Projektowanie wnętrz

Kolorystyka czerni i bieli charakteryzuje wnętrze tego nowoczesnego apartamentu w Barcelonie

kolory czarno-biały kuchnia nowoczesna elegancka marmurowa armatura mosiężna

Kolory czarny i biały są często wybierane jako duet do współczesnego i stylowego wnętrza. W dzisiejszym poście chcielibyśmy zaproponować Państwu wirtualny spacer po nowoczesnym mieszkaniu w Barcelonie, w którym kontrast czerni i bieli tworzy niepowtarzalny klimat. Mieszkanie znajduje się na czwartym piętrze budynku z lat 70-tych i zostało wyremontowane przez Raúl Sánchez Architects i przekształcone w przytulne mieszkanie z elastycznym rozkładem pomieszczeń.

kolory czarno-biały kuchnia ściana działowa szklany stołek kontrastowy

Architekci usunęli wszystkie elementy konstrukcyjne z mieszkania, aby stworzyć przestronną przestrzeń życiową o różnych funkcjach. Kolory czarny i biały definiują poszczególne obszary funkcjonalne i tworzą elegancką i wysmakowaną atmosferę. Elegancki apartament zajmuje powierzchnię 75 m² i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na morze. Posiada główną sypialnię z łazienką, kolejną łazienkę, salon, pokój gościnny i kuchnię. Dzięki nowo zdefiniowanym funkcjom pomieszczeń mieszkańcy mogą cieszyć się przestrzenią mieszkalną w inny sposób niż przed remontem.

kuchnia jadalnia kolory czarno-biały parkiet rośliny wewnętrzne listwy mosiężne

Mieszkanie zostało podzielone dwiema ściankami działowymi w kształcie litery L, które wyznaczają układ kuchni i oddzielają sypialnię od części dziennej. Ścianki działowe dzielą przestrzeń wewnętrzną, ale nie ograniczają. Jadalnia znajduje się obok kuchni i podobnie jak salon jest umeblowana meblami o prostym designie. Listwy mosiężne dodają koloru powierzchni i definiują strefy w kształcie litery L. W celu stworzenia jednolitego ogólnego obrazu zlewozmywak i armatura w kuchni również zostały wykonane z mosiądzu. Przy projektowaniu kuchni celowo użyto głównie czerni, aby wizualnie oddzielić ją od białej części dziennej.

kolory czarno-biały salon dywan sypialnia drzwi przesuwne szklane geometryczny wzór,

Główna sypialnia oddzielona jest od salonu przesuwanymi szklanymi drzwiami, które składają się z połączenia szkła matowego, matowego i przezroczystego i tworzą geometryczny wzór, który tworzy się podczas otwierania lub zamykania drzwi. Panele nie sięgają sufitu, aby nie ograniczać dopływu światła do sypialni.

kolory czarno-białe drzwi przesuwne do sypialni matowe szkło matowe szkło przezroczyste

Kolorystyka czerni i bieli służy jako pomoc w wytyczeniu poszczególnych stref w mieszkaniu i scharakteryzowaniu całego wnętrza. Balkon jest również urządzony w dwóch kontrastujących kolorach i wygląda nowocześnie, prosto i elegancko. Tam Sánchez rozszerza czarno-białą kolorystykę o eleganckie czarne, strukturalne płytki porcelanowe.

kolory czarno-biały kontrast łazienka marmurowa półka prysznicowa

kolory czarno-białe wewnętrzne drzwi przesuwne szklane geometryczny wzór balkon płytki porcelanowe

* Możesz znaleźć więcej projektów autorstwa Raúl Sánchez Architects tutaj