Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Zbuduj własną kąpiel dla ptaków: 25 pomysłów na majsterkowanie do swojego ogrodu lub balkonu

Ochłodzenie się w basenie ogrodowym w upalne letnie dni jest mile widziane nie tylko dla nas ludzi: Ptaki są również zawsze wdzięczne za ptasią kąpiel. Dzikie ptaki potrzebują wody nie tylko do picia, ale także do pielęgnacji piór. Ale ponieważ ludzie wciąż zmieniają krajobraz, naturalne źródła wody nie są już dostępne dla wielu rodzimych gatunków ptaków. Ptaki wędrowne mają również trudności z reorientacją co roku. Ogrodnik hobbysta może tu przyjść na ratunek i sam zbudować wanienkę dla ptaków. Proponujemy Ci wiele pomysłów na Twój ogród lub balkon z betonu, gliny, kamienia lub szkła, które możesz wykonać samodzielnie. Zdecyduj się na kąpiel dla ptaków na patyku i ustaw akcenty na środku kwietnika. Lub wybierz wiszącą wannę dla ptaków, która zaoszczędzi miejsce na balkonie.

Zbuduj własną wannę dla ptaków: przegląd różnych materiałów

Zbuduj własną kąpiel dla ptaków na patyku i ustaw ją w ogrodzie

Dostępne są różne materiały w zależności od tego, gdzie chcesz umieścić wannę dla ptaków. Dajemy Ci przegląd możliwości:

1. Lekkie materiały, takie jak glina lub ceramika, nadają się do kąpieli ptaków na patykach umieszczonych na środku klombu. Ponieważ jednak są one tylko częściowo mrozoodporne, należy zimą umieścić kurnik w osłoniętym miejscu lub każdej wiosny sprawdzać, czy nie ma pęknięć.

2. Betonowa wanna dla ptaków jest stabilna i bezpieczna. Materiał oferuje liczne możliwości projektowania dla kreatywnych ogrodników hobbystów. Możesz na przykład samodzielnie wykonać kąpiel dla ptaków w kształcie liścia, a następnie efektownie wystawić ją na tarasie lub balkonie.

3. Kamienna wanna dla ptaków jest bardzo solidna i stabilna, wytrzymuje lata i nie wymaga ochrony przed mrozem.

Zrób własną glinianą kąpiel dla ptaków: pomysł na majsterkowanie na balkonie

Stwórz własną wannę dla ptaków na balkony z glinianych podstawek i cegieł

Jeśli chcesz sam zrobić kąpiel dla ptaków na balkonie, z pewnością szukasz wariantów oszczędzających miejsce. Dobrym pomysłem, który możesz szybko zrealizować, jest zbudowanie niskiej kąpieli dla ptaków i umieszczenie jej pod roślinami i kwiatami. Wygląda szczególnie naturalnie i przyciąga do balkonowego ogrodu nie tylko ptaki, ale także motyle. Ma też jeszcze jedną zaletę: zawsze masz do niej dostęp i możesz łatwo zmieniać wodę każdego dnia.

Miejsce osłonięte, ale przede wszystkim osłonięte przed deszczem, najlepiej nadaje się na tę ptasią kąpiel. Potrzebujesz następujących materiałów:

 • Okrągły spodek do doniczek z gliny o średnicy wewnętrznej co najmniej 20 cm i wysokości co najmniej 6 cm.
 • Cegły
 • Kamienie rzeczne

Zbuduj podkonstrukcję z 6 klocków i umieść na niej okrągłą podkładkę. Gliniana kąpiel dla ptaków jest trudna do przewrócenia ze względu na swój ciężar. Aby uzyskać większą stabilność, możesz umieścić kamienie rzeczne na dnie spodka.

Zbuduj własną kąpiel dla ptaków: wariant DIY również do ogrodu

Zrób własną kąpiel dla ptaków na patyku z gliny i umieść ją w ogrodzie

Możesz użyć tej samej podkładki do zbudowania kąpieliska dla ptaków na świeżym powietrzu. Ale aby był wyraźnie widoczny, umieść go na słupie lub pniu drzewa. Ustaw własnoręcznie wykonane poidło w takim miejscu w ogrodzie, aby ptaki odpowiednio wcześnie wypatrzyły wrogów, takich jak łasice, dziki, borsuki czy koty. Polecamy również miejsce osłonięte i idealnie nasłonecznione. Na przykład miejsca bezpośrednio pod drzewami są mniej odpowiednie, ponieważ liście mogą dostać się do kąpieli dla ptaków i zanieczyścić wodę.

Zbuduj własną wannę dla ptaków, aby się rozłączyć

Zbuduj własną wanienkę dla ptaków do zawieszenia.Pomysł na balkon

Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce, możesz powiesić wannę dla ptaków. Wszystko czego potrzebujesz to wiszący kosz z rattanu i spodek do doniczek, który będzie pasował. Aby uzyskać większą stabilność, umieść kamienie na dnie spodka i napełnij je wodą. Zawieś wannę dla ptaków na mocnej gałęzi drzewa.

Kąpiel dla ptaków, aby się powiesić, buduj pomysły z koszem na kwiaty

Jeśli masz ogródek kuchenny, możesz odwrócić uwagę ptaków dzięki kąpieli dla ptaków po drugiej stronie ogrodu. Drzewa, na których lubią przesiadywać ptaki, nadają się również na przykład do gniazdowania. Takimi drzewami i ptasimi krzakami są na przykład jarzębina, berberys i bez czarny.

Zbuduj i zaprojektuj własną wannę dla ptaków

Zrób własną glinianą kąpiel dla ptaków i zaprojektuj ją z ceramiczną doniczką w stylu vintage

Ustawiona w kącie na balkonie, na drabinie lub stołku Bekvåm, kolejna kąpiel dla ptaków prezentuje się szczególnie dobrze. Ta średniej wysokości wanna dla ptaków ma jeszcze jedną zaletę: ptaki na pewno szybko ją zauważą, a konewkę można trzymać na stopniach drabiny. Dzięki temu niezbędne akcesoria masz pod ręką, gdy chcesz wymienić wodę w poidełku. Aby podstawka nie przewróciła się, możesz umieścić na jej środku małą doniczkę.

Zbuduj własną wannę dla ptaków w stylu vintage

Zrób sobie kąpiel ptaków ze starych naczyń i talerzy

Czy masz w domu zabytkowe wazony i talerze? Następnie możesz samodzielnie wykonać kąpiel dla ptaków w stylu vintage na balkony. Po prostu odwróć długi szklany wazon i umieść go na drewnianym pniu. Następnie umieść talerz na wazonie i przymocuj go gorącym klejem. Zasada jest taka: im bardziej kolorowy talerz, tym lepiej. Talerze głębokie idealnie nadają się do zup oraz talerzy z motywami kwiatowymi i naturalnymi w wesołych kolorach.

Zrób sobie betonową kąpiel dla ptaków: instrukcje

Stwórz własne instrukcje dotyczące kąpieli dla ptaków

Do następnej kąpieli dla ptaków betonowych potrzebne będą następujące materiały:

 • Duży liść rośliny
 • Suchy beton
 • woda
 • piasek
 • Plastikowe wiadro, w którym można mieszać beton
 • Drewniany patyk
 • Kolorowy spray
 • Rękawiczki ogrodnicze
 • pędzel
 • Oliwa z oliwek

Z piasku zrób górę piasku. Zwilż piasek i połóż na nim arkusz. Za pomocą pędzla nałóż cienką warstwę oliwy z oliwek na liść. W międzyczasie wymieszaj beton w plastikowym wiadrze zgodnie z instrukcjami producenta. Rozprowadź beton na arkuszu i pozwól mu stwardnieć. Następnie możesz ostrożnie oddzielić liść rośliny i pomalować liść betonu na zielono farbą w sprayu. Pozostaw farbę do wyschnięcia i napełnij kąpiel dla ptaków wodą. kompletny!

Zbuduj własną kąpiel dla ptaków na patyku

Zbuduj własną kąpiel dla ptaków ze starych naczyń

Kupiłeś kąpiel dla ptaków, ale chcesz ją urozmaicić? Ostrożnie wyjmij miksturę z różdżki i przymocuj w jej miejsce zabytkowy talerz. Następnie zbuduj dziwną wieżę z kilku filiżanek kawy, podstawek i czajnika. Wywierć otwory w uprzęży i ​​ostrożnie wsuń wędkę. kompletny!

Zbuduj i zaprojektuj własną wannę dla ptaków za pomocą naklejek

Zbuduj i zaprojektuj kąpiel dla ptaków za pomocą tatuaży ściennych

Do następnego pomysłu na rzemiosło potrzebne będą następujące materiały:

 • Kąpiel dla ptaków, głęboki talerz lub okrągła taca
 • Naklejki ścienne, samoprzylepne
 • Krata pomidorowa
 • Zimozielone krzewy, paprocie lub inne ozdobne krzewy z liśćmi do wyboru
 • Gorący klej lub klej do metalu

Najpierw przyklej naklejkę ścienną do eliksiru. Następnie przymocuj kąpiel dla ptaków do kratki na pomidory. Aby uzyskać więcej wsparcia, możesz umieścić roślinę w kratce poniżej.

Sam zbuduj wannę dla ptaków na swój balkon: szklaną miskę i starą lampę

Zrób własną kąpiel dla ptaków ze starych pomysłów na lampy i talerze na patyku

Kolejna kąpiel dla ptaków wykonana jest z ramy starej lampy stołowej i szklanej misy w kształcie muszli. Przyciąga wzrok do ogrodu w stylu śródziemnomorskim i szczególnie dobrze prezentuje się na środku trawnika lub na kwietniku. Możesz umieścić go tuż przed ptasim krzakiem, aby jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę. Ponieważ kąpiel dla ptaków jest dość niska, należy ją umieścić w miejscu, w którym nie dosięgnie naturalnych wrogów ptaków. Jeśli masz wysokie i solidne ogrodzenie ogrodowe, a w ogrodzie nie ma dzikich zwierząt ani kotów, wysokość nie powinna stanowić problemu.

Zbuduj własną łaźnię dla ptaków ze starych lamp i talerzy

Tak powstaje wanna dla ptaków: Najpierw rozebrać starą lampę stołową. Potrzebujesz tylko podstawy lampy, którą możesz pomalować sprayem lub farbą akrylową. Następnie przyklej szklaną miskę do podstawy lampy i pozostaw klej do wyschnięcia. Nowa kąpiel dla ptaków jest gotowa. Ma tylko jedną wadę: aby można było zmienić wodę, trzeba całą wanienkę podnieść stopą, a następnie ostrożnie umieścić ją ponownie. Kąpiel dla ptaków można postawić na bruku, aby z czasem nie zapadała się zbyt głęboko w ziemię.

Zbuduj i zaprojektuj własną wannę dla ptaków

Zbuduj własną kąpiel dla ptaków i kąpiel dla ptaków z ceramicznych doniczek

Oprócz wykorzystania naklejek ściennych do dekoracji wanny dla ptaków, możesz ją również pomalować. Pobierz bezpłatny szablon biedronki z Internetu, wydrukuj go i narysuj obrazek na kąpieli dla ptaków. Najpierw po prostu narysuj kontury biedronki ołówkiem, a następnie wypełnij je farbą. Nawiasem mówiąc, kolory takie jak czerwony i zielony przyciągają do ogrodu nie tylko ptaki, ale także motyle.

Małe wanny dla ptaków wykonane ze szkła na balkon i do ogrodu

Zrób własną wannę dla ptaków na balkon ze szkła

Potrzebujesz tylko pięknej szklanej miski i kamieni rzecznych, aby samemu zrobić atrakcyjną kąpiel dla ptaków. Należy regularnie wymieniać kamienie, aby w wodzie nie mogły tworzyć się glony ani bakterie. Kąpiel dla ptaków umieść w zacienionym lub częściowo zacienionym miejscu, ponieważ woda w szklance bardzo szybko nagrzewa się latem, gdy woda jest w palącym słońcu. Szklane miski to niedroga alternatywa, którą możesz wystawić w dowolnym miejscu.

Stwórz własną kąpiel dla ptaków na balkonie, używając szklanych płyt, kamieni rzecznych i cegieł

To, czy na balustradzie balkonu należy umieścić szklaną wannę dla ptaków, jest dyskusyjne. Nawet jeśli napełnisz miskę żwirem i włożysz do niej cegłę, zawsze istnieje ryzyko, że się przewróci i przewróci. Ale jeśli zaprojektowałeś przytulny kącik do czytania w ogrodzie, możesz umieścić go np. na balustradzie altany. Taras nie nadaje się do tego, ponieważ lubimy tam przebywać latem, a ptaki nie przylatują, gdy ludzie są w pobliżu?.

Fajny pomysł na kamienną kąpiel dla ptaków i ocynkowaną pokrywę

Stwórz własną kamienną kąpiel dla ptaków Instrukcje dotyczące prostych zimowych kąpieli dla ptaków

Metalowe kosze na śmieci to już przeszłość, ale jeśli w garażu leży ocynkowana pokrywa, możesz jej użyć do następnego pomysłu na majsterkowanie. Aby samodzielnie wykonać tę kamienną kąpiel dla ptaków, potrzebujesz następujących materiałów:

 • ocynkowana pokrywa
 • płaskie kamienie
 • małe okrągłe lub owalne kamienie
 • prawdopodobnie zabytkowe figurki ptaków

Zbuduj konstrukcję z większych płaskich kamieni i umieść pokrywę na górze. Połóż owalny kamień na środku i wlej do niego wodę. Teraz ptaki mogą przychodzić i odświeżyć się w chłodnej wodzie, czyścić pióra lub po prostu pić wodę.

Zbuduj własną wannę dla ptaków i udekoruj ją szkłem morskim

Zbuduj własną zimową kąpiel dla ptaków na słupkach z metalową tacą

Jeśli masz śródziemnomorski ogród, to kolejny pomysł na majsterkowanie jest dla Ciebie. Ułóż starą białą tacę na klasycznym filarze z piaskowca. Ozdobiona stylizowanymi naturalnymi ornamentami kamienna kolumna wnosi odrobinę romansu znad Morza Śródziemnego. Wycisk jest uzupełniony niebieskim szkłem morskim w łyżce. Otoczona lawendą i śródziemnomorską roślinnością kąpiel dla ptaków przyciąga wzrok.

Zbuduj samodzielnie nowoczesną wannę dla ptaków

Zbuduj sobie kąpiel dla ptaków na patyku Instrukcje

Budowa nowoczesnej kąpieliska dla ptaków nie jest trudnym zadaniem. Wszystko czego potrzebujesz to purystyczna ceramiczna miska i kilka gałęzi drzew, do których możesz przymocować miskę. Ta kąpiel dla ptaków szczególnie dobrze prezentuje się w purystycznie zaprojektowanym ogrodzie. Szczególnie efektownie można ją ustawić przy odpowiednim oświetleniu w kwietniku lub przed ogrodzeniem ogrodu.

Stwórz własne instrukcje dotyczące kąpieli dla ptaków z gliny na gałęziach drzew

Ponieważ ceramika jest bardzo trwała, nie trzeba zimować w purystycznej kąpieli dla ptaków. Można go pozostawić na zewnątrz i nie zajmie miejsca w piwnicy czy garażu. Jeszcze jedna zaleta: nie trzeba co roku zakładać budowy oddziału.

Nowoczesne lub rustykalne, z panelami słonecznymi lub z morskim szkłem: Kąpiel dla ptaków wzbogaca ogród i balkon i oferuje wodę dla ptaków wędrownych i osiadłych w gorące letnie miesiące. W poniższej galerii zdjęć znajdziesz więcej inspirujących przykładów DIY, które możesz odtworzyć.

Zbuduj sam słoneczną kąpiel dla ptaków

Zbuduj sam ogród do kąpieli dla ptaków na patyku i zaprojektuj go za pomocą energii słonecznej

Solarna wanna dla ptaków jest pomalowana kolorowym sprayem i łączy w sobie funkcję wodną i kąpiel dla ptaków w jednym projekcie

Zbuduj i zaprojektuj słoneczną wannę dla ptaków za pomocą brązowej farby

Kąpiel dla ptaków na drabinie w jasnym różu

Zrób własną kąpiel dla ptaków na drabinie

Zrób własną kąpiel dla ptaków na patyku

Zbuduj własną kąpiel dla ptaków, zaprojektuj z pomysłem na płytki ceramiczne

Kamienna wanna dla ptaków ozdobiona morskim szkłem. Vintage talerz na środku dopełnia projekt

Zbuduj własną kąpiel dla ptaków, udekoruj ją szkłem

Kąpiel dla ptaków na środku kwietnika: Wodę należy wymieniać codziennie

Zbuduj własną łaźnię dla ptaków i zaprojektuj ją za pomocą kamieni rzecznych i kwiatów