Projektowanie wnętrz

Jak malowidła ścienne według Feng Shui wpływają na energię domu?

otwarty salon kuchnia szara sofa mural koń

Ponieważ chcemy czuć się komfortowo we własnych czterech ścianach, chcemy stworzyć harmonijną atmosferę. Według ekspertów chińska filozofia Feng Shui może wnieść harmonię do naszego otoczenia. Projekt mieszkania według Feng Shui powinien sprawić, że chi zacznie płynąć. Kolory, kształty, punkty kardynalne – każdy element wnętrza odgrywa ważną rolę. Nawet zdjęcia, które wybierzesz do swojego domu, mogą znacznie wpłynąć na efekt energii. Wybierając zdjęcia do sypialni i kuchni, trzeba zachować szczególną ostrożność. Gdziekolwiek śpimy i jemy, wszystko powinno być naładowane pozytywną energią. Zdjęcia noszą nazwę „Fast Feng Shui” (lub „Fast Balance”). Najłatwiej zrównoważyć i zharmonizować przepływającą energię w domu za pomocą zdjęć. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakich podstawowych zasad należy przestrzegać przy wyborze fototapet według Feng Shui.

Unikaj wieloczęściowej sztuki ściennej zgodnie z Feng Shui

4-częściowe zdjęcie buldoga francuskiego na korytarzu

Sztuka modułowa jest obecnie bardzo popularna. Według Feng Shui niezwykle niepożądane jest dzielenie jednego obrazu na 3 części. Na przykład gałązka kwitnącej wiśni to motyw pozytywny i świeży, ale jeśli podzielisz ją na trzy części, harmonia zostanie utracona. Jeśli jednak chcesz ułożyć pięć swoich najpiękniejszych zdjęć na ścianie jak galerię, to w porządku. Wygląda jeszcze lepiej, gdy obrazy są połączone motywem.

Jakie murale według Feng Shui w sypialni??

Sztuka ścienna nad łóżkiem akwarelowy wygląd mężczyzna kobieta

Na szczególną uwagę zasługują obrazy wiszące nad łóżkiem. Podczas snu mózg przetwarza wrażenia dnia. Dlatego powinieneś wybierać motywy i symbole, które wywołują tylko pozytywne emocje i percepcje. Unikaj wieszania obrazów wodnych nad wezgłowiem, ponieważ „zmyje” to twoje uczucia miłości. Taki układ może prowadzić do oszustwa i oszustwa.

Jeśli umieściłeś fototapetę z kwiatami przy wezgłowiu, na pierwszym planie powinny znajdować się dwa kwiaty. Jeśli zdjęcie zawiera trzy kwiaty tej samej wielkości, tworzy wrażenie trójkąta miłosnego – trzeciego koła na wózku, które może wpłynąć na twój związek.

Mural według Feng Shui Yin samotny obiekt kruk

Unikaj samotnych obiektów

Poszczególne postacie oznaczają dominację energii yin (czarna, żeńska, wewnętrzna, ziemska, ciężka) lub yang (biała, męska, zewnętrzna, niebiańska, jasna) na obrazie. Mural przedstawiający samotne półpustynne drzewo na klifie to yin. To zły znak według Feng Shui i może mieć negatywny wpływ na środowisko życia.

Należy również unikać murali z energią Yang. Należą do nich np. zdjęcia ulic czy mostów w dużych miastach, duże strumienie samochodów, sylwetki miast, sylwetki na tle nieba. Takie obrazy tylko oddają samotność.

Fototapeta wiosna świeże zielone liście drzew

“Zdjęcia wzrostu” pomagają w związku

Jeśli chcesz, aby twój związek miłosny był szczęśliwszy, powinieneś wybrać reprezentację wzrostu, ożywienia lub odrodzenia. Może to być na przykład wiosenny krajobraz. Ptaki ćwierkają, przyroda budzi się do nowego życia, wszystko kwitnie. Najlepiej unikać zdjęć jesiennych krajobrazów ukazujących opadłe liście i melancholię.

Mural strumyk w zielonym lesie

Malowidła według Feng Shui do pomieszczeń z oknami do skrzyżowania

Zwróć uwagę na odpowiednie motywy, zwłaszcza jeśli Twoje okna wychodzą na skrzyżowanie. Aby stworzyć równowagę w hałaśliwym świecie „tam na zewnątrz”, możesz zawiesić obraz, który oddaje spokój i harmonię – na przykład piękny wodospad. Ten obraz “zmyje” negatywne wpływy zewnętrzne (pamiętaj jednak, że ten motyw nie nadaje się do sypialni).

W przypadku pomieszczeń narożnych (w tym sypialni) korzystne są fototapety z różami, piwoniami lub lotosem. Tradycyjnie obrazy te są postrzegane jako symbole zdrowia, równowagi i szczęścia w miłości – zwłaszcza lotosu.

Fototapeta czarno-biała kochająca para smutne uczucia

Oryginalne obrazy mogą powodować szkody emocjonalne

Trzeba uważać na oryginalne obrazy różnych artystów. Lepiej powiesić je tylko w dużych pomieszczeniach lub w dużych korytarzach. Jeśli jednak jest to mała przestrzeń i naprawdę chcesz tego płótna, lepiej powiesić kopie obrazów. Nie wiadomo, jaką energię artysta wniósł do swojego dzieła sztuki.

nowoczesne fototapety do salonu motywy natury monstera liść ananasa

Wybierz obrazy, które przekazują „lekkość duszy” zamiast „nierozwiązanych problemów” 

Dusza potrzebuje skrzydeł, lekkości i przestrzeni. Na przykład mlecze wyglądają bardzo przyjemnie w swojej prostej naturze. Uważaj na współczesną sztukę współczesną. Niezrozumiałe obrazy, abstrakcyjne kształty i kolory mają czasem niszczycielską moc. Jeśli chcesz powiesić w domu obrazy, które są trudne do zrozumienia i zobaczenia, rozważ umieszczenie ich na przykład w biurze.

Mural Streszczenie biurowe czarno-białe fotografie znanych osób

Nie wieszaj zdjęć osób zmarłych w domu

Zdjęcia i zdjęcia zmarłych osób, czy to krewnych, przyjaciół czy sławnych osób (naukowców, pisarzy, artystów), wnoszą negatywną energię do środowiska życia. Najlepiej trzymać je w albumach ze zdjęciami i nie wieszać ich na ścianie.

Fototapety według Feng Shui do salonu Drzewa za sofą

Murale, które poprawiają samopoczucie finansowe

Zgodnie z filozofią Feng Shui istnieje 5 podstawowych elementów: woda, drewno, ogień, ziemia, metal. Wszystko, co wiąże się z pieniędzmi, jest przypisane do elementu drewnianego, więc zdjęcia drzew i roślin są idealne. Żywioł Wschodu – drewno – wzmacnia żywioł wody. Obrazy przedstawiające poruszającą się wodę, takie jak wodospady i inne elementy wody, w tym obrazy ryb, są zatem w doskonałej harmonii.

Feng Shui Murale Ramki do zdjęć są również ważne

Fototapety do salonu według Feng Shui poruszające się fale morskiej wody

Malarstwo ścienne kwiat jadalnia drewniany stół jadalny

Murale morskie statki złote światło

Dekoracja przedpokoju z dużych fototapet z delikatnymi kwiatami

Projekt korytarza nowoczesna ściana obrazowa czarno-białe zdjęcia

abstrakcyjna fototapeta w antracytowo-białym salonie

Nie używaj 3-częściowych obrazów ściennych zgodnie z Feng Shui w salonie