Projektowanie wnętrz

Jaki styl życia jest szczególnie popularny w 2020 roku?

W 2020 roku obecny trend życiowy można mieszać i dużo eksperymentować. A jeśli chodzi o wnętrze, Art Deco jest na czele. Tutaj może być bogato, dekadencko, a nawet trochę patetycznie. Tam, gdzie w ostatnich latach dominowała prosta elegancja, minimalizm zastępuje zabawa kolorami i kształtami. Na międzynarodowych targach wzornictwa można zobaczyć nie tylko odcienie złota i miedzi, ale także bujne kwiatowe wzory oraz ciemnoniebieskie i szare odcienie na meblach i siedzeniach. Przeczytaj więcej o żywych trendach 2020!

Ozdoby jak okiem sięgnąć

Salon w stylu Art Deco 2020 w kolorze złotym, białym i czarnym

Art Deco jest bezpośrednim następcą secesji, z której wcielono liczne elementy. Art Deco porusza się między kwiatowymi formami secesji a geometrycznymi elementami Bauhausu. Charakterystyczne dla Art Deco są bogate zdobienia w połączeniu ze szlachetnymi luksusowymi materiałami, takimi jak szkło, kryształ, skóra czy srebro.

Salon w tonacji jagodowej z domieszką Art Deco

Nic więc dziwnego, że obok obszernego skórzanego fotela znajdziesz lampę podłogową i półkę w kolorze srebrnym lub nowoczesną gablotę jako niezwykle futurystyczne przegrody w przyszłych salonach. Do tej niezwykłej mieszanki pasują również meble vintage w połączeniu z grubymi dywanami.

Jeśli nadal szukasz jednego lub drugiego nietypowego elementu podczas składania swojego przyszłego sprzętu zgodnie z trendem 2020, znajdziesz go tutaj pod adresem W krainie meblowej na pewno znajdziesz to, czego szukasz. Niezależnie od tego, czy są to zasłony do salonu z dopasowanymi meblami TV, czy do całej sypialni z tapicerowanym łóżkiem, w tym sklepie meblowym znajdziesz odpowiedni element do każdego stylu mieszkania. A nawet materac 140 x 200 cm lub nowoczesny fotel do masażu można kupić tutaj.

To wszystko jest w miksie

duży nowoczesny salon to udana mieszanka różnych stylów

Jak już wskazano, rok 2020 to nie tylko modny kierunek stylu. Mieszanka popularnych stylów życia ostatnie lata wydają się być teraz szczególnie popularne. Dobre dla tych, którym wolno dziś urządzać. Art Deco jest nie tylko w czołówce, ale dzieli swoje miejsce z nordyckim designem. Dzięki takiemu projektowi skandynawskie wnętrze zyskuje na aktualności, a puryzm ostatnich kilku lat łączy się z modą na 2020 rok z dużą ilością drewna, kolorowych dodatków i kolorowych mebli. Właściwy kontrast uzyskano dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów. Dzięki temu możesz ponownie znaleźć więcej drewna i kamienia. A kolory ścian w kolorze szarym, zielonym i żółtym kontrastują z całym deco glamour ze zdrową miarą prostoty

Powrót wiedeńskiego warkocza

Wiedeńskie krzesła z wikliny wracają w 2020 roku

Na domiar złego wiedeński splot powraca w stylu starych mebli kawiarnianych. Już w 2019 r. można go coraz częściej znaleźć na scenie wnętrz, teraz jest w postępie w naszych mieszkaniach i można go znaleźć nie tylko jako meble do siedzenia, ale także na łóżkach, lampach, drzwiach szafek i stolikach bocznych. W połączeniu z nowoczesnymi meblami te klasyki wyglądają jeszcze bardziej ekscytująco.

Jakie kolory pasują do tego??

Kolory 2020 pastelowe kolory i złoto w akcesoriach domowych Art Deco

Pastelowe kolory znajdują się nie tylko na ścianach, ale także na meblach i dodatkach, wiodąc w żywych trendach 2020 roku. Szczególną uwagę zwrócono na meble, które zostały zaprojektowane w kolorze miętowej zieleni, starego różu czy skorupkowej żółci. W połączeniu z elementami w kolorze złotym, takimi jak uchwyty meblowe czy okucia, meble w pastelowych kolorach zapewniają poczucie dobrego samopoczucia z elegancją.

Kolor niebieski, nie delikatny jasnoniebieski, ale bogaty, mocny niebieski, również znajduje się na szczycie listy kolorów żyjących i wyposażenia wnętrz w tym roku. W zupełnym kontraście do motto obecnego minimalistycznego stylu życia „mniej znaczy więcej”, fani deco mogą naprawdę wyszaleć się we własnych czterech ścianach. Tak więc kolorowe wazony i lustra w złotej oprawie są całkiem dozwolone.

Ciepłe kolory z sektora przyprawowego będą w 2020 roku bardzo popularne

W 2020 roku dużą popularnością cieszą się również ciepłe kolory z sektora przypraw. Oprócz uroczych żółtych tonów, takich jak curry, szafran i kurkuma, znajdziesz również mocne czerwono-brązowe i przytulne brązowo-beżowe odcienie, takie jak cynamon i gałka muszkatołowa. Kolory te są szczególnie obecne w meblach tapicerowanych i poszewkach na poduszki. I wreszcie, na poszewkach na poduszki i tapicerce coraz częściej pojawiają się ciemne odcienie ziemi. Poszczególne meble lub dodatki w tonacji ciemnej szarości lub mocnego brązowo-szarego wzbogacają dom i nadają całości uspokajającego charakteru.