użyj pustego rogu za drzwiami: miejsce do przechowywania w korytarzu

Wykorzystaj przestrzeń za drzwiami na wieszaki na ubrania i ławkę w korytarzu oraz stojaki na buty pod spodem

Skośne sufity, kolumny, wnęki i narożniki tworzą urok starego budynku. Niestety zbyt często stwierdzamy, że konwencjonalne meble tam nie pasują. W tym przypadku wymagana jest przede wszystkim kreatywność. Ponieważ możesz nawet dobrze wykorzystać martwy kąt za drzwiami. W ten sposób stworzysz więcej miejsca do przechowywania, a nawet stworzysz większy porządek w małym przedpokoju. Jeśli masz dostępny tylko róg za drzwiami wejściowymi, lepiej zrezygnuj z rozwiązania typu „wszystko w jednym”. Szafy kombinowane po prostu nie pasują do tej przestrzeni. W zamian indywidualne, często samodzielnie wykonane meble do przedpokoju oferują pewien stopień elastyczności w zakresie projektowania. Za drzwiami wejściowymi jest miejsce na przykład na haczyki na kurtki, torby, klucze i czapki. Wąska ławka zapewnia większy komfort podczas zakładania i zdejmowania butów. Możesz przechowywać buty i buty w przegródkach i pudełkach pod ławką.

Dobrze wykorzystaj róg za drzwiami. Zorganizuj przestrzeń w korytarzu, aby uzyskać więcej miejsca do przechowywania za pomocą ławki i wieszaka na ubrania

Jeśli przedpokój jest wystarczająco wysoki, wysoka półka ścienna zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania drobnych przedmiotów. Zamontuj deski wyżej niż drzwi, najlepiej bezpośrednio pod sufitem. Przechowasz tam sprzęt sportowy, parasole i inne rzadko używane akcesoria. Dzięki ławce masz szybki dostęp w razie potrzeby. Dzięki temu wszystko jest w zasięgu ręki, a jednocześnie nie przeszkadza, a także zapewniasz porządek nawet przy ograniczonej przestrzeni życiowej.

Wykorzystaj przestrzeń za drzwiami w przedszkolu

Zaprojektuj przestrzeń za drzwiami w pokoju dziecięcym jako kącik do czytania

Małe pokoje dziecięce to duży problem dla rodziców, z jednej strony maluchy muszą mieć możliwość swobodnego poruszania się po pokoju, z drugiej strony potrzeba dużo miejsca do przechowywania w pokoju dziecięcym. Meble takie jak komody, niskie szafki itp. nie tylko zajmują dużo miejsca, ale istnieje również ryzyko kontuzji podczas szaleństwa. Półki ścienne oferują miejsce do przechowywania książek i małych zabawek lub przytulanek, a jednocześnie pozwalają na zabawę na podłodze. Mając kilka poduszek, możesz stworzyć przytulny kącik do czytania za drzwiami i w ten sposób dobrze wykorzystać uzyskaną dodatkową przestrzeń.

Wykorzystaj przestrzeń za drzwiami: kącik DIY w domowym biurze

Ściana za drzwiami do przechowywania dokumentów rękodzielniczych

W przeszłości mało używany pokój zamieniano w pokój hobby. Dawny pokój rzemieślniczy jest często używany jako domowe biuro w czasach Corony. Powstaje pytanie: gdzie powinny iść przybory do rękodzieła? Papier opakowaniowy, taśmy ozdobne itp. najlepiej umieścić w stojaku na buty lub wywrotnicy na ścianie za drzwiami. Tam są zawsze łatwo dostępne i nie przyciągają wzroku po wejściu do pokoju. Szafki na buty i klapki na buty przekonują swoją bardzo płytką głębokością. Na rynku można znaleźć modele o głębokości 15 cm.

Użyj i udekoruj ścianę za drzwiami

Wykorzystaj przestrzeń za drzwiami na półki i wieszaki na ubrania

Narożnik za drzwiami może być nie tylko rozsądnie wykorzystany, ale również przyciągnąć wzrok dzięki odpowiedniej dekoracji. Często brakuje miejsca, zwłaszcza w małym mieszkaniu. Tam meble zajmują zbyt dużo miejsca i nie ma wolnego miejsca na dekorację. Jednocześnie większość narożników pozostaje pusta, ponieważ są za małe, aby postawić tam meble. Świetnym pomysłem jest zamontowanie półki ściennej i wieszaka na ubrania na wysokości oczu i urozmaicenie martwego kąta kolorowymi dodatkami do domu, roślinami domowymi i zdjęciami rodzinnymi.

Dobrze wykorzystaj bardzo mały róg za drzwiami

Wykorzystaj przestrzeń za drzwiami na lustro i mały stolik

Czy to w wąskim korytarzu, czy w części sypialnej: jeśli narożnik za drzwiami jest bardzo mały, nie ma prawie żadnych możliwości jego rozsądnego wykorzystania. W takim przypadku ściana może stać się przestrzenią wystawienniczą dla obrazów, starych plakatów czy rzeźb. Często za drzwiami jest też miejsce na lustro. Wraz z małym stolikiem bocznym tworzy funkcjonalny zestaw w małym przedpokoju. W sypialni na ramie lustra można zawiesić naszyjniki i kolczyki. Torby materiałowe mogą również zapewnić miejsce na kosmetyki i akcesoria do włosów wokół lustra.

Rozsądne wykorzystanie niszy za drzwiami: pomysł na oszczędność miejsca w domowym biurze

Wykorzystaj przestrzeń za drzwiami na małe domowe biuro

Nie masz miejsca na osobne domowe biuro? Jeśli za drzwiami sypialni pozostała tylko jedna wolna wnęka, należy ją jak najlepiej zorganizować. Najpierw jednak zastosuj akcent kolorystyczny, który wizualnie oddzieli domowe biuro od części sypialnej. Następnie funkcjonalnie ułóż meble w martwym kącie. Książki, papiery i inne artykuły biurowe trafiają na półkę ścienną z przegródkami. Vintage plakaty i certyfikaty zdobią ściany na wysokości siedziska. W razie potrzeby można również zasłonić obszar roboczy zasłonami. Więc nie przyciąga uwagi, gdy nie jest używany.

Regały zapewniają miejsce na domowe dzieła sztuki

Zastosowanie ściany za drzwiami na półki na książki

Lubisz malować, narysowałeś już liczne mandale lub zajmujesz się kaligrafią i liternictwem, ale nie możesz znaleźć miejsca na ustawienie własnych dzieł sztuki? Kilka półek ściennych za drzwiami w sypialni zapewnia dużo miejsca na podłodze. Aby jednak panował tam porządek, a nie chaos, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim upewnij się, że regały mają przejrzystą strukturę. Aby to zrobić, możesz podzielić je na kilka stref. Ułóż najbardziej kolorowe dzieła sztuki na wysokości oczu. Na górze znajdują się jaśniejsze rysunki lub obrazy lub akcesoria do domu, a na dole ciemniejsze. Pozostaw miejsce na środku, aby oczy mogły się zrelaksować. Symetrycznie ułożone półki wydają się zrównoważone.

Zamontuj dopasowane meble za drzwiami

Ściana za drzwiami wykorzystuje pomysły na miejsce do przechowywania w przedpokoju w stylu skandynawskim

Szafki wiszące i systemy regałów dostępne są w szerokiej gamie wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni dla swojego kąta i niszy. Meble na wymiar to dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy przestrzeń jest ograniczona. Dzięki temu w trudno dostępnych miejscach nie zbiera się brud. Najlepiej wybrać szafę z drzwiami szafki bez uchwytów. Dzięki wyrazistemu językowi wzornictwa i prostym liniom, harmonijnie wtapia się w wnętrze i może być na nowo zaaranżowany za pomocą przedmiotów dekoracyjnych. Ponieważ oferuje nie tylko miejsce do przechowywania, ale także dużo miejsca do przechowywania wazonów, posągów, lampionów lub lampionów.

Wydobycie małej niszy za drzwiami

Narożnik za drzwiami pomysły na dekorację półki z roślinami i paskami

W wielu mieszkaniach w niszach za drzwiami znajdują się meble na wymiar. Właściwie złe rozwiązanie do pomieszczeń, ponieważ szafki do zabudowy są trudno dostępne, zwłaszcza za drzwiami. O wiele lepiej jest postawić półki na ścianie. Tapeta lub paski lepiej podkreślają niszę i skupiają się na przedmiotach na półkach. Wskazówka, gdy przestrzeń jest ograniczona: zostaw większą szczelinę między półkami. Urozmaicenia zapewniają małe posągi, sukulenty w starych puszkach i tlumandzy w szklance.

Narożnik za drzwiami w łazience: Zainwestuj w meble oszczędzające miejsce

Dobrze wykorzystaj róg za drzwiami i przymocuj wysuwaną szafkę łazienkową

Przestrzeń jest często ograniczona, a przestrzeń do przechowywania jest ograniczona, zwłaszcza w łazience. Gdzie powinny iść sole do kąpieli, perełki do kąpieli, olejek do masażu i żel pod prysznic? Są przechowywane w szafce montowanej na zawiasach drzwi. Gdy szafka jest zamknięta, znika w tle. W razie potrzeby masz wszystko, czego potrzebujesz, przejrzyście ułożone, w zasięgu ręki. Nawiasem mówiąc, podobne modele można znaleźć na Amazon, ale wprawni majsterkowicze mogą również zbudować go samodzielnie – lub przerobić półkę ścienną.

Meble za drzwiami w mieszkaniu jednopokojowym

Narożnik za drzwiami korzysta z lodówki w kuchni w mieszkaniu jednopokojowym

W czasach Corony mieszkania jednopokojowe są bardziej poszukiwane niż kiedykolwiek. Dzięki temu nie musisz dzielić kuchni i salonu z innymi i mieć swoje mieszkanie tylko dla siebie. Jednak znalezienie odpowiedniego miejsca na wszystkie meble może szybko okazać się dużym wyzwaniem. Ale brak miejsca sprawia, że ​​jesteś pomysłowy: często jest miejsce na szafkę kuchenną w rogu za drzwiami pokoju. Tutaj można przechowywać materiały eksploatacyjne lub rzadko używane małe urządzenia. Dzięki temu nie stoją na przeszkodzie, a szafki kuchenne bezpośrednio wokół strefy gotowania pomieszczą garnki, sztućce i często używane akcesoria kuchenne. Funkcjonalny i praktyczny!

Wykorzystaj przestrzeń za drzwiami na torby i lustra oraz siedzenie

Narożnik za drzwiami można wykorzystać na wiele sposobów. Aby właściwie ocenić, które meble naprawdę tam pasują, należy najpierw zmierzyć narożnik i wziąć pod uwagę kierunek otwierania drzwi. Za drzwiami możesz powiesić obrazy, lustra i inne dekoracje ścienne. Wtedy możesz również ustawić wąską ławkę, składany stolik boczny lub stołek. Potrzebujesz więcej miejsca na szafę lub szafkę na buty. W przeciwnym razie ryzykujesz, że nie będziesz w stanie otworzyć drzwi szafki. Jeśli masz niszę i chcesz stworzyć tam mały kącik do czytania dla dzieci, możesz przykręcić ogranicznik drzwi, aby drzwi do pokoju otwierały się maksymalnie o 90º.

Rośliny w kącie za drzwiami

Dobrze wykorzystaj przestrzeń za drzwiami w korytarzu Pomysły i wskazówki

Często entuzjaści wnętrz popełniają ten sam błąd, umieszczając rośliny doniczkowe w kącie za drzwiami. Właściwie źle, bo chociaż większość roślin doniczkowych idealnie pasuje do rogów, dostaniesz tam mało światła słonecznego lub wcale. Ponadto jest tam bardzo silny przeciąg, który może uszkodzić rośliny. Rozwiązanie: umieść rośliny wyżej, aby nie znajdowały się w cieniu drzwi.

Ściana za drzwiami wykorzystuje martwy kącik w sypialni z szafą na kosmetyki

Funkcjonalny i jednocześnie estetyczny: narożnik za drzwiami oferuje wiele możliwości projektowania i dekoracji. W galerii zdjęć znajdziesz więcej przykładów tego, jak całkowicie zmienić martwy róg. Zwłaszcza, gdy dostępnej przestrzeni jest mało, należy jak najlepiej wykorzystać każdy centymetr powierzchni mieszkalnej.

Nisza w korytarzu oferuje miejsce do przechowywania butów, butów i akcesoriów

Narożnik za drzwiami wejściowymi do szafy na buty wykorzystaj pomysły na nisze i więcej miejsca do przechowywania w małych mieszkaniach

Użyj narożnika za drzwiami jako miejsca do przechowywania książek dla dzieci

Narożnik za drzwiami na półki na książki wykorzystaj pomysły do ​​pokoju małego dziecka

Pomysł na oszczędność miejsca na jednopokojowe mieszkanie: zamontuj drążek na ubrania za drzwiami

Użyj narożnika za drzwiami do wieszania pomysłów na ubrania

Drabina oferuje miejsce do przechowywania narzut do ogrodu: dzięki czemu masz je zawsze pod ręką, gdy ich potrzebujesz

Używaj rozsądnie martwego rogu za drzwiami wejściowymi jako miejsca do przechowywania