Projektowanie wnętrz

Geometryczne kształty charakteryzują nowoczesny wystrój restauracji w Hongkongu

nowoczesne wnętrze restauracji figury geometryczne Fairwood Buddies Cafe

A nowoczesny projekt restauracji w Hongkongu oferuje idealną atmosferę na miłe spotkanie z przyjaciółmi i rodziną. Fairwood Buddies Café to również doskonały wybór na spotkanie biznesowe, ponieważ jest to ciche i przytulne miejsce na tyle, by przełamać lody między Tobą a potencjalnym kontrahentem. Elegancka i dziwna kawiarnia Fairwood Buddies jest przykładem uderzającego geometrycznego projektu pomieszczenia, który ma być powielany przez innych konkurentów w dziedzinie współczesnych koncepcji projektowych dla obiektów użyteczności publicznej.

Nowoczesny projekt restauracji i jej historia

restauracja fast food design hong kong fairwood buddies cafe

Prace nad pomysłową kawiarnią Fairwood Buddies Café rozpoczęły się trzy lata temu, kiedy popularna azjatycka firma Fairwood Holding zdecydowała się na nowy start w branży fast food w nowym stylu. Nie chodziło o zmianę menu czy dodanie pikantnych potraw. Ideą było stworzenie nowego, przyjemniejszego środowiska dla osób spędzających przerwę na lunch w restauracjach typu fast food z pięknymi towarzyszami lub po prostu z najbliższymi. Na szczęście pomysł nie tylko został zrealizowany, ale to spojrzenie zaowocowało nowym podejściem do projektowania wnętrz. Profesjonalny zespół w Beżowy wzór  a twój kierownik Danny SY Chan otrzymali trudne zadanie stworzenia tego uderzającego geometrycznego projektu wnętrza. On najlepiej wiedział, czego potrzebują zapracowani i ciężko pracujący mieszkańcy Hongkongu, jeśli chodzi o wygodne ustawienie fast foodów.

Nowoczesny projekt restauracji i jej koncepcja

aranżacja wnętrz restauracji sześciokąty inspiracja Fairwood Buddies Cafe

Elegancka i awangardowa, wspaniała azjatycka restauracja fast food – Fairwood Buddies Café – inspiruje i jest popularna nie tylko ze względu na bogate menu, ale także ze względu na uroczą atmosferę. Główna koncepcja wykorzystana do stworzenia tego niezwykłego środowiska jest ściśle związana z figurą geometryczną złożoną z sześciokątów. Zagadkowe interakcje między sześciokątami w każdym z elementów w uderzającym geometrycznym wystroju wnętrza ujawniają tajemniczą grę kątów i linii. Taki efekt odbija się na ogólnym nastroju gości w restauracji fast food.

Panele ścienne z drewna 3D

projekt restauracji figury geometryczne okładzina ścienna z drewna

Oprócz geometrycznego powtórzenia i fuzji figur, projektanci z Beige Design Studio pracowali również nad interakcją między trzema materiałami. Plastikowe meble są pięknie skoordynowane z tajemniczymi szklanymi powierzchniami, a także tworzą idealne połączenie z elementami ze stali nierdzewnej. Niewielkie okienko podkreśla efekt przezroczystości w atrakcyjnym otoczeniu Fairwood Buddies Café, a jednocześnie reprezentuje małe połączenie ze światem na zewnątrz restauracji. Szczerze mówiąc, charakterystyczny geometryczny wystrój wnętrza restauracji jest stworzony w taki sposób, aby odwiedzający mogli uciec od rzeczywistości i zanurzyć się w eleganckim i gościnnym świecie przyjemnych rozmów i pysznych posiłków.

Fairwood Buddies Cafe by Beige Studio

nowoczesna restauracja design beżowe studio Fairwood Buddies Cafe

Mimo, że kawiarnia jest wystarczająco duża, jest zaaranżowana i udekorowana w taki sposób, że celowo nie odczuwa się pustki. Efektem, którego szukali projektanci, jest uporządkowana i regularna aranżacja wszystkich mebli i dekorów w celu stworzenia poczucia ładu, spokoju i eleganckiej regularności. Z drugiej strony przeplatanie się formacji i kształtów tworzy iluzję wyimaginowanego nieładu ornamentów i stylów.

Fairwood Buddies Café – kolory

nowoczesna restauracja design lustro ścienne fairwood buddies cafe

Choć preferowane kolory Fairwood Holding są ściśle powiązane z jasnymi niuansami – pomarańczowym, różowym i zielonym – kompozycja geometrycznego wystroju wnętrza w Fairwood Buddies Café jest zupełnie inna i nietypowa. Holding odchodzi od klasycznych tradycji, a projektanci dążą do pogodzenia neutralności z oryginalnością. W wystroju wnętrz dominuje kolor biały, a ciepłe niuanse brązu dodają komfortu i piękna. Szara kolorystyka ścian podkreśla odblaskowe funkcje maleńkich lusterek i gładkich szklanych powierzchni. Czarne dekory, sześciokąty w mozaikowej strukturze podłogi i sufitu to akcenty tego bardzo genialnego trójwymiarowego wystroju wnętrza. A nowoczesny projekt restauracji z poczuciem luksusu.

wiele lamp wiszących ułożonych chaotycznie

Wiszące oświetlenie wnętrza restauracji panele ścienne z drewna sześciokątnego

Geometryczny projekt pokoju

beżowe studio projektowe nowoczesna restauracja projektuje geometryczne kształty

nowoczesny projekt restauracji fast food fairwood buddies cafe hong kong

Lustra ścienne i figury geometryczne

nowoczesny projekt kawiarni figury geometryczne lustro ścienne

Zdjęcia autorstwa © Ulso Tsang