Projektowanie wnętrz

Gabiony wewnętrzne: Jak fotograf urządza swoje studio fotograficzne w domu

Założenie studia fotograficznego, domowego biura, galerii i loftowego mieszkania pod jednym dachem z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Ale architekci z Zaasa i Yerce z powodzeniem je opanowali. Dzięki zastosowaniu gabionów we wnętrzu budynek można było podzielić na kilka stref o różnych funkcjach. Przedstawiamy Państwu ekscytujący projekt mieszkaniowy, który został niedawno ukończony w Turcji. Dołącz do nas w wirtualnej wycieczce i daj się zainspirować wielofunkcyjną willą miejską. Bo wszystko wskazuje na to, że w przyszłości domy będą pełnić coraz więcej funkcji.

Gabiony we wnętrzu: Willa miejska spełnia jednocześnie kilka funkcji

Wypełnij wewnętrzne gabiony orzechami włoskimi Zaprojektuj studio fotograficzne

Klient zlecił architektom von Zaas zaprojektowanie trzypiętrowej willi. Wewnątrz chciał z jednej strony pomieścić swoje biuro, z drugiej zaprojektować studio fotograficzne, az drugiej stworzyć przytulną część dzienną i sypialną dla siebie i swojej rodziny. W razie potrzeby willa powinna również oferować przestrzeń wystawienniczą dla różnych fotografów i malarzy. Architekci z Zaas wykonali zadanie z dużą kreatywnością i wyczuciem nowoczesnej estetyki. Parter zaadaptowano na biuro i umeblowano nowocześnie i funkcjonalnie. Dzięki drzwiom harmonijkowym powierzchnia biurowa otwiera się na ulicę, dzięki czemu może służyć również jako galeria. Można tam również organizować koktajle i różne imprezy.

Praca w domu zaprojektuj studio fotograficzne i galerię na parterze

Część biurowa na parterze wydaje się otwarta i oferuje nie tylko widok na ulicę, ale także na ogród. Obiekt jest ograniczony do minimum. Biurka pracowników są wyposażone w kółka i można je w razie potrzeby przesuwać tam iz powrotem w pomieszczeniu. W ten sposób fotograf pozostaje elastyczny i może wielokrotnie przeprojektowywać wolną przestrzeń. Wysokie ściany zapewniają wystarczającą przestrzeń wystawienniczą na obrazy i zdjęcia. Parter jest tak obszerny, że można na nim również organizować wystawy rzeźb czy instalacje sztuki współczesnej. Jeśli fotograf chce zorganizować wydarzenie, może ustawić stoły i krzesła zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz w ogrodzie. Dzięki drzwiom przesuwnym znika granica między wnętrzem a zewnętrzem.

Tło do zdjęć podświetlane gabiony w pomieszczeniach z orzechami

Na drugim piętrze znajduje się studio fotograficzne, do którego klienci mogą wejść osobnym wejściem. Studio fotograficzne oferuje wszystko, co niezbędne, aby fotograf mógł wykonywać zdjęcia, a następnie edytować je na miejscu. Studio zostało zaprojektowane w neutralnej kolorystyce, aby wysokiej jakości materiały lepiej pasowały do ​​siebie. Absolutną atrakcją są gabiony we wnętrzu, które zamiast zwykłych kamieni tym razem wypełniono produktem naturalnym. Gabiony wypełnione są orzechami włoskimi, dzięki czemu stanowią idealne tło dla pomysłowych zdjęć. Stanowią nie tylko ozdobę, ale także optycznie i akustycznie oddzielają studio fotograficzne od części dziennej.

Wypełnij wewnętrzne gabiony orzechami włoskimi i rozświetl je

Gabiony we wnętrzu sprawdzają się również wieczorem dzięki pośredniemu oświetleniu. Dzięki temu stylowe zdjęcia można robić nawet po zachodzie słońca. Ponieważ studio fotograficzne często służy również jako sala recepcyjna dla klientów, skupiono się na estetyce. Architekci uzupełnili obiekt o wygodną sofę i dwa designerskie stoliki kawowe. Pomieszczenie to spełnia jednocześnie kilka funkcji.

Praca w domu Uczyń kuchnię nowoczesną z drzwiami szafek bez uchwytów

Za gabionami prywatna strefa właściciela domu jest dobrze osłonięta przed wzrokiem ciekawskich. Architekci zaprojektowali tam przestronną część dzienną. Kuchnia z wolnostojącą wyspą do gotowania z jadalnią i przytulną częścią wypoczynkową przed kominkiem to obietnica przyjemnych godzin spędzonych z przyjaciółmi podczas gotowania i czystego relaksu z przyjemną książką po zakończeniu dnia pracy. Część dzienna otwiera się na mały ogródek na podwórku, gdzie wysokie egzotyczne rośliny w podwyższonym łóżku zapewniają prywatność i ochronę przed słońcem.

Kuchnia z wyspą z drewnianym blatem i okapem ze stali nierdzewnej

Jeśli chodzi o dobór materiałów, architekci postawili na kontrastowy projekt. Beton, lite drewno i metal tworzą eklektyczny wygląd w oparciu o motto „minimalizm spotyka glamour”. Powstała atmosfera jest jednocześnie przytulna i stylowa. Neutralna paleta kolorów tworzy wizualne połączenie pomiędzy poszczególnymi obszarami w domu. Kremowy, biały i dąb tworzą atrakcyjną całość i jeszcze lepiej podkreślają surowe piękno szarej betonowej podłogi. Metaliczna powierzchnia kaptura odbija światło słoneczne i dodaje odrobinę nowoczesności.

Pomysły na aranżację salonu z kominkiem i kuchnią

Koncepcja oświetlenia tworzy relaksującą atmosferę. Pośrednie i bezpośrednie światło są umiejętnie połączone. Kominek pokryty naturalnym kamieniem nie tylko rozprowadza ciepło, ale także tworzy ekscytujące efekty świetlne. To idealna atmosfera, która zachęca do kreatywności, a jednocześnie zapewnia dobrą funkcjonalność. W poniższej galerii zdjęć oferujemy również spojrzenie na inne obszary. Towarzysz nam w wirtualnej wycieczce po domu i daj się zainspirować sprytnymi rozwiązaniami pokojowymi i udanym doborem materiałów.

Powierzchnia biurowa/galeria znajduje się na parterze z widokiem na ogród

Biuro tworzy pomysły na domowe biuro z bujanym fotelem

Toaleta dla gości na parterze wygląda futurystycznie. W projekcie główną rolę odgrywa beton odsłonięty

Załóż nowoczesną łazienkę z betonu i zadaszony ogród zimowy z wysokimi roślinami

Łazienka w mieszkaniu na poddaszu na drugim piętrze jest funkcjonalna i stylowa

Łazienka z płytkami i pomysłami na drewnianą podłogę

Biblioteka oferuje wystarczającą ilość miejsca do przechowywania dużego księgozbioru właściciela

Skonfiguruj pomysły na domowe biuro dla biblioteki na drugim piętrze

Urządzanie biura: Nowoczesny stół w industrialnym stylu z metalowymi nogami i szklanym blatem

Domowe biuro i gabinet fotograficzny z metalowym stołem i czarną tablicą oraz drewnianym sufitem

Powierzchnia wystawiennicza na parterze jest przestronna i funkcjonalna

Skonfiguruj biuro domowe i wizualnie oddziel pomysły

Duże drzwi otwierają dom na ulicę i ogród

Praca z domu pomysły na urządzanie domowego biura

Imprezy i wydarzenia mogą się tam odbywać

Studio fotograficzne i galeria w domu tworzą pomysły

Goście mogą porozmawiać na zewnątrz lub spokojnie przyjrzeć się zdjęciom i obrazom w środku

Studio fotograficzne i galeria wystawa oraz mieszkanie na drugim piętrze

Plany budynków pokazują wiele opcji projektowych w różnych obszarach

Domowe biuro i studio fotograficzne na parterze oraz kuchnia i salon na drugim piętrze

Dom jednorodzinny z gabinetem i galerią na parterze

Domowe biuro i galeria oraz mieszkanie w jednym projekcie budynku

Szklane drzwi są funkcjonalną częścią projektu parteru

Przesuwane drzwi otwierają schemat pierwszego piętra

Projekt autorstwa Zaas Architekci