Projektowanie wnętrz, salon

Modne pomysły na umeblowanie nowoczesnego salonu

minimalistyczne pomysły na aranżację wnętrz salonu

Meble do tego nowoczesny salon powinien nie tylko wyglądać elegancko, ale także być wygodny. We współczesnym świecie przestrzeń życiowa jest zwykle ograniczona, ale to nie znaczy, że nie można modnie urządzić małego mieszkania. Inspiracją mogą być włoskie firmy meblarskie i ich nowe modne pomysły na aranżację wnętrz.

minimalistyczny wystrój wnętrz i meble do nowoczesnego salonu

nowoczesna lampa salon wnętrze

Nowoczesne akcesoria – lepiej obejść się bez zbytniej dekoracji ścian. Lustra, akcenty kolorystyczne i ciekawe oświetlenie zastępują tapetę wzorami. Duże półki ścienne z książkami lub dziełami sztuki mogą stworzyć ekscytującą atmosferę w salonie. Najlepsze jest to, że zdecydujesz się na kolorystykę, a także ustawisz maksymalnie dwa akcenty. Jeśli ty nowoczesny salon jest za duży, można podzielić przestrzeń przesuwanymi drzwiami lub ściankami. Stwórz przytulną część wypoczynkową z narożną sofą i fotelem, gdzie możesz spokojnie porozmawiać z gośćmi. Skórzane meble świetnie komponują się z małym szklanym stolikiem kawowym.

Dobór kolorów do nowoczesnego salonu

Dywan salon meble drewniane

Wystrój wnętrza salonu

Jeśli Twoje ściany są pomalowane w neutralnych odcieniach, możesz wybrać odważne kolory mebli. Mniejsze elementy dekoracyjne, takie jak wazony i podgrzewacze, najlepiej pogrupować. Połącz kolorową dekorację z neutralnymi kolorami mebli i ustaw akcenty w salonie. Ciemny dywan wyróżnia się białymi sofami. Zaprojektuj pomieszczenie tak, aby powstał wyraźny podział – jadalnia powinna być optycznie oddzielona od części dziennej. Wybierz odpowiednie oświetlenie nowoczesny salon – jeśli masz już dekorację, oświetlenie powinno być jak najprostsze.

biała skórzana sofa w salonie

biała skórzana sofa perski dywan szklany stół salon

Klimatyczne nowoczesne obiekty, nagrane przez Lorenzo Pennati

Kontrastowe kolory w salonie

czarny-dywan-biały-meble-salon

pomarańczowy kolor w salonie

fotel w kolorze pomarańczowym salon

przytulny narożnik w salonie

fioletowe krzesło salon sofa narożna

 Kolejne 100 pomysłów na salony