Projektowanie wnętrz

Klimatyczne wnętrze z nowoczesnym akcentem – apartament w Kapsztadzie

Nastrojowe umeblowanie, nowoczesny dotykowy wystrój wnętrz

Każdy chce czuć się komfortowo we własnym domu, do czego duży wkład ma wystrój wnętrz. Dlatego we wnętrzu należy zastosować materiały i meble, które tworzą wygodne, zachęcające środowisko życia. Studio architektoniczne Greg Wright Architects wzięło pod uwagę dokładnie tę koncepcję, projektując ten piękny wymarzony dom. Mieszkanie znajduje się w Kapsztadzie, stolicy RPA i zachwyca klimatycznym wnętrzem. Zastosowane materiały przemawiają za nowoczesnym stylem życia, który uzupełniają optymistyczne akcenty. Tworzy to klimatyczny obiekt, który zachęca do odpoczynku.

Nastrojowe umeblowanie - wejście-dwupokojowe-wysokość-okno

Po wejściu do domu wchodzi się do szerokiego, zalanego światłem korytarza z podwójną wysokością pokoju i oknami w suficie, które tworzą dramatyczny efekt. Już przy wejściu apartament wita nas klimatyczną dekoracją ścienną w postaci fototapety. Podobne fototapety zdobią ściany w wielu innych pomieszczeniach domu i służą jako kolorowe akcenty we wnętrzu. W ten sposób atmosfera jest spokojna i powstaje przyjazna aranżacja wnętrz.

Nastrojowe umeblowanie kolorowe-salon-fototapeta-kominek

Korytarz przechodzi płynnie do salonu, gdzie gości witają klimatyczne meble. Kolorowa, wielkoformatowa fototapeta ozdabia przestrzeń nad dwustronnym kominkiem i współgra z pozostałymi akcentami kolorystycznymi w pomieszczeniu, czyli taboretami, fotelami i poszewkami na poduszki. Kolorowe meble i akcesoria domowe kontrastują z nowoczesną, szarą kanapą i stanowią wizualne akcenty w strefie dziennej.

nastrojowe-wyposazenie-nowoczesna-powierzchnia-mieszkalna-malety-taras

Salon wychodzi na zadaszony taras z barem, salonem i basenem. W ten sposób, przy ładnej pogodzie, granice między wnętrzem a zewnętrzem można całkowicie znieść. Możesz wypuścić parę na tarasie, zrelaksować się w basenie lub podziwiać piękny widok na morze. Wymarzony dom znajduje się również u podnóża góry, dzięki czemu oferuje wspaniałe widoki w obu kierunkach.

meble-nowoczesne-wouch-jadalnia-czarne-drewno

Po drugiej stronie kominka w salonie znajduje się jadalnia i kuchnia. Skupiamy się tutaj na drewnie w połączeniu z czernią. Pięć eleganckich miedzianych lamp wiszących ozdabia przestrzeń nad stołem i doskonale harmonizuje z resztą mebli. Za stołem jadalnym znajduje się lada ze stołkami barowymi.

nastrojowe-umeblowanie-kuchnia-jadalnia-czarny-drewno-mural

Obok jadalni znajduje się kuchnia urządzona w tej samej kolorystyce. Czarne blaty, czarna wyspa kuchenna oraz fronty kuchenne w matowej czerni i drewnie nadają całości nowoczesnego charakteru. Również w tym obszarze za pomocą kolorowych obrazów na ścianach tworzy się klimatyczne wnętrze.

nowoczesne-ogrody-rośliny-woda-szklane-ściany-metalowe-ogrodzenie

Naprzeciw kuchni znajduje się mały wewnętrzny dziedziniec, bogato obsadzony i nowoczesny. Ten mały ogród ma fontannę i ciekawe rzeźby ogrodowe. Wysoka, obsadzona roślinnością ściana służy jako rodzaj osłony prywatności i zapewnia prywatność na zewnątrz.

wyposażenie-nowoczesne-dotykowe-schody-drewno-czarno-szklane balustrady

Przeszklona ściana o podwójnej wysokości oddziela wewnętrzny dziedziniec od domu i zapewnia dobrą widoczność. Obok ściany są schody prowadzące na piętro. Wykonany jest z drewna i czarnego metalu i zaprojektowany ze szklanymi balustradami, aby nie zasłaniać widoku małego ogrodu.

nastrojowe-meble-szklane-sciany-widok-dziedziniec-schody

Na szczycie schodów znajduje się podest z widokiem na salon i dziedziniec poniżej. Ważną rolę w tym obszarze odgrywa również klimatyczne umeblowanie i dekoracja z muralami.

nastrojowe-umeblowanie-sypialni-kolorowe-akcenty-mural

Sypialnia podzielona jest wizualnie na dwie oddzielne części, z łóżkiem na małym drewnianym podeście. Druga część pokoju ma klimatyczne wnętrze z nowoczesnymi akcentami, a projektanci używają głównie szarości i fioletu. Przytulna narożna sofa oferuje kolejne miejsce do relaksu, a duży fototapeta nad nią stanowi miły akcent.

klimatyczne-umeblowanie-sypialni-prywatny-balkon-widok

Oprócz największej sypialni znajduje się tu również gabinet dla dwóch osób, który z kolei jest nowoczesny. Zarówno biuro domowe, jak i sypialnia posiadają szerokie, przesuwane szklane drzwi, które prowadzą do pięknego ogrodu na dachu. Tam mieszkańcy mogą odpocząć na świeżym powietrzu i cieszyć się pięknym widokiem.

nastrojowe-meble-nowoczesna-łazienka-drewniana-łazienka

Łazienka jest równie przestronna i oferuje dużo miejsca do przechowywania w długiej drewnianej próżności. Duże okno otwiera widok na morze i wpuszcza światło dzienne do pokoju.

klimatyczne-umeblowanie-nowoczesne-apartament-sypialnia-ogród

Druga sypialnia znajduje się na parterze i posiada mały, prywatny ogród. Po odsunięciu szklanych drzwi przesuwnych następuje płynne przejście między sypialnią a ogrodem.

prywatna-winia-piwnica-drewniane-stojaki-na-wino-punktowe-oświetlenie

W domu znajduje się również prywatna piwnica na wino, która jest specjalnie zaprojektowana dla dużych kolekcji win mieszkańców.

dom-wzgórze-nowoczesny-biały-metal-szkło-drzewo

Zaprojektowane przez Greg Wright Architekci