Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Zaprojektuj swój ogród w nowoczesny sposób dzięki tym pomocnym wskazówkom projektowym

ogród nowoczesny design kwietnik-pomysł-ogród-ścieżka-biały-kamień

Jeśli chcesz przeprojektować swój ogród pod kątem roślin, wiosna jest na to właściwym momentem. Coraz częściej stosowany jest nowoczesny design ogrodu. Jeśli chcesz uzyskać prosty, ale ładny wygląd, możesz postępować zgodnie z naszymi wskazówkami ogrodniczymi, a ostatecznie znajdziesz nowy, wyjątkowy Zaprojektuj ogród w nowoczesny sposób, z którego będziesz dumny.

1. Zaprojektuj ogród w nowoczesny sposób – proste kolory

ogród nowoczesny design zielono-biały-kolor-neutralny-ściana

Nie zawsze musi być pstrokaty. Nowoczesny projekt ogrodu charakteryzuje się m.in. neutralną kolorystyką. Szczególnie popularne jest połączenie koloru zielonego i białego, przy czym zielony jest reprezentowany przez rośliny. Biel możesz w nowoczesny sposób zaprojektować pozostałe elementy ogrodu, takie jak ściany i murki, ale także ścieżki ogrodowe czy taras. Użyj białego tynku, a raczej kamienia.

Zaprojektuj ogród w nowoczesny sposób – pomaluj ściany

ogród nowoczesny design fasada-biały-dom-projekt-szezlong

Jeśli masz starsze elementy, których nie możesz łatwo wymienić, po prostu spróbuj je zmienić, aby nadać ogrodowi nowoczesny wygląd. Na przykład ceglaną ścianę można pomalować na biało, tworząc ciekawą fakturę w ogrodzie. Białe tło szczególnie dobrze podkreśla rośliny.

2. Struktura w roślinach

ogród-nowoczesny-projekt-jadalnia-egzotyczne-rośliny-białe-meble

Ogród zyskuje ładny i ponadczasowy wygląd, jeśli w regularnych odstępach czasu powtarzasz różne tekstury i kombinacje roślin. Stwórz rząd drzew lub krzewów, krzewów lub dekoracji, kolejny po pewnej odległości i tak dalej. To kluczowy punkt w tworzeniu nowoczesnego ogrodu.

Kontrasty

ogród-nowoczesny-projekt-symetria-drzewa-podniesione-łóżko-bukszpan-salon

Nowoczesny ogród to proste, geometryczne kształty. Aby jednak wygląd nie wyglądał zbyt dokładnie, można ustawić kilka kontrastów, projektując ogród w nowoczesny sposób. Oprócz idealnie ukształtowanych roślin, w tym celu z łatwością dodasz trochę dzikich roślin, które wyjrzysz z grządki.

Struktury

ogród-nowoczesny-projekt-kula-kształt-bukszpan-brzoza

Otrzymasz idealną strukturę z roślinami, które można ciąć i kształtować. W nowoczesnym ogrodzie często wykorzystuje się do tego bukszpan. Jest to szczególnie dobrze dopasowane, ponieważ ma ważną zaletę. Jego stosunkowo neutralny wygląd nie kradnie pokazu innym roślinom w cieplejszych porach roku, ale obiecuje ładną zieleń zimą, gdy wszystko inne jest szare. Więc posadź bukszpan, jeśli chcesz, aby ogród był nowoczesny.

Wybierz główny zakład

ogród-nowoczesny-projekt-kwiaty-fioletowe-kwiaty-minimalistyczna-werbena

Powszechnie wiadomo, że każdy kwiat ma swoją porę roku. W nowoczesnym ogrodzie wybiera się jednak roślinę główną, która zachwyci przynajmniej całe lato. Werbeny są tutaj bardzo popularne i można je wspaniale wykorzystać, jeśli zaprojektujesz ogród w nowoczesny sposób. Rosną dość wysokie i rozprowadzają zjawiskowe akcenty w kolorze fioletowym pośród zielonego blasku Twojego ogrodu.

3. Zakończenie pracy

ogród-nowoczesny-projekt-pionowa-ściana-szachownica-kamienna-ściana

Nie kieruj się żadnym trendem przy wyborze roślin i dekoracji. Projekt ogrodu nie może być zmieniony tak szybko i łatwo jak strój. Bez względu na to, co wybierzesz, kiedy czynisz ogród nowoczesnym, powinien on odpowiadać Twoim gustom i być wybrany właśnie z tego powodu.

Meble i dekoracje

ogród-nowoczesny-design-drftwood-meble ogrodowe-stolik-ławka

Możesz również uczynić ogród nowoczesny dzięki odpowiednim meblom ogrodowym i dekoracjom. Używaj mebli wykonanych z naturalnych materiałów. To kolejny miły kontrast z nienagannie zaaranżowanymi roślinami i białymi ścianami.Wybierz na przykład meble do salonu lub jadalni wykonane z drewna dryfującego. Zużyte koryto ma również efekt dekoracyjny.

ogrodzenie

ogród-nowoczesny-projekt-ogrod-ogrodzenie-poziome-listwy-kolumny

Ogrodzenie z poziomo mocowanych listew jest bardzo typowe dla nowoczesnego projektowania ogrodów. Jednak przy całej innej symetrii w ogrodzie możesz dodać trochę różnorodności, jeśli uczynisz ogród nowoczesnym. Oddziel poszczególne elementy od siebie pionowymi. Możesz to również osiągnąć za pomocą wysokich i wąskich roślin. Należy jednak uważać, aby pionowe części nie pojawiały się zbyt często. W przeciwnym razie daje to wrażenie, jakbyś był w więzieniu.

oświetlenie

ogród-nowoczesny-projekt-oświetlenie-do-pielęgnacji-trawnika-stół-jadalny

Jeśli chcesz zaprojektować ogród w nowoczesny sposób, pomyśl o odpowiednim oświetleniu. Ma to ogromne znaczenie w nowoczesnym designie. Światło odgrywa nawet większą rolę niż sama lampa, dlatego wybierane są proste źródła światła. Zaplanuj, które obszary chcesz podświetlić w nocy światłem. Szczególnie lubisz symetrycznie ułożone rośliny, czy wolisz ceglany mur? To determinuje obszary, które należy podkreślić w ogrodzie.