Projektowanie wnętrz

Budowa piwnicy na wino i projektowanie jej w nowoczesny sposób – 33 porady i pomysły projektowe

Zbuduj piwnicę na wino -nowoczesny design-schody-winiarni-stojak na wino

Koneserzy wina i miłośnicy trunków z pewnością znajdą we własnym domu specjalny pokój, w którym można degustować i cieszyć się różnymi odmianami, jako prawdziwe urozmaicenie. Marzenie o idealnym magazynie wina można zrealizować, jeśli dostępna jest odpowiednia przestrzeń. Temperatura w pomieszczeniu, wilgotność i warunki oświetleniowe mają bezpośredni wpływ na przechowywanie wina. Jak zrobić własne Zbuduj piwnicę na wino powinien i może go estetycznie umeblować, ujawniamy poniżej.

Budowa i urządzanie własnej piwnicy na wino – porady

Budowa piwnicy na wino -nowoczesny design-cegła-klinkier-stojaki na wino-drewno

Utrzymywanie kolekcji win zawsze obecnej i uporządkowanej, w tym znalezienie odpowiedniego rodzaju wina do posiłku i posiadanie go pod ręką, to luksus, który zachwyci nie tylko sommelierów, ale także miłośników wina. Oprócz wystarczającej ilości miejsca powinieneś zdobyć trochę wiedzy, aby móc obiektywnie ocenić warunki i warunki wstępne, a mianowicie wymagana jest niewielka wcześniejsza wiedza.

Zbuduj piwnicę na wino – sklepiony sufit dla autentycznego dotyku

Piwnice winne budują -nowoczesny design-tradycyjne sufity sklepione

Piwnice winne zawsze charakteryzują się typową atmosferą, którą niosą ze sobą same butelki wina. Historia wina obejmuje wieki, było i jest nadal przechowywane i częściowo produkowane w ten sam sposób. Warto zachować tę autentyczność. Zapewnia to atmosferę, która jest nie tylko dobra dla wina, ale także umożliwia czystą przyjemność.

Budowa piwnicy na wino – od bardzo prostych środków po luksusowe wyposażenie

Zbuduj piwnice na wino -nowoczesny design-retro-vintage-ceglane-stojaki na wino

Oprócz wystarczającej ilości miejsca we własnym domu, własna piwnica na wino wymaga specjalnego wyposażenia. Ale nie zawsze musi to być luksusowe. Optymalną przestrzeń do przechowywania, która ma wymagane warunki klimatyczne, można funkcjonalnie zaprojektować bardzo prostymi środkami, tak aby dobre krople można było rozsądnie zestawić.

Budowa piwnicy na wino – ważne warunki wstępne

Zbuduj piwnicę na wino -wysokość pokoju w nowoczesnej stylistyce piwnicy na wino

Zasadniczo potrzebna jest wystarczająca ilość miejsca na założenie piwnicy na wino. Pokój nie powinien znajdować się daleko od reszty salonu lub być dość hojnie zaplanowany, aby później gościć tam swoich gości. Powinno to być najlepiej w piwnicy.

Zbuduj piwnicę na wino – odpowiednie warunki oświetleniowe

Odpowiednie warunki oświetleniowe -nowoczesny design-kamień naturalny-oświetlenie pośrednie

Piwnice najlepiej nadają się do przechowywania wina, stąd nazwa. To właśnie one oferują do tego idealne warunki oświetleniowe – w ogóle nie ma światła. Promienie słońca są naturalnym wrogiem wina, dlatego pomieszczenie bez okien byłoby najlepszym warunkiem wyposażenia piwnicy z winami.

Zbuduj piwnicę na wino, ale nadal ją oświetlaj

Piwnice winne budują -nowoczesny design-oświetlenie-pośrednie-stojaki na wino

Butelek wina nie wolno wystawiać bezpośrednio na światło dzienne, ale nie oznacza to, że muszą się one obejść bez harmonijnego oświetlenia. Wskazane jest, aby wybrać lampy, które nie oświetlają bezpośrednio butelek, ale półki na wino. W ten sposób kolekcja wina jest odpowiednio zainscenizowana, ale jednocześnie dobre krople nie spadają bezpośrednio pod promieniowanie.

Budując piwnicę na wino, zwróć uwagę na światło i temperaturę

Winiarnia-budynek-nowoczesny-design-wino-stojak-oświetlenie-

Aby wino nie straciło na jakości, bardzo ważna jest odpowiednia temperatura. Optymalna temperatura to 10 do 15 stopni Celsjusza. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, jak dokładnie przechowywane są butelki wina. W tym celu zaprojektowano specjalne stojaki na wino.

Zbuduj piwnicę na wino i wyposaż ją w odpowiednie stojaki na wino

budynek-winiarni-projekt-nowoczesny-projekt-wine-stojaki-win-korek-projekt

Butelek wina nie trzeba wstrząsać, przynajmniej nie na stałe. Aby maksymalnie zredukować drobne wibracje, te specjalne stojaki na wino. Niektóre z nich są wykonane z drewna, metalu lub kamienia i można je rozbudować jako moduły.

Zbuduj optymalne warunki wokół piwnicy z winami – wilgotność

budynek-winiarni-nowoczesne-projektowanie-stojaki-win-wina-przechowywanie-win

Oprócz prawidłowej temperatury ważne jest, aby w pomieszczeniu panowała optymalna wilgotność około 70%. Instalacja klimatyzacji zapewnia te warunki w długim okresie, ale lodówki i szafy klimatyzacyjne to kolejny sposób na optymalizację przestrzeni. W celu monitorowania wartości temperatury, wilgotności i innych warto wyposażyć pomieszczenie w stację temperaturową z wyświetlaczem wilgotności i temperatury.

Lodówka na wino w wiedeńskiej piwnicy na specjalne rodzaje wina

budynek-winiarni-nowoczesny-projekt-winiarni-winiarni-autentyczny-design

Jeśli winiarnia służy również jako pomieszczenie do degustacji, miejsca siedzące można zintegrować i ustawić w wygodnych grupach siedzących. Zaoferowanie meblom wysokiego poziomu komfortu ma wielką wartość, dzięki czemu można polegać na czystej przyjemności w harmonijnej atmosferze.

Szafka na wino w salonie lub piwnica na wino z salą degustacyjną

winiarni-budynek-nowoczesny-design-szafka-wina-oświetlenie-salon

Jeśli winiarnia służy również jako pomieszczenie do degustacji, miejsca siedzące można zintegrować i ustawić w wygodnych grupach siedzących. Zaoferowanie meblom wysokiego poziomu komfortu ma wielką wartość, dzięki czemu można polegać na czystej przyjemności w harmonijnej atmosferze.

Świąteczna szafka i chłodziarka do wina – jaka jest różnica?

piwnica-wina-budynek-nowoczesny-projekt-piwnica-wina-salon-okładzina ścienna z kamienia naturalnego

Chociaż te dwa terminy są zbyt często mylone ze sobą, lodówka na wino różni się od szafki klimatycznej do wina tym, że jest zwykle używana tylko do tymczasowego przechowywania. Wino jest przechowywane przez stosunkowo krótki czas i wkrótce powinno tu zostać skosztowane.

Zbuduj szafkę na wino, szafkę na wino lub piwnicę na wino

Winiarnia-budynek-nowoczesny-design-winiarni-piwnica-naturalny kamień-stojak na wino

Zasadniczo trzy pojęcia: szafka na wino, szafka klimatyzacyjna na wino i piwniczka na wino oznaczają zawsze to samo, zmienna jest tylko wielkość systemu. Są one przeznaczone do długoterminowego przechowywania majątku wiedeńskiego i spełniają najwyższe wymagania w zakresie konserwacji.

 Przechowywanie różnych alkoholi

wino-piwnica-zbuduj-nowoczesny-projekt-szafka-winia-stół-pnia drzewa

Jeżeli zakłada się, że nie tylko wina, ale także inne alkohole są przechowywane w zamierzonym dymie do przechowywania, należy zapewnić optymalne przechowywanie dla każdego rodzaju. Dostępna przestrzeń musi być podzielona i dostosowana do potrzeb poszczególnych rodzajów napojów.

Szafka na wino w kuchni – szklana piwniczka na wino

Winiarnia-budynek-nowoczesny-projekt-winiarni-winiarni-winiarnia

W przypadku szczególnie cennych gatunków wina zaleca się wbudować w Wienkeller szafkę klimatyczną do wina lub całą komorę na wino. Mogą być wykonane na zamówienie przez specjalistę.

Prawidłowo przechowuj różne rodzaje wina

winiarni-budynek-nowoczesny-design-kuchnia-czarna-tablica

Ponadto temperatura, w której można cieszyć się dobrymi kroplami, różni się w zależności od odmiany. Koneserzy wina zalecają temperaturę przechowywania między 15-18 stopni dla win czerwonych i porto. Wina białe są zwykle spożywane nieco schłodzone – 11-14°C, podobnie jak szampan. Z drugiej strony sherry są zwykle przechowywane w pozycji pionowej i jak w temperaturze 18 stopni.

Do czego właściwie zbudowana jest piwnica na wino?

Winiarnia-budynek-nowoczesny-projekt-winiarni-winia-winia-szklana ściana

Każdy, kto chce nadać tradycyjnej winiarni nowoczesny design, wybiera system ze szkła. Jest to system przechowywania, który dzięki nowoczesnej technologii skutecznie eksponuje wino i utrzymuje je w zamknięciu.

Zbuduj piwnicę na wino i osiągnij minimalistyczną estetykę

Winiarnia-budynek-nowoczesny-projekt-winiarni-przeszklenia-szklana ściana

Inna estetyka jest wymagana dla systemu do przechowywania wina, który nie jest oddzielony do innego pomieszczenia, ale jest zintegrowany z salonem, kuchnią, a nawet salonem. W takim przypadku sklep z winami powinien być mały, ale w porządku.

Zintegruj reprezentatywny system przechowywania wina w przestrzeni życiowej

budynek-winiarni-nowoczesny-projekt-winiarni-winiarni-otwarty-plan

Szkło dzięki swojej przezroczystości jest bardziej różnorodne niż jakikolwiek inny materiał. W połączeniu z trwałym metalem, takim jak stal lub aluminium, uzyskuje się harmonijny wygląd systemu przechowywania wina, który będzie pasował stylowo do każdego otoczenia.

Zbuduj piwnicę na wino ze szkła

Winiarnia-budynek-nowoczesny-projekt-winiarni-szkło-przezroczyste

Piwnica na wino wykonana ze szkła przekonuje szlachetną i minimalistyczną estetyką. Ponadto istnieją półki i stojaki na butelki Vienna, które są wszechstronne i oszczędzają miejsce. Dzięki temu kolekcję Vienna można nie tylko estetycznie zaprezentować, ale również gustownie wkomponować w nowoczesne wnętrze.

Budowanie piwnic na wino i dlaczego wilgotność jest tak ważna?

Winiarnia-budynek-nowoczesny-design-winiarni-kieliszek-

Wilgotność w piwnicy ma ogromne znaczenie ze względu na korek do wina. Jeśli wilgotność jest poniżej 60%, korek skurczy się, butelki będą przeciekać i wykazywać duży skurcz. Z drugiej strony zamknięcie jest spleśniałe w ponad 90%. Ale dzieje się to dopiero po 2-3 latach przechowywania.

Budowanie piwnic na wino i dlaczego temperatura jest tak ważna dla prawidłowego przechowywania?

budynek-winiarni-nowoczesny-projekt-winiarni-winiarni-szlachetny-szary

W piwnicy z winami pożądana jest stała temperatura od 6° do 16° do maksymalnie 20°C. W wyższych temperaturach alkohol odparowuje i zachodzi wtórna fermentacja.

Przechowywanie wina – piwnica win w starym lub nowym budynku

budynek-winiarni-nowoczesny-design-chrome-inox-winiarnia

Piwnica w starym budynku jest naturalnie ciemna, chłodna i zwykle ma wyższy poziom wilgotności w porównaniu z nowym budynkiem. Potrzebuje tylko rozsądnej izolacji, aby wahania temperatury zewnętrznej nie wpływały na klimat w pomieszczeniu. Ponadto przez butelki z winem nie powinny przebiegać żadne rury grzewcze.

Zbuduj piwnicę na wino i przechowuj odpowiednio Wiedeń – stojący lub poziomy?

Winiarnia-budynek-nowoczesny-design-schody-wine-stojaki-oświetlenie

Zazwyczaj, jak to jest w zwyczaju, butelki wina są przechowywane w pozycji poziomej. Oznacza to, że korek do wina nie wysycha. W przypadku win leżakujących wskazane jest przechowywanie butelek w pozycji pionowej. W tej pozycji wino ma niewielki kontakt z tlenem i dlatego wolniej dojrzewa i dłużej zachowuje świeżość.

Zbuduj piwnicę na wino i obserwuj inne warunki

piwnica-winna-budynek-nowoczesny-design-schody-winiarnia

Istnieją inne warunki, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać zakup własnego Wienkellera. Ponieważ wino jest bardzo wrażliwe na wpływy zewnętrzne, należy upewnić się, że w pomieszczeniu nie znajdują się intensywnie zapachowe owoce, warzywa, a nawet chemikalia. Wino może trwale wchłaniać substancje zapachowe przez korki.

Prawidłowo przechowuj wino

Winiarnia-budynek-nowoczesny-projekt-pod schodami-stojaki na wino

Ponadto wina nie należy przechowywać w pobliżu pralek, pomp i systemów grzewczych, ponieważ systemy te powodują wibracje i wstrząsają winem.

Przechowywanie wina – dlaczego korki?

piwnica-winiarni-budynek-nowoczesny-projekt-pod-schodami-winiarnia

Nawet u Rzymian wino było zamykane korkami. Ze względu na swoją elastyczność i oddychalność korki od dawna uważane są za idealne zamknięcie butelek wina. Z drugiej strony materiał potrzebuje pewnej ilości wilgoci, aby mógł wykazać swoje właściwości i pozostać szczelny. Może też w pewnym stopniu wpłynąć na smak Wiednia.

Przechowywanie wina – alternatywne zamknięcia

budynek-winiarni-nowoczesny-design-tradycyjny-drewno-kamień naturalny

Alternatywą dla korków do wina są również zamknięcia wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego. Te pierwsze są bardzo gęste, mają neutralny smak, ale nadal są dość drogie i stosowane są głównie w aptekach. Plastikowe korki stają się coraz bardziej popularne i nie bez powodu. Są tanie, nie wpływają na smak wina, ale są bardzo sceptyczne wobec konsumentów.

 Zbuduj własną piwnicę na wino

budynek-winiarni-nowoczesny-projekt-hala-winiarni-przeszklenie