Projektowanie wnętrz, kuchnia

Aranżacja kuchni i rozkład przestrzenny

Układ kuchni w kształcie litery L

Skuteczność kuchni zależy od: Aranżacja kuchni od – jaki ma układ i ile miejsca do przechowywania i ruchu oferuje. Musi istnieć naturalny przepływ pracy między różnymi ośrodkami pracy. Każdy plan kuchni zawiera linię tworzącą trójkąt, który ilustruje ruch między podstawowymi obszarami działalności. Tutaj wyjaśniamy pięć rodzajów aranżacji kuchni. Zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń; biorąc pod uwagę układ reszty domu.

Istnieje 5 rodzajów Aranżacja kuchni : w kształcie litery L, w kształcie litery U, kuchnia, wyspa kuchenna i aneks kuchenny.

nowoczesny układ kuchni w kształcie litery L

Układ kuchni w kształcie litery L

nowoczesna-aranżacja-kuchni-L-kształt

Kształt L: To bardzo popularny Aranżacja kuchni.  Idealny dla rodzin i małych mieszkań, ponieważ krzesła i stół można umieścić w tym samym pomieszczeniu. Kuchnia korzysta również z braku ruchu tranzytowego w przypadku korzystania z dwóch sąsiednich ścian.

Kształt L – popularny typ aranżacji kuchni

Układ kuchni w kształcie litery U

mała kuchnia w kształcie litery U

projekt małej kuchni w kształcie litery U

Kształt litery U: Z trzema pełnymi ścianami pokój oferuje kształt litery U Aranżacja kuchni idealna strefa kuchenna do przygotowywania posiłków. Lodówka, kuchenka lub płyta grzewcza i zlew mogą być rozmieszczone w różnych odstępach, aby zapewnić całkowitą wydajność i wygodę. To świetna wiadomość dla tych, którzy poważnie traktują swoją kuchnię, ponieważ oferuje najlepszy przepływ pracy przy najkrótszych odległościach w kuchni.

aranżacja kuchni kambuzowej

Układ kuchni w kambuzie

układ kuchni w kambuzie

Układ kuchni: Te Aranżacja kuchni pozwala również na dużą ilość blatów i miejsca do przechowywania. Jest to wybór numer jeden dla wielu profesjonalnych kucharzy, ponieważ zapewnia najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Dwa rzędy umożliwiają łatwą zmianę i aktywność w obszarze i można je łatwo obrócić. Jeśli przedpokój jest otwarty z obu stron, może to powodować zatłoczenie, a tego typu aranżacja nie jest idealna. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby otworzyć szuflady. Miejsca do czyszczenia i gotowania muszą znajdować się po tej samej stronie, aby uniknąć ryzyka wypadków podczas przenoszenia gorących garnków między zlewem a płytą grzejną.

plan kuchni wyspy kuchennej

nowoczesna wyspa kuchenna i hokery

nowoczesna-kuchnia-wyspa-krzesla-barowe

Wyspa kuchenna: Bardzo popularny Aranżacja kuchni, idealne, jeśli planujesz porozmawiać. Niezależna wyspa w kuchni może jednocześnie patrzeć na jadalnię lub salon, dzięki czemu mogą się spotykać podczas przygotowywania jedzenia. Wyspy kuchenne często mają również zlew i szafki, dzięki czemu uzyskuje się większość ich designu.

aranżacja jednokuchnia-kuchnia

pojedyncza jednostka kuchenna z konstrukcją ze stali nierdzewnej

konstrukcja ze stali nierdzewnej z pojedynczym aneksem kuchennym

Aneks kuchenny jednoosobowy: To inteligentne i proste rozwiązanie do ciasnych przestrzeni, najlepiej z małą ścianką o długości trzech metrów, bez okien i drzwi. Spowodowało to jednak Aranżacja kuchni najdłuższe odległości, ponieważ często trzeba iść z jednego końca pokoju na drugi. Dlatego sensowne może być umieszczenie zlewu na środku szafki kuchennej.

   Indywidualny aneks kuchenny z zieloną farbą ścienną jako akcentem

kuchnia-jednoosobowa-małe-kuchnie

Układ kuchni białej kambuza

aranżacja kuchni białej kambuza

Biała kuchnia w kształcie litery U

Biała kuchnia w kształcie litery U

Nowoczesny układ kuchni w kształcie litery L

Układ kuchni w kształcie litery L

Kolejne 100 pomysłów na kuchnię