Projektowanie wnętrz

Ceramiczna instalacja artystyczna zdobi każdą jadalnię w tej restauracji

Ceramiczna instalacja artystyczna restauracja-pokoje gościnne-nastroje-dekoracje

Projektanci z pracowni architektury wnętrz i projektowania Rockwell Group zaprojektowali niedawno wnętrze nowej restauracji Nobu w Nowym Jorku. Restauracja posiada trzy oddzielne sale restauracyjne: jedną główną i dwie prywatne. W ramach projektu wnętrz studio zleciło kanadyjskiej ceramice Pascale Girardin stworzenie nowoczesnej ceramicznej instalacji artystycznej dla każdego obszaru. Powinny one dopracować projekt restauracji i nadać jej niepowtarzalny wygląd.

Instalacja artystyczna wykonana z ceramicznej restauracji-ściany-brykietów-zwęglonego-drewna-optyki

Pierwsza ceramiczna instalacja artystyczna znajduje się w głównej jadalni i została zaprojektowana we współpracy Rockwell Group i Pascale Girardin. Dzieło sztuki prezentowane jest jak oryginalny projekt ściany i składa się z małych ceramicznych kawałków przypominających brykiety z zwęglonego drewna. Są ułożone tak, aby wyglądały jak duże pociągnięcie pędzla na ścianach. Łącznie wykonano 3500 elementów dla całej instalacji i przetransportowano z Montrealu do Nowego Jorku. Następnie przyklejano je kawałek po kawałku do otynkowanej, czerwonej ściany. Aby cała konstrukcja ściany wyglądała jeszcze bardziej oryginalnie, ściany zaprojektowano z oświetleniem pośrednim. W ten sposób instalacje artystyczne mogą być z powodzeniem wystawiane i tworzyć ekskluzywną atmosferę.

Ceramiczna instalacja artystyczna restauracja-ścienna konstrukcja-przeszklone-bloki

Druga ceramiczna instalacja artystyczna również powstała dzięki współpracy projektantów i znajduje się w prywatnym pokoju gościnnym. To z kolei zdobi ściany w pokoju, ale są to dwu- i trójwymiarowe klocki, które przypominają japońskie tkaniny Boro. Elementy w kolorze kobaltowym są szkliwione i tworzą oryginalny, strukturalny efekt. Wbudowane światła LED tworzą wspaniałe efekty świetlne, jednocześnie umieszczając dzieło sztuki w centrum.

Ceramiczna instalacja artystyczna restauracja-półki-ceramika-sake-butelki

Ostatnia ceramiczna instalacja artystyczna znajduje się w tak zwanym obszarze sake, którego nazwa pochodzi od popularnego japońskiego napoju. W tym celu ceramik wykonał kolekcję łącznie 70 glinianych garnków, które ustawione są na otwartych od podłogi do sufitu półkach. Gliniane garnki wyglądają jak oryginalne butelki sake, a każda butelka jest ozdobiona unikalnym pociągnięciem pędzla w kolorze kobaltowym. Specjalne dzieła sztuki idealnie wpasowują się w atmosferę i przyciągają wzrok w pomieszczeniu.

Dowiedz się więcej o Grupa Rockwell oraz Pascale Girardin i ich inne projekty!