Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Wybór kwiatów na słońce – wskazówki dla 12 ładnych okazów

kwiaty-slonce-trawnik-krzaki-niebiesko-ogrodowa-sciezka-ladna

W środku lata przebywanie w środku słońca staje się nie do zniesienia. Wszyscy o tym wiedzą aż za dobrze. Na szczęście jednak pod drzewami i baldachimami jest wystarczająco dużo zacienionych miejsc, w których można znaleźć niezbędną świeżość i chłód. Rośliny nie mają tej opcji, dlatego tak ważne jest, aby zawsze dokładnie zaplanować, które okazy preferują cień lub półcień, a które Kwiaty na słońce są odpowiednie.

Kwiaty na słońce – Posadź stronę południową

kwiaty na słońce kwietnik-pomysł-pomarańczowo-biało-różowy

Chcielibyśmy przedstawić Ci kilka pięknych kwiatów na słońce, które pomogą Ci zachować idealny rozkwit nawet w najgorętsze dni. Jeśli więc masz jeszcze wolne miejsca w słonecznym ogrodzie, które chciałbyś zapełnić roślinami, możesz wybrać z naszej listy i stworzyć ładne łóżko.

Kwiaty dla słońca – różyczki portulaki

kwiaty-sun-purslane-kolorowe-kolor-mix-doniczka-ogród

Szczególnie mało wymagające są różyczki portulaki (portulaka). Może mieć różne kolory kwiatów, w tym żółty, czerwony, fioletowy, biały i pomarańczowy, ale najlepiej jest stosować w kolorowej mieszance. Te kwiaty na słońce mają mięsiste liście, które bardzo dobrze magazynują wodę i sprawiają, że rośliny są odporne na suszę.

Kwiaty łatwe w pielęgnacji

kwiaty-sun-purslane-nasiona-sadzenie-outdoor-inspiracja

Ten śliczny kwiatek trzeba podlewać tylko raz na dwa lub trzy dni. Kwiaty na słońce to rośliny jednoroczne, które wysiewa się za pomocą nasion. Kwitną przez całe lato. Na końcu tworzą małe kieszonki nasienne. Możesz szybko zebrać maleńkie nasiona i zasiać je ponownie w przyszłym roku.

Kamienne zioła

kwiaty na słońce alyssum-liliowo-biały-ogród

Rośliną wieloletnią jest ponownie ziele kamienne (Alyssum), które kwitnie na żółto, biało lub w różnych odcieniach koloru fioletowego i tak samo przez całe lato. Te kwiaty na słońce wspaniale radzą sobie z upałem i przetrwają zimę, dzięki czemu możesz cieszyć się rośliną przez kilka lat. Roślina doskonale nadaje się również w doniczkach na słoneczny balkon lub taras.

Ładna okrywowa

kwiaty-kamień-słoneczny-zioło-romantyczne-kolory-biały-fioletowy-liliowy

Kwiaty dla słońca mają około 10 cm wysokości i mogą być wspaniale wykorzystane jako nieco wyższe pokrycie gruntu. Kompozycje kilku kolorów są szczególnie ładne w tym przykładzie, jak na zjawiskowy dywan z kwiatów w romantycznych kolorach.

Sadź złote monety

kwiaty-sun-goldtaler-design-south-idea

Złoty talar (Asperiscus) jest jednym z rzadkich kwiatów w ogrodzie, o czym wielu nie wie. Te kwiaty mają piękne żółte kwiaty na słońce, które zdobią ogród przez całe lato. Są również bylinami i osiągają wysokość od 10 do 12 cm. Kwiat rośnie na szerokość i oprócz kwiatów ma też ładne, gęsto rosnące liście.

Żółte kwiaty

kwiaty-słoneczko-żółte-goldtaler-tips-łatwa-pielęgnacja-żółty-okrywowa

Chociaż kwiat tak bardzo kocha słońce, nie znosi suszy tak dobrze, jak dwa poprzednie gatunki. Jak tylko ziemia wyschnie, należy ją podlać. A to zwykle oznacza codziennie w upalne dni. Wtedy uzyskasz atrakcyjny akcent w ogrodzie z tymi kwiatami na słońce.

Spalone dla słońca

kwiaty na słońce markichopf-czerwono-żółte-kolory

Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się kwiatami, możesz również rozważyć celozja. Kwiaty mają również mocne kolory, takie jak czerwony, żółty lub różowy. Ponieważ są to kwiaty jednoroczne dla słońca, trzeba je co roku zasiać od nowa. Ale to działa tylko z nasionami.

Kwiaty dla słońca – wieczne kwiaty

kwiaty-słoneczko-nieśmiertelnik-susza-bukiet-ognisty-kolor-umeblowanie-dekoracja

Wieczne kwiaty (Helichrysum) wyglądają jak suszone kwiaty i są często używane do bukietów lub suchych bukietów, ponieważ trwają wiecznie. Jest to zaleta, gdy kończy się sezon kwitnienia w ogrodzie, ponieważ nadal będziesz cieszyć się kwiatami nawet zimą, które również mogą być bardzo kolorowe. Te kwiaty na słońce są również bardzo łatwe w pielęgnacji.

Atrakcyjne suche bukiety

kwiaty-słońce-kocanki-wieczne kwiaty-kolorowe-nawadnianie-rzadkie

Ponownie, są to rośliny jednoroczne, o które tak naprawdę nie musisz się martwić. Mniej deszczowych dni w lecie wystarczy, aby kwiaty mogły cieszyć się słońcem. Możliwe kolory kwiatów są nieograniczone i można je wspaniale łączyć i zapewnić wspaniały rozkwit w słonecznym ogrodzie.

Płomienne kwiaty

kwiaty na słońce płomień kwiat-floks-ogrodnictwo-fioletowo-okrywowe

Istnieje wiele różnych rodzajów kwiatów płomieni. Dwa z nich są szczególnie odpowiednie jako kwiaty na słońce i są to floks subalata i floks douglasii. Kwiaty znów rosną bardzo nisko i doskonale nadają się jako roślina okrywowa. Ich łatwa pielęgnacja oraz atrakcyjne i długotrwałe kwitnienie sprawiają, że te kochające słońce okazy są popularną rośliną wieloletnią.

Gazania

kwiaty-słońce-gazowanie-niuanse-różowe-pomarańczowe-odporne na suszę-łatwe w pielęgnacji

Piękne kwiaty Gazanii (Gazania) na słońce są znane pod różnymi nazwami. Nazywane są również złotem południa, złotymi drzewami południa lub słonecznymi monetami. Ciekawostką tego rodzaju jest to, że zamykają kwiaty wieczorem po zachodzie słońca, by następnego ranka znów zachwycać pełnym blaskiem koloru.

Nagietek w ogrodzie

kwiaty-słoneczko-nagietek-nagietek-lato-stymulacja cieplna

Nagietki (nagietek) są bardzo popularne i szeroko stosowane jako kwiaty na słońce. Z tego powodu jest często pomijany i postrzegany jako przyziemny. Piękne kwiaty zapewniają soczysty blask koloru i nie zabierają dużo czasu na pielęgnację. Nawet jeśli zapomniałeś o podlaniu przez długi czas, a rośliny zwisają na głowie, szybko się zregenerują, gdy tylko je podlejesz.

Klasyki z różnymi rasami

kwiaty-słoneczny-nagietek-pomarańczowy-kwiat-klasyczny-kwietnik

Możesz nie lubić typowego kształtu i koloru kwiatu. Wtedy możesz również wybrać różne rodzaje kwiatów uprawianych na słońcu i zapewnić różnorodność. Możesz także bawić się wysokością. Nie wszystkie gatunki są tej samej wysokości. Twórz ładne rabaty w kształcie schodków z jednym rodzajem kwiatów na słońce.

Ciepłe kolory kwiatów

kwiaty-słoneczko-żółty-pomarańczowy-nagietek-klasyczny-kwiat-kwiatowy-projekt

Jak wszystkie wymienione do tej pory kwiaty na słońce, nagietek kwitnie bardzo długo. Pierwsze kwiaty pojawiają się pod koniec maja i zdobią ogród aż do pierwszych przymrozków. Chociaż jest to roślina jednoroczna, będziesz się nią cieszyć każdego roku bez konieczności robienia czegokolwiek. Nasiona są bardzo odporne na zimę, co oznacza, że ​​kwiat sam się zasieje. Z tego powodu często błędnie uważa się, że nagietek jest rośliną wieloletnią.

aksamitka

Kwiaty-słońce-studenckie-kwiaty-hybrydowe-rośliny-naturalne-ogrodowe-inspiracje

Nowe odmiany o atrakcyjnych kwiatach są również hodowane dla nagietka (nagietka). Możesz również łączyć różne wysokości i rozmiary kwiatów, aby słońce uzyskać ciekawą mieszankę. Na przykład Tagetes erecta zachwycają ogromnymi kwiatami, które mogą mieć nawet 12,5 cm średnicy.

szałwia

kwiaty-słoneczna-szałwia-czerwona-medycyna-roczna-roślina-wielina

Różne rodzaje szałwii (szałwia) są również wspaniałymi kwiatami na słońce. Można wybierać między odmianami jednorocznymi i wieloletnimi, przy czym te ostatnie są przyprawami stosowanymi również w medycynie. Szałwia ma mocne kolory, które są szczególnie dostępne w odmianach na palące słońce. Gatunki półcienia mają jaśniejsze kolory kwiatów.

Kwiaty wstążkowe

kwiaty-sun-iberis-candytuft-biała-kwietnik-garteweg-taras

Nawet piękne kwiaty wstążki (Iberis) nie mogą obejść się bez słońca. Połącz roczną (Iberis sempervirens), która kwitnie od kwietnia do czerwca, z byliną (Iberis umbellata), która kwitnie od czerwca do września, aby mieć kwiaty w ogrodzie przez całe lato.

Mak kalifornijski

kwiaty-slonce-kalifornia-maki-pomaranczowy-romantyczny-krajobraz-dekoruj

Mak kalifornijski (Eschscholzia californica) również dodaje ciepłych kolorów do Twojego ogrodu. Nie należy zapominać o tym pięknym kwiatku i zdecydowanie warto go wziąć pod uwagę, szukając kwiatów do słońca. Kwitną od czerwca do pierwszych przymrozków. To znowu roślina jednoroczna, którą można łatwo przesadzać co roku za pomocą nasion.