Projektowanie wnętrz

Drewno orzechowe we wnętrzu nowoczesnej pracowni pod drzewami

drewno orzechowe we wnętrzu, proste i proste drewno szklane elewacyjne czarne

W dzisiejszym artykule przedstawiamy „Writer’s Studio” w Nowym Jorku, które zostało zaprojektowane w 2007 roku przez architektów z Cooper Joseph Studio. „Studio Pisarza” zajmuje ponad 49 metrów kwadratowych i jest miejscem pracy, czytania czy słuchania muzyki. Z jednej strony „Pracowni Pisarza” przez przeszkloną fasadę można podziwiać rozległe pola i staw, az drugiej strony gęste lasy. Na pierwszy rzut oka mini dom zachwyca zastosowaniem we wnętrzu drewna orzechowego. Wnętrze jest eleganckie i proste, a dzięki zastosowanemu materiałowi drewnianemu wygląda jednogłośnie.

Część dzienna z kominkiem z orzecha we wnętrzu posadzka

Ogólne wrażenie nowoczesnego studia w naturze jest zwodniczo proste. Fasada składa się z różnych otworów, które zostały specjalnie dopasowane do źródła światła i pozwalają na maksymalne doświetlenie. Ciepłe drewno orzechowe we wnętrzu, minimalistyczne detale, narożne przeszklenia i przezroczystość wzdłuż „pudełka” składają się na jego prostotę. W mroźną zimę duży kominek zamienia się w wizualne centrum studia. Pudełko to w rzeczywistości mały, prosty pokój jednoosobowy w środku lasu.

wewnętrzne listwy przyszybowe orzechowe

Drewno orzechowe we wnętrzu to materiał, który jest tu wykorzystywany na wiele sposobów. Projekt mebli, biurko i stolik oraz dwa czarne skórzane fotele nadają temu prostemu i prostemu pomieszczeniu pewną dynamikę. Drzwi spiżarni i przesuwne wykonane są z orzecha włoskiego, podłoga z orzecha polerowanego na wysoki połysk, w łazience część paneli ściennych i umywalka. Z zewnątrz studio fascynuje ciemną i prostą fasadą. Elewacja „Skrzynki” składa się z wąskich, płaskich, poziomych desek z czarnego drewna cedrowego.

umywalka łazienkowa z drewna orzechowego minimalistyczna

W odniesieniu do energii i zrównoważonego rozwoju podjęto decyzję o zastosowaniu pasywnego ogrzewania i chłodzenia oraz wykorzystaniu lokalnie dostępnych materiałów, takich jak drewno opałowe na własnej posesji. Liście drzew liściastych pełnią latem naturalną ochronę przed słońcem, czarna fasada pochłania promienie słoneczne, a kominek minimalizuje zużycie paliwa.

fasada czarna skrzynka cedrowe szkło narożne

Ściany wewnątrz wykonane z listew z białego orzecha. Siedzisko przy oknie, kuchnia i regały zostały wykonane w całości z orzecha włoskiego. Polerowana podłoga w studio, która błyszczy ciepłym odcieniem od przenikającego światła słonecznego, zapewnia równowagę i więcej blasku w prostym wnętrzu. Drewno można przechowywać obok kominka. Ukryte drzwi na północnej elewacji domu pozwalają podtrzymać ogień bez konieczności przeciągania drewna opałowego przez drzwi wejściowe.

drewniane listwy czarne drzewa natura okno

Ponieważ pokój urządzony jest w sposób minimalistyczny, bardzo ważne było, aby materiał, z którego wykonano kilka mebli, współgrał również z resztą wnętrza. Ze względu na ciepło, wytrzymałość i specjalną konstrukcję stół i biurko zostały również wykonane z drewna orzechowego. W łazience prysznic ze strumieniem deszczowym i szklana ściana tworzą wrażenie przebywania na świeżym powietrzu. Lamele pokrywają ściany w łazience, a umywalka również wykonana jest z orzecha włoskiego.

plan piętra łazienka salon wejście

* projekt autorstwa Cooper Joseph Studio