Projektowanie wnętrz

Cyfrowy system telefoniczny: rozwiązania do pracy w domowym biurze

Wszyscy mówią o słynnej równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. W rzeczywistości biuro domowe jest uważane za jedno z najlepszych narzędzi do pogodzenia pracy z życiem prywatnym. Rodzice w szczególności raz po raz doświadczają, że godziny odbioru lub chorych dzieci mogą być lepiej skoordynowane, gdy długie dojazdy nie są już potrzebne. Firmy otwarte są również na biuro w domu. Pod tym względem w rywalizacji o brakujących wykwalifikowanych pracowników wstrzymywane są wszelkie przeszkody. Jednak przeprowadzka do domowego biura nie chce być przeprowadzana w pośpiechu. Raczej staranne planowanie jest najważniejsze.Domowe biuro może odnieść sukces tylko wtedy, gdy dostępny jest sprzęt do pracy i cyfrowy system telefoniczny.

Laptop, VoIP & Co: Praca cyfrowa w domu

Pracuj cyfrowo w domu – laptop, Voip i Co

Dopiero cyfryzacja sprawiła, że ​​domowe biuro jest w ogóle opcją w wielu pracach biurowych. Laptopy, smartfony i tablety sprawiają, że Twoje biuro staje się mobilne. Dokumenty, e-maile i oprogramowanie możemy zabrać ze sobą wszędzie. dzięki Telefonia internetowa Jesteśmy również dostępni lokalnie, co oznacza, że ​​możemy odbierać rozmowy biznesowe poza biurem.

Tak zwana telefonia Voice-over-IP, w skrócie VoIP, odgrywa główną rolę podczas przeprowadzki do domowego biura. To jest telefonia internetowa. Zamiast używać sygnałów analogowych, rozmowy telefoniczne są przesyłane w postaci pakietów plików przez linię internetową. Stare modemy ISDN są zastępowane przez routery DSL. W ten sposób telefonia VoIP gwarantuje zupełnie nową jakość połączenia.

Telefonia internetowa ułatwia przeprowadzkę do domowego biura

Są tu szczególnie pomysłowe systemy telefoniczne w chmurze z Berlina. Zamiast systemu lokalnego firmy wykorzystują serwer, na którym rozmowy telefoniczne są wirtualnie koordynowane. Ma to decydującą zaletę, że pracownicy w biurze domowym są również dostępni w ramach przedłużenia ich pracy. Dla pracowników, którzy pracują szczególnie mobilnie, operatorzy VoIP oferują tak zwane softphone: Jest to oprogramowanie, które jest instalowane na urządzeniu mobilnym i całkowicie zastępuje telefon analogowy. Za pomocą zestawu słuchawkowego pracownicy mogą wykonywać połączenia telefoniczne za pomocą laptopa lub tabletu. Pracownicy zabierają ze sobą numer wewnętrzny firmy, gdziekolwiek się udają.

Wirtualne sale konferencyjne do rozmów telefonicznych lub wideokonferencji są ważne podczas pracy w domu

Usługi VoIP w domowym biurze są niezbędne nie tylko dla komunikacji zewnętrznej, ale również wewnętrznej. Wiele usług łączy różne narzędzia w jednym oprogramowaniu. Zespoły mogą pozostawać w kontakcie za pośrednictwem udostępnionych komunikatorów, korzystać z wirtualnych sal konferencyjnych do prowadzenia rozmów telefonicznych lub wideokonferencji, a także udostępniać sobie dokumenty za pośrednictwem wirtualnych plików. W ten sposób można połączyć zespoły z całego świata.

Jak wygląda odpowiednie domowe biuro??

Praca w domu przy kuchennym stole z zestawem słuchawkowym i laptopem

Jednak nie tylko wymagania techniczne są kluczowe dla sukcesu domowego biura. Środowisko pracy również musi być odpowiednie. Pracownicy nie powinni pracować tylko przy kuchennym stole. Zamiast tego powinni założyć własne miejsce pracy, czyli ustawić biurko i krzesło biurowe, z których można korzystać w godzinach pracy. Z jednej strony ma to sens z punktu widzenia zdrowia, ponieważ może zapobiegać bólom pleców. Z drugiej strony zmiana rytmu życia prywatnego na rytm pracy jest bardziej wiarygodna.

Idealnie byłoby, gdyby obok laptopa był dostępny zewnętrzny ekran i druga klawiatura. Długotrwała praca na laptopie szybko prowadzi do bólu szyi i pleców, ponieważ pozycja pracy nie spełnia wymagań ergonomicznych. Dzięki monitorowi zewnętrznemu i drugiej klawiaturze miejsce pracy można zaprojektować w taki sposób, aby odciążyć kark i plecy.

Jak wygląda właściwe domowe biuro z komputerem i laptopem

Równie ważna jest wystarczająca ilość światła dziennego. Biurko powinno być idealnie równoległe do okna. Zimą lub w szczególnie deszczowe dni przyjemne, sztuczne oświetlenie pomaga zrelaksować oczy. Szczególnie wieczorami światło na ekranie nie powinno być jedynym źródłem światła w pomieszczeniu. Oświetlenie ma kluczowe znaczenie nie tylko dla własnego zdrowia oczu, ale także dla wideokonferencji. Jeśli warunki oświetleniowe są słabe, jakość obrazu jest poważnie obniżona.

Ważną rolę odgrywa również hałas otoczenia. Pracownicy pracujący w domu powinni urządzić swoje miejsce pracy w cichym miejscu. W ten sposób koncentrację można utrzymać przez długi czas. Ponadto rozmowy telefoniczne i wirtualne konferencje mogą być prowadzone w zacisznym miejscu bez zakłóceń. Głośne odgłosy w tle są denerwujące i mogą powodować zakłócenia techniczne podczas rozmowy.

Jak działa bezpieczeństwo danych w domowym biurze??

Organizacja w domowym biurze Przechowywanie dokumentów

Każdy, kto w domu pracuje z wrażliwymi danymi firmy, powinien przede wszystkim zachować ostrożność i porządek. Największym zagrożeniem dla ważnych danych są spadające szklanki wody lub filiżanki do kawy. Spadający sprzęt jest również częstą przyczyną utraty danych. W razie nieszczęścia, odzyskiwanie danych może pomóc: specjaliści od przywracania dysków twardych lub innych nośników danych tworzą kopię zapasową utraconych danych. Jeśli sprzęt jest nienaprawialny, dokumenty, kontakty i nośniki są przenoszone do zewnętrznej lokalizacji przechowywania z zachowaniem najwyższych warunków ochrony danych.

Ponadto powinieneś oczywiście podjąć własne środki ochrony danych. Obejmuje to połączenie internetowe chronione zaporą sieciową. Ponadto sprzęt i programy powinny być wyposażone w hasła. Należy je zmieniać w regularnych odstępach czasu.

Ochrona danych jest ważna podczas pracy w domu