Projektowanie wnętrz

Designerskie loftowe mieszkanie w stylu retro – Mieszkanie w mieście o minimalistycznych kształtach

otwarta kuchnia z tylną ścianą kuchenną i blatem oraz wyspą kuchenną z marmuru ze stołem i krzesłami z drewna

Tym razem prezentujemy Wam miejski designerski loft w formie crash padu, który jest odpowiedni dla zapracowanych, podróżujących za granicę kawalerów. To może być kuszące, aby projektant przesadził w takiej sytuacji. Kiedy mieszkającemu w Antwerpii Arjaanowi De Feyterowi zlecono stworzenie cichego miejsca na ucieczkę od ruchliwego życia w mieście, wiedział, że jedynym wyjściem jest dyskretne podejście. Projektant zaplanował loft w taki sposób, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń.

Stylowo urządzony designerski apartament na poddaszu

duży salon z kominkiem i minimalistycznymi kształtami i szarą paletą kolorów

Designerski loft o powierzchni 106 m² składa się z salonu z kominkiem, sypialni i łazienki. Jest też sypialnia gościnna, a także otwarta kuchnia, pomieszczenie gospodarcze i dodatkowa łazienka. Dąb w kolorze węgla drzewnego, czarna stal i podłoga w jodełkę dają poczucie elegancji i minimalistycznego przepychu.

brązowa tylna ściana kuchni w połączeniu z szafkami kuchennymi w kolorze szarym dla gustownego projektu

Najlepszą rzeczą w minimalnej palecie materiałów i kolorów jest jednak brązowy, żyłkowany marmur, który wygląda po prostu wspaniale. Ten projekt jest zarówno nieoczekiwany, jak i całkowicie pasujący do przestrzeni. Szczególnie efektowne jest to, że ten sam bogaty, brązowy kolor nie pojawia się nigdzie indziej w designerskim loftowym mieszkaniu.

designerski fotel w nostalgicznym wnętrzu w stylu retro z marmurowym stołem i nowoczesnymi elementami

Projektantka wnętrz uniknęła tzw. „syndromu pocałunku i udrapowania”, w którym nieodpartą pokusą wydaje się połączenie czegoś z czymś. Zasłona i fotel to także ostatnie schronienie. Elegancka powściągliwość nadaje temu mieszkaniu na poddaszu poczucie relaksu i spokoju, zgodnie z życzeniem klienta.

Minimalistyczne kształty i wygoda

designerski loft z szarymi i ziemistymi kolorami i płytami z marmurowego parkietu fortepian w stylu retro

Wnętrza zostały zredukowane w celu zastąpienia ich niestandardowymi wykończeniami i wypełnienia przestrzeni meblami wykonanymi na zamówienie. Designerski loft ma powierzchnię 106 m² i posiada otwartą konfigurację na kuchnię, salon i jadalnię, natomiast sypialnia, łazienka i garderoba są oddzielone.

ciemny korytarz z parkietem szafa od podłogi do sufitu widok na salon z kanapą

Architekci przeprojektowali plan mieszkania, aby zoptymalizować pomieszczenia i umożliwić płynną, dyskretną komunikację między sypialnią, garderobą i łazienką. Zespół wykorzystał uwolnioną przestrzeń do stworzenia dużego, otwartego salonu skąpanego w naturalnym świetle.

Szafka od podłogi do sufitu wykonana z drewna i sofy w szarych kolorach z czarnym kominkiem i ciemnymi tonami

Duża część dzienna oferuje mnóstwo miejsca na rozrywkę dla gości. Obejmuje to kuchnię z szafkami z dębu barwionego na szaro, które uzupełniają brązowe blaty i tylne ściany kuchni wykonane z marmuru. Kiedy odsłonięto pierwotną strukturę budynku, architekci mogli podkreślić swoje interwencje. Oryginalna konstrukcja została celowo pozostawiona widoczna. Surowa jakość istniejącej ramy kontrastuje ze starannym potraktowaniem detali i materiałów wewnątrz ”- powiedział zespół.

Miejski apartament z minimalistycznym malowaniem i designerskimi meblami w salonie

Minimalistyczne meble zaprojektowane do mieszkania to stół kuchenny i krzesła wykonane z drewna i stali oraz przytulna, puszysta tapicerowana sofa w salonie, oddzielona stolikiem kawowym i wyspą kuchenną. Szafa sięgająca od podłogi do sufitu biegnie wzdłuż ściany salonu i zawiera kominek i inne elementy wyposażenia domu. Stoi również naprzeciwko niskiej marmurowej ławki po drugiej stronie pokoju. Razem te elementy tworzą główną przestrzeń życiową.