Projektowanie wnętrz

Dzięki temu możesz urządzić swój gabinet w skandynawski sposób i pozostać produktywnym!

Skandynawski styl wnętrzarski cieszy się w ostatnich latach ogromnym wzrostem popularności. Niektóre szwedzkie filozofie zainspirowały sposób, w jaki równoważymy nasze życie, dobre samopoczucie i wystrój domu. Być może znasz już duńską koncepcję „hygge”, która dotyczy dobrego samopoczucia, rozpieszczania i przyjemności. Jednym z ostatnich szwedzkich pojęć, które coraz częściej obserwujemy w trendach wystroju wnętrz, jest „Lagom”, co tłumaczy się jako „wystarczająco, wystarczająco, odpowiednio, w sam raz”. Lagom oznacza złoty środek, idealną równowagę w życiu. Pokażemy Ci, jak możesz urządzić swój gabinet w skandynawski sposób, aby osiągnąć poczucie równowagi i harmonii oraz pozostać produktywnym w codziennym domowym biurze.

Cechy stylu Scandi w domowym biurze

Urządź i udekoruj swój gabinet w skandynawski sposób

Skandynawski gabinet to minimalistycznie urządzony pokój, który wygląda na czysty i uporządkowany, ale jednocześnie jest przytulny i zachęcający. Koncentrujemy się nadal na zrównoważonych materiałach, ciepłych i neutralnych kolorach, dużej ilości zieleni i połączeniu różnych tekstur, które tworzą przytulną i naturalną atmosferę.

Zalety badania stylu skandynawskiego:

– Promuje produktywność

– Charakteryzuje się prostym i przejrzystym stylem

– Tworzy uczucie lekkości, dzięki czemu możesz lepiej się skoncentrować

– Poprawia nastrój i redukuje stres

– Zapewnia ciche i komfortowe środowisko pracy

Jak styl skandynawski wpływa na Twoje samopoczucie

Skandynawskie wyposażenie gabinetu z dużą ilością białego i jasnego drewna

Zainspirowany Skandią lokal często kojarzy się z dobrym samopoczuciem i szczęściem. W końcu kraje nordyckie zawsze były na szczycie list przebojów, jeśli chodzi o szczęście. Ze względu na ich edukację, równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i bezpłatną opiekę zdrowotną, wydają się wiedzieć, jak priorytetowo traktować swoje zdrowie, szczęście i dobre samopoczucie. Dotyczy to również skandynawskich trendów w aranżacji wnętrz, ponieważ zawierają one minimalny bałagan i wiele innych elementów znanych ze swoich właściwości poprawiających nastrój. Domowe biuro w stylu skandynawskim to świetny sposób na włączenie wszystkich tych koncepcji i funkcji do wystroju domu, tworząc pozytywną, spokojną i produktywną przestrzeń do pracy.

Jak urządzić idealne gabinety w stylu skandynawskim

Urządź swój gabinet w skandynawski sposób za pomocą biurka IKEA

Styl skandynawski charakteryzują trzy elementy: funkcjonalność, prostota i piękno. Projektując domowe biuro w stylu Scandi, należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, aby stworzyć stylową, minimalistyczną atmosferę, która ma pomóc w osiągnięciu maksymalnej produktywności. Jednak wielką zaletą wystroju Scandi jest to, że jest niezwykle wszechstronny i można go dostosować do wszystkich potrzeb.

 • Jasna i otwarta przestrzeń z naturalnym światłem
 • Białe ściany z plamami koloru
 • Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze
 • Naturalne materiały i struktury powierzchni
 • Proste meble o wyraźnych liniach
 • Porządek i funkcjonalność
 • Ciepłe kolory i tkaniny
 • Powierzchnie metalowe i drewniane

Ucz się przy dużej ilości światła dziennego

Urządź swój gabinet w skandynawski sposób z dużą ilością światła dziennego

Choć w tym sensie nie jest elementem dekoracyjnym, w każdym pomieszczeniu ważną rolę odgrywa światło. Pokoje w stylu nordyckim są zazwyczaj jasne i przestronne. Podczas tworzenia idealnego środowiska pracy w domu, naturalne światło jest niezbędne, ponieważ nie tylko pasuje do pożądanego skandynawskiego motywu, ale jest również korzystne dla Ciebie i Twojego zdrowia. Naturalne światło ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, samopoczucie i produktywność.

Dobrze oświetlone i dobrze wentylowane miejsce pracy poprawia satysfakcję o 24% i wydajność o 16%. To pokazuje, że te małe, ale znaczące zmiany mogą pomóc w usprawnieniu przepływu pracy.

Rośliny redukujące stres w skandynawskim biurze domowym

Skandynawskie wyposażenie gabinetu biała farba ścienna

Ze względu na swoje właściwości rośliny znane są z korzystnego wpływu na ogólne samopoczucie, a także na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Wzmacniają nasz układ odpornościowy, poprawiają jakość snu i działają uspokajająco. To czyni je idealnym dodatkiem do domowego biura. Posiadanie roślin w domowym biurze sprawia, że ​​czujesz się zrównoważony, spokojny i bezstresowy. Jest to ważne, aby być jak najbardziej produktywnym. Japońskie badania wykazały nawet, że pieszczenie roślin przez dwie minuty zmniejsza stres.

Domowe biuro w sypialni w kolorze białym i jasnoszarym

Jakie rośliny doniczkowe powinieneś mieć na swoim biurku??

 • Paproć mieczowa filtruje zanieczyszczenia z powietrza i jest świetnym nawilżaczem.
 • Konopie łukowe (Sanseveria) jest również oczyszczalnią powietrza i wymaga bardzo niewielkiej konserwacji.
 • Smocze drzewo jest szczególnie skuteczny wobec formaldehydu, benzenu i trichloroetylenu.
 • mięta pieprzowa zwiększa koncentrację i redukuje stres.

Naturalne materiały

Udekoruj swój gabinet w skandynawski sposób naturalnymi materiałami

Używanie różnych tekstur to świetny sposób na osiągnięcie idealnej równowagi między komfortem a funkcjonalnością. Skandynawskie wnętrza zwykle obracają się wokół dużej ilości drewna i kombinacji naturalnych materiałów, takich jak wełna, bawełna, futro, len i sizal. Meble drewniane są również popularne, ponieważ rzemiosło i zrównoważone zasoby są mocno zakotwiczone w szwedzkim, duńskim i norweskim wzornictwie. Milutkie futerko jest idealną alternatywą dla poduszek na krześle przy biurku i tworzy prawdziwą atmosferę dobrego samopoczucia.

Daj się zainspirować naszymi pomysłami na swoje studia skandynawskie!

Urządź gabinet w skandynawski i prosty sposób

Wyposaż swój gabinet w skandynawski sposób za pomocą parkietów i białych ścian

Małe miejsce do pracy w salonie

Salon Skandynawskie umeblowanie gabinetu w celu zaoszczędzenia miejsca

Jasne kolory zachęcają do koncentracji

Skandynawski gabinet w bieli i szarości

Mały, ale bardzo przytulny?

małe domowe biuro w korytarzu pod oknem na poddaszu

Dzięki dekoracjom stworzysz przytulną atmosferę w miejscu pracy

Skandynawskie biuro domowe z hygge atmosferą

Domowe biuro w czerni i bieli

Domowe biuro w czerni i bieli