Projektowanie wnętrz

Drewniane schody w środku jak rzeźba: Unikalna drewniana konstrukcja z 400 drewnianych listew

drewniane schody wewnątrz drewnianej konstrukcji konstrukcja biała szklana balustrada

Swój ostatni projekt zaprezentowała niedawno francuska projektantka Ora Ito. Ma czysto funkcjonalną strefę, a mianowicie klatkę schodową łączącą poziomy w nowoczesnym biurowcu, zaprojektowanym w unikalny sposób. Zamiast tradycyjnych drewnianych schodów wewnątrz, zaprojektowano efektowną, wężową drewnianą konstrukcję, składającą się w sumie z 400 drewnianych listew. Utalentowany projektant był pomysłodawcą niezwykłego projektu nowej siedziby działu mediów LVMH, firmy, do której należy marka Luis Vuitton, zlokalizowanej w Paryżu we Francji.

Schody drewniane wewnątrz: konstrukcja drewniana w nowoczesnym biurowcu

schody drewniane wewnątrz konstrukcja drewniana konstrukcja balustrady szklane białe

Jako część przestrzeni publicznej, która łączy poszczególne biura, Ora Ito zaprojektowała duże schody rzeźbione w kształcie węża. Projektant wykorzystał łącznie 400 listew drewnianych do stworzenia unikalnej struktury drewna. Każdy z nich charakteryzuje się niepowtarzalnym kształtem. Jak żadna inna wewnętrzna drewniana klatka schodowa łączy cztery kondygnacje biurowca. Ponadto istnieją małe tapicerowane nisze lub opcje siedzenia, w których pracownicy mogą się wycofać.

Schody drewniane wewnątrz jak rzeźba z 400 drewnianych listew

schody drewniane wewnątrz konstrukcja drewniana konstrukcja białe oświetlenie pośrednie

Cała struktura drewna jest centralnym punktem bardzo minimalistycznego i prosto zaprojektowanego wnętrza. Neutralna kolorystyka otaczającego wnętrza – lśniące bielą podłogi, sufity i ściany oraz dolna kondygnacja w całości utrzymana w delikatnej szarości, podkreślają niezwykłe drewniane schody wewnątrz. Niepowtarzalną konstrukcję listew podkreśla również oświetlenie pośrednie.

Wężowata drewniana konstrukcja zamiast konwencjonalnych drewnianych schodów w środku

schody drewniane wewnątrz konstrukcja drewniana konstrukcja nowoczesne biuro projektowe

Klatka schodowa ma być sercem budynku. Ma biomorficzną strukturę, która z jednej strony przypomina węża, a z drugiej wieloryba. Widziane od dołu stopnie wyglądają jak tornado. Efekt ten wzmacnia nowoczesne oświetlenie pośrednie wbudowane pod schodami.

schody drewniane wewnątrz konstrukcja drewniana konstrukcja architektura nowoczesne wnętrze

Reszta wnętrza, które otula konstrukcję klatki schodowej, oraz sama przestrzeń biurowa celowo utrzymana jest w bardzo minimalistycznym stylu. W ten sposób uwagę zwiedzającego przykuwają wyłącznie schody i recepcja. Pozwala to na pojawienie się unikalnego projektu klatki schodowej z całą swoją wybuchową mocą.

schody drewniane wewnątrz konstrukcji drewnianej kroki projektowe oświetlenie pośrednie

drewniane schody wewnątrz konstrukcji drewnianej projekt nowoczesny korytarz biurowy

schody drewniane wewnątrz konstrukcja drewniana konstrukcja listwy drewniane

schody drewniane wewnątrz konstrukcja drewniana konstrukcja listwy drewniane oświetlenie pośrednie

projekt autorstwa Ora Ito