Projektowanie wnętrz

Drewniane schody – atrakcyjny dąb i glina na ściany

schody wykonane z drewna dębowego-oświetlenie pośrednie-przedpokój

Ten przyjemny apartament powstał z dwóch mieszkań jeden na drugim. W tym celu wprowadzono wiele zmian, w tym Drewniana klatka schodowa jako punkt centralny. Ostatecznie powstało wyjątkowe wnętrze, które chcielibyśmy Państwu zaprezentować w tym artykule. Właściciele zawdzięczają projekt Zest Architecture. Mieszkanie znajduje się w Barcelonie w Hiszpanii.

Drewniane schody z atrakcyjnym oświetleniem

schody drewniane dwupoziomowe-sklepione-salon-jasne

Po wcześniejszej renowacji oryginalna konstrukcja dawnego budynku fabrycznego została ukryta przez okładzinę sufitu. Zespół architektów usunął je i wykorzystał rzeczywistą wysokość pomieszczeń, aby stworzyć bardziej przestronne pokoje w dwupoziomowym mieszkaniu z drewnianymi schodami. Ważnym punktem, który był bliski sercu właściciela, było zaprojektowanie przestrzeni muzycznej, w której można organizować małe koncerty. Chcieli też mieć miejsce do pracy i bibliotekę, aby stały się częścią nowego wnętrza.

Drewniane schody i gabloty

schody-drewniane-poręcze-stopnie-odziane-ciepłe-otoczenie

Połączenie między górnym a dolnym mieszkaniem tworzy atrakcyjny Drewniana klatka schodowa wykształcony. Szybko zamienił się w serce mieszkania. Powodem tego są nie tylko ozdobne witryny, które zostały wkomponowane w ścianę i prezentują kolekcje właścicieli, ale także zastosowanie bielonego drewna dębowego. Ale drewno odgrywa tam nie tylko ważną rolę. Ponieważ właściciele przywiązują dużą wagę do drewna, materiał ten był używany wszędzie w mieszkaniu, głównie w postaci okładzin ściennych i mebli.

Oryginalny projekt schodów

schody wykonane z drewna wejście-korytarz-schody-przegroda pokoju

Układ pomieszczeń na piętrze z drewnianą klatką schodową stworzono płynnie. Pomieszczenia zlewają się ze sobą równomiernie, w zasadzie tworzą całość, ale są od siebie optycznie oddzielone. Pośrodku tego piętra jest kuchnia z częścią wypoczynkową. Stąd masz doskonały widok na duży taras. Po jednej stronie znajduje się sala muzyczna, która zachwyca sklepionym, katalońskim sufitem. Drzwi przesuwne umożliwiają zamknięcie tej przestrzeni lub otwarcie jej na pozostałą część dolnej kondygnacji.

Udekoruj mieszkanie

drewniane schody gablota-półka-sztuka-jadalnia

Naprzeciw pokoju muzycznego i po drugiej stronie kuchni znajduje się salon z salonem. Jest to pomieszczenie przechodnie, przez które można dostać się do różnych pomieszczeń gospodarczych, takich jak pralnia, garderoba czy łazienka. Drewniane schody pełnią również funkcję przegrody między kuchnią a drzwiami wejściowymi, tworząc przestronny i praktyczny korytarz i strefę wejściową.

Kuchnia z jadalnią

schody-drewno-mieszkaniowe-pomysły-projekt-nowoczesne-okładziny ścienne

Na drugim piętrze, do którego, jak wspomniałem, prowadzą drewniane schody, ponownie znajdują się niektóre bardziej prywatne pokoje. Obejmuje to sypialnię, pokój gościnny i dwie łazienki. Znajduje się tam również gabinet i biblioteka, które zostały wykonane specjalnie do tego pomieszczenia i wykonane są z drewna dębowego, które z kolei wsparte jest na cienkich stalowych dźwigarach.

Biała kuchnia

schody-drewno-duplex-kuchnia-białe-szafki-stół jadalny

Nie tylko drewniane schody i okładziny ścienne zachwycają swoim materiałem. Glina była również używana jako tynk na ściany. Wykonanie przez pracowników jest wyjątkowo wysokiej jakości i przypomina marokański, wodoodporny tynk gipsowy. Ściany zyskują atrakcyjną, nierówną powierzchnię o ciekawej kolorystyce.

Mały salon

schody-drewno-salon-sofa-parkiet-dąb-komfort

W łazience zachwycają umywalki z Corianu, które zostały specjalnie zaprojektowane przez Zest Architecture i mają zintegrowane szuflady. Taras dodaje wykończenia do całego luksusu i komfortu. Tam specjalnie wykonane pergole ze stali gwarantują przyjemny cień, a wbudowane jacuzzi zachęca do relaksu. Całe oświetlenie jest również projektem firmy Zest Architecture i wykorzystuje technologię LED. System aerotermiczny zaopatruje w wodę ogrzewanie podłogowe zimą, a latem schładza mieszkanie drewnianą klatką schodową.

Sala muzyczna ze sklepionym sufitem

schody-drewno-sala muzyczna-pianino-biurko-biała-podłoga

Biblioteka z drewnem Regaja

schody-drewno-biblioteczne-półki-dąb-gabinet-biurko

Widok na drewniany taras

schody-drewno-mieszkanie-okno-front-drzwi-składane-biała-farba ścienna

Stalowe jacuzzi i pergola

schody-drewno-taras-pergola-whirpool-barcelona

Rzut pierwszego piętra

schody-drewniana plan-piętro-piętro-meisonette-zest-architektura

Plan piętra drugiego piętra

schody-drewno-drugi-piętro-plan piętra-sypialnia-łazienka

Drewniana klatka schodowa – widok mieszkania z boku

schody-drewniane-widok-podloga-remont-hiszpania

Zaprojektowane przez Zest Architektura.