Projektowanie wnętrz

Jasne drewno i antracytowa szarość tworzą przytulne kontrasty

Jasne drewno-szary antracyt-kominek-pokój dzienny-otwarty taras

Penthouse w Barcelonie w Hiszpanii został niedawno przeprojektowany przez Susannę Cots Interior Design i zoptymalizowany dla rodziny. Jasne drewno i antracytowa szarość łączą wszystkie obszary pięknego mieszkania jako elementy wystroju. Czarne stalowe detale tworzą akcenty, które przywołują uporządkowany, schludny wygląd. Do dyspozycji mieszkańców udostępniony jest piękny otwarty taras pokryty klinkierem, który poszerza część dzienną na zewnątrz. Spektakularny penthouse posiada łącznie 3 sypialnie, 2 łazienki z prysznicem i oddzielną toaletę, garderobę i przestronną część dzienną z nowoczesną kuchnią, którą można oddzielić przesuwanymi szklanymi ścianami.

Jasne drewno i antracytowa szarość tworzą przytulne kontrasty wewnątrz i na zewnątrz

jasne-drewno-antracyt-szary-otwarty-taras-klinkier-drewniany pokład

Mieszkanie wygląda na bardzo jasne i otwarte. Salon jest otoczony oknami sięgającymi od podłogi do sufitu z dwóch stron, które wpuszczają dużo światła dziennego. Otwiera to przestrzeń wewnętrzną na zewnątrz i zapewnia bezpośredni dostęp do przestronnego, otwartego tarasu. Choć nie jest pokryta, przekonuje niezwykłą przytulnością. Tę pozytywną charyzmę przywołują ciepłe odcienie olejowanego drewnianego tarasu i okładziny ścian z cegły klinkierowej, a także rośliny doniczkowe, które tworzą naturalną atmosferę i zapewniają prywatność.

Jasne drewno-antracyt-szary-otwarty-taras-salon-kanapa

Wszystkie pokoje mają jasną drewnianą podłogę, co widać nawet w łazienkach, oraz lśniące białe ściany, które wcale nie wyglądają na gołe. Akcenty stanowią elementy ścienne w kolorze antracytowej szarości oraz wpuszczone szafki i półki, które pomieszczą osobiste przedmioty rodzinne i książki. Kominek, który znajduje się na konstrukcji ściennej w ścianie pośrodku salonu, emanuje wyjątkowo przytulną atmosferą. Lokalizacja sprawia, że ​​trzaskający płomień jest widoczny z każdego zakątka pomieszczenia. Piękny taras można podziwiać od środka na parapecie nawet przy złej pogodzie.

Jasne drewno-antracyt-szary-otwarty-taras-jasny

Nowoczesna otwarta kuchnia połączona jest z salonem. Może pozostać otwarty, ale można go również oddzielić przesuwanymi szklanymi ścianami. Wyposażenie kuchni jest proste, funkcjonalne i dominuje głęboka, antracytowa szarość. Jedynie blat i ta sama podłoga co w pozostałej części mieszkania wykonane są z jasnego drewna. Szczególną atrakcją są zabawne światła pośrednie wbudowane w ściany i sufit. Fronty kuchenne charakteryzują się matową powierzchnią, brakuje uchwytów. W tej nowoczesnej, otwartej kuchni panuje czysty minimalizm.

jasne-drewno-antracyt-szare-salon-przytulny-kominek-parapet

Naprzeciw kuchni ukryte za białą ścianą są sypialnie – jedna dla rodziców i dwie dla dzieci. W każdej sypialni dla dzieci znajduje się łóżko i wbudowane biurko. Pomiędzy dwoma pokojami znajduje się ściana rozrywkowa, która jest oddzielona przesuwnymi ściankami działowymi, ale także łączy oba pokoje w jedno. Dwa pokoje mają wspólną łazienkę z dwoma prysznicami. Dostępna jest również toaleta.

jasne-drewno-antracyt-szary-salon-biały-kominek

Główna sypialnia posiada oddzielną łazienkę z podwójną umywalką i kabiną prysznicową. Łazienka jest właściwie za łóżkiem, a prysznic ze szklaną ścianą widać obok stolika nocnego. Bardzo ciekawym elementem wystroju są lampki nocne, które przywodzą na myśl głowice prysznicowe. Niecałe dwa kroki dalej jest schludna garderoba.

jasne-drewno-antracyt-szare-przegroda-pokojowa-szklana-ściana-ruchoma-jasna

Przemyślany rozkład pomieszczeń i funkcjonalne, proste umeblowanie optymalizują dostępną przestrzeń życiową i zwiększają komfort życia wszystkich członków rodziny. Jasne drewno i przedmioty osobiste, które w mniejszym lub większym stopniu pełnią rolę dekoracji, tworzą przytulną atmosferę. Sprytnie wykorzystane, designerskie akcenty – antracytowa szarość i czarna stal, łączą wystrój pokoju w każdym obszarze mieszkania i sprawiają, że wygląda ono indywidualnie i nowocześnie.

jasne-drewno-antracyt-szary-otwarta-kuchnia-blatowa-minimalistyczna-nowoczesna

jasne-drewno-antracyt-szary-otwarta-kuchnia-przesuwna-szklana-ściana

jasne-drewno-antracyt-szary-jasna-kuchnia-pokój-przegroda-szklana ściana

jasne-drewno-antracyt-szary-sypialnia-prysznic-łazienka

jasne-drewno-antracyt-szary-sypialnia-pokój dziecięcy-umywalka

Ściana tv do salonu z jasnego drewna antracytowo-szara

jasne-drewno-antracyt-szaro-białe-okno-dziecięce

jasne-drewno-antracyt-szary-łazienka-biały-minimalistyczny-prysznic

jasne-drewno-antracyt-szary-w-garderobie-łazienka

jasne-drewno-antracyt-szary-łazienka-prysznic-szklana ściana-podwójna umywalka

jasne-drewno-antracyt-szary-czarny-podwójna umywalka-łazienka

jasne-drewno-antracyt-szara-toaleta-wc-czarna

* projekt autorstwa Projekt wnętrza łóżeczka Susanna