Projektowanie wnętrz

Efekt patyny nadaje charakteru i ożywia nowoczesne wnętrze

Projektant włoskiej nowoczesnej rzeźby Vincenzo De Cotiis

Prawie 60-letni włoski projektant Vincenzo De Cotiis, który należy do Gonzaga, jednej z najsłynniejszych włoskich rodzin arystokratycznych, ukończył szkolenie w Mediolanie i jako architekt i projektant szukał równowagi między dawnym a współczesnym. Przeważnie łączy elementy, które tak naprawdę nie pasują do siebie, ale współgrają w pewnym kontekście. Jako wyraziste medium łączy efekt patyny z minimalistycznymi meblami i błyszczącymi powierzchniami, takimi jak chrom i szkło. Efektem jest idealna symbioza, która charakteryzuje się urokiem dawnych czasów, a jednocześnie ma bardzo współczesny efekt. Wnętrza Vincenzo De Cotiis wydają się prawdziwymi dziełami sztuki o doskonałej kompozycji i zrównoważonych kolorach. Poniżej przedstawiamy piękną willę w Toskanii we Włoszech.

Efekt patyny i urok starego

willa podwórko z tyłu ogród z klinkieru fasada trawnik naturalny basen Vincenzo De Cotiis

Jako utalentowany rzeźbiarz, projektant i architekt zawsze znajduje możliwość łączenia elementów niemożliwych do połączenia i atrakcyjnej ich prezentacji. W swoich projektach opiera się wyłącznie na naturalnych i wysokiej jakości materiałach, a imitacje i tworzywa sztuczne są całkowicie nieobecne. Nie zabraknie subtelnego akcentu szyku i zawsze jest pudełko luksusu, które emanuje efektownymi akcentami wykonanymi z mosiądzu, chromu lub szkła lustrzanego. To naprawdę fascynujące, jak tak różne materiały można harmonijnie układać obok siebie. Rezultatem jest zrównoważony ogólny obraz, prawdziwe dzieło sztuki składające się z kolorów, kształtów, powierzchni i efektu patyny.

efekt patyny ściana budynek okno natura virhang czarny

Wnętrza, które tworzy De Cotiis, można również określić jako rodzaj obrazu artystycznego. Kolory, struktury i sylwetki przekazują emocje i komunikaty niczym sama sztuka, a kompozycja, cieniowanie i akcenty odgrywają ważną rolę i tworzą niepowtarzalną atmosferę. Tak samo jest w prywatnej willi w północnej Toskanii we Włoszech. Znajduje się w prowincji Lucca, gdzie od wieków wypoczywa europejska elita kulturalna. Miejsce to było i jest odwiedzane głównie przez Włochów, ale także przez sławy z całej Europy, takie jak Georgio Armani, Andrea Bocelli, angielski pisarz Aldous Huxley i artysta Henry Moore.

Betonowa lampa wisząca z kamienia naturalnego z efektem patyny

W związku z historycznym otoczeniem i ceglaną elewacją samego budynku, De Cotiis wybrał do wystroju willi wyłącznie ekskluzywne ręcznie robione meble i elementy wnętrza. Większość z nich została nawet specjalnie do tego zaprojektowana. Atrakcyjne detale nawiązują do morskiej przeszłości domu. Urok starego ujawnia przede wszystkim efekt patyny na ścianie i przedmiotach retro.

meble z efektem patyny rośliny ze skóry

Rośliny zielone o szerokich liściach tworzą świeże akcenty. To one i efekt patyny ożywiają wystrój pomieszczenia, który wyznaczają neutralne kolory i wytrzymałe materiały. Jednocześnie atmosfera pozostaje harmonijna i spokojna. Aby się tym cieszyć, projektant przewidział kilka opcji siedzenia i leżenia. Część wnętrza pochodzi z lat 50-tych i 70-tych, dzięki czemu nadaje styl retro.

efekt patyny szafka elementy naprzemienne fronty lustro

efekt patyny betonowe ściany fotel żółta tapicerka

efekt patyny ściana okładzina z kamienia naturalnego stół do jadalni różne krzesła efekt patyny ściany sufit sztukaterie meble rustykalne retro mosiądz

efekt patyny sypialnia minimalistyczna sztuka świetlik

efekt patyny marmur kamień naturalny lustro próżność mosiądz

mały stolik meblowy z litego kamienia naturalnego mosiądz Vincenzo De Cotiiis

* projekt autorstwa Vincenzo de Cotiis