Projektowanie wnętrz

Łączenie różnych rodzajów drewna na meble – 15 szykownych pomysłów

rodzaje drewna do mebli kolorowe krzesła-sufit-ciemna podłoga

Aby wystrój wnętrza wyglądał ciekawie i różnorodnie, popularne są połączenia różnych wzorów, faktur i kolorów. W przeciwnym razie wnętrze będzie wyglądać nijako i nudno. To samo dotyczy powierzchni i rodzajów drewna. Jeśli meble i podłoga mają ten sam kolor i słoje, powstaje bezbarwne środowisko, które często nie jest atrakcyjne. Dzisiaj pokażemy Wam kilka świetnych pomysłów i podpowiemy, jak zrobić coś innego Rodzaje drewna do mebli łączą się tworząc niepowtarzalny wystrój wnętrz.

Rodzaje drewna na meble i parkiet – Czy różne rodzaje drewna pasują do siebie??

rodzaje drewna-meble-salon-wnętrze-jasnoniebieskie-sofy-szafy-ścienne wnęki

Monotonne wnętrze nie jest również praktyczne, jeśli mieszkanie lub dom nie są od razu postawione. W większości przypadków meble i dekoracje są nabywane w ciągu kilku lat, a tekstury, powierzchnie i kolory mają różne wzory. Aby wszystko nadal harmonijnie do siebie pasowało, postępuj zgodnie z naszymi pomocnymi wskazówkami dotyczącymi łączenia rodzajów drewna w meblach.

1. Łącz rodzaje drewna na meble – uważaj na kolorowe odciski

rodzaje mebli z drewna zimno-odcienie-biało-szare-skandynawskie

Rodzaje drewna do mebli można ze sobą łączyć, jeśli mają inny kolor, ale i tak powinny do siebie pasować. Możesz to zrobić, zwracając uwagę na odcień koloru. Czy meble mają ciepły czy raczej zimny kolor? Ciepłe kolory łączą się z równie ciepłymi tonami i na odwrót.

Ciepłe kolory dla mebli z naturalnego drewna

Rodzaje drewna do mebli salon-ciemny-stolik kawowy-parkiet-lakierowany

W tym salonie połączono dwa kolory drewna. Ale chociaż stolik kawowy jest znacznie ciemniejszy niż podłoga, wspaniale do siebie pasują i tworzą razem przyjemną atmosferę. Dzieje się tak dlatego, że oba rodzaje drewna do produkcji mebli i podłóg mają ciepły odcień.

2. Połącz rodzaje drewna według usłojenia

rodzaje-meble-drewniane-łączenie-rustykalne-akcenty-meble-jadalni

Jeśli Twoje rodzaje drewna do mebli i podłóg mają charakterystyczne usłojenie, możesz również użyć tej właściwości, aby je połączyć. W ten sposób podkreślisz nastrój w pomieszczeniu, a jednocześnie zapewnisz zróżnicowaną kolorystykę, tak aby wnętrze nie wyglądało na niesmacznie zestawione.

Styl rustykalny

rodzaje drewna-meble-kombinacja-beż-krzesła-patchwork

Podobny efekt daje również zastosowanie różnych gatunków drewna do produkcji mebli i podłóg z różnych stylów. Słoje i kolor mogą się różnić, ale styl wykonania przywraca harmonię, jakiej oczekujesz w swoim mieszkaniu. Niemniej jednak preferowane są podobne słoje i kolory.

3. Skorzystaj z buforów

rodzaje drewna-meble-vintage-stół-jadalny-lite drewno-orientalny dywan-metalowe krzesła

Jeśli stół jadalny zostanie ustawiony na drewnianej podłodze, która nie ma absolutnie nic wspólnego z drewnem mebla, ta aranżacja automatycznie przyciągnie wzrok. Różnica jest od razu zauważalna i sprawia, że ​​wnętrze wygląda nieatrakcyjnie. Możesz temu zapobiec, tworząc bufor między rodzajami drewna do produkcji mebli i na przykład podłóg.

Meble z litego drewna dla mieszanki różnych stylów

rodzaje drewna-meble-drewniane-podlogi-kolorowe-akcenty-krzesla-dywan-kwadraty

W obu przykładach do wykonania takiego bufora użyto dywanu. Jadalnia na piętrze ma również mnóstwo kolorów na dywanie, aby uzupełnić krzesła. Drewno stołu wygląda rustykalnie, a krzesła to mieszanka stylu nowoczesnego i vintage.

4. Unikaj chaosu

rodzaje drewna-meble-mix-roetlich-podłoga-beton-ściana-kominek

Mimo wszystkich wskazówek nie należy przesadzać z gatunkami drewna używanymi do produkcji mebli, podłóg i sufitów. Pozostaw to z dwoma lub trzema kolorami lub słojami dla drewna i powtórz każdy rodzaj kilka razy w odpowiednim pomieszczeniu. W ten sposób unika się chaosu, a atmosfera wydaje się harmonijna i domowa.

Nowoczesna i harmonijna

rodzaje drewna-meble-szara-podłoga-laminat-ławka-jasny brąz-stół

W tym przykładzie do wykonania mebli i podłóg użyto dwóch rodzajów drewna, które nie mają podobnego koloru ani usłojenia, ale nie ma poczucia chaosu ani braku harmonii. Powodem tego jest z jednej strony ten sam styl laminatu i mebli, a z drugiej fakt, że zastosowano tylko dwa rodzaje drewna.

5. Biały jako alternatywa

rodzaje drewna do mebli kuchnia-pomysł-wyspa kuchenna-biała-szafki

Jak wiecie, biały jest kolorem neutralnym, który ze sobą współgra. Dlatego jest również świetnym wyborem, jeśli nie masz pewności co do łączenia rodzajów drewna do mebli. Jeśli masz wiele powierzchni, które są bardzo różne, po prostu wmieszaj biały mebel. Podłoga może być również biała.

Różne rodzaje drewna do zróżnicowanego wnętrza

rodzaje-meble-drewniane-kuchnia-wyspa-okrągły-stół-miętowy-zielony-ściana

Biały kolor działa uspokajająco i zapobiega chaotycznej atmosferze. Na powyższym zdjęciu kolor biały został użyty nie tylko na wyspie kuchennej i szafkach, ale można go również znaleźć na ścianie. Podłoga, sufit i ściana boczna idealnie do siebie pasują, mimo że do różnych rodzajów drewna do mebli i otoczenia użyto ponad trzech kolorów.

Rodzaje drewna na meble w podobnych niuansach

rodzaje-meble-drewniane-umeblowanie-jadalni-niebiesko-farbowe-półka na książki

Na tym przykładzie wygląda to podobnie. Jadalnia posiada jasny stół jadalny, który łączy się z równie ciepłymi kolorami na komodzie, podłodze i półce na książki. Ciemne krzesła stanowią kontrast, nie zmienia to jednak domowej atmosfery. Gatunki drewna na meble zostały idealnie połączone.

Połącz drewno z jasnymi kolorami

rodzaje drewna-meble-stół-jasny-kolor-dywan-biały-gablota

Jak w jednym z powyższych przykładów, jako element dekoracyjny w tej jadalni pełni kolorowy dywan. W tym przypadku jednak nie służy jako bufor dla różnych gatunków drewna do mebli i podłóg, ponieważ są one dobierane podobnie. Biała półka na książki z gablotą tworzy dodatkową równowagę. Powstający kontrast nie jest od razu widoczny.

 Nowoczesne pomysły na drewniane meble

rodzaje drewna-meble-kłody-stół-ciemny brąz-parkiet-czarny

Wspomniane wskazówki dotyczące łączenia różnych gatunków drewna na meble i inne elementy nie są sztywnymi zasadami, a mają jedynie charakter orientacyjny. Zapraszamy do wymyślania innych wariantów, aby zaprojektować swój dom według własnego gustu i jednocześnie harmonijnie.