Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Wskazówki dotyczące projektowania ogrodu – Typowe elementy ogrodu przydomowego

elementy z gospodarstwa ogrodniczego rośliny typu strusie

Typowy Elementy z przydomowego ogródka są łatwe do zauważenia. Stwórz romantyzm ogrodu przydomowego, postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami.

 Elementy z przydomowego ogródka – nieformalny wygląd

Nieformalne formy struktury ogrodniczej

Ogrody przydomowe wyglądają raczej nieformalnie. Zwykle są obfite, obficie kwitnące, a czasem nawet nieograniczone. Aby uzyskać nieformalny wygląd, unikaj sadzenia w prostych liniach lub wzorach. Pozwól roślinom rosnąć kaskadowo i pochylaj się nad ścieżkami. To dodaje im uroku. I hodować takie rośliny, które pojawiają się w nieoczekiwanych miejscach.

 Elementy z przydomowego ogródka – typowe rośliny

elementy gospodarstwa piwonie ogrodowe

Ogrody przydomowe nie lubią nowych odmian. Zwykle są wypełnione tymi samymi tradycyjnymi faworytami, z którymi dorastała twoja babcia. Niektóre popularne przykłady to Piwonie, kwiaty kosmosu, czerwone naparstnice, lwie paszcze, bratki, orliki, krwawiące serca i malwy.

Wybierz wygodne meble ogrodowe

elementy z farmy ogród krzesła adirondack meble ogrodowe

Robić Zmień swój domek w oazę spokoju na świeżym powietrzu, wybierając wygodne meble ogrodowe. Unikaj wszystkiego, co nowoczesne. Zamiast tego wybierz krzesła Adirondack, krzesła z wikliny lub krzesła metalowe. Meble niekoniecznie muszą do siebie pasować. Eklektyczna mieszanka idealnie się w nią wpisuje.

Szukaj delikatnych roślin o romantycznych kolorach

elementy z farmy ogród pachnące kwiaty pastelowe tony

Bardzo Elementy z przydomowego ogródka mieć romantyczną atmosferę. Część tego uczucia pochodzi z kwiatów. Szukaj takich, które kwitną w delikatnych pastelowych odcieniach, takich jak piwonie. Jako dodatkowy bonus, wiele z tych szczepów również cudownie pachnie.

Szukaj materiałów z charakterem

zawiera ogród rolniczy wyblakłe rośliny pnące z drewna

W ogrodach przydomowych często znajdują się konstrukcje wykonane z materiałów naturalnych lub zużytych. Zwietrzałe drewniane ogrodzenia, altany i bramy to jedne z najpiękniejszych Elementy z przydomowego ogródka.

Zakrzywione ścieżki

zakrzywiona kamienna ścieżka w ogrodzie rolnika

Twórz małe zakrzywione ścieżki zamiast tych, które biegną po prostej, teksturowanej linii. Do najczęściej stosowanych materiałów chodnikowych w ogrodach przydomowych należą zrębki, kamień, żwir rzeczny, stare cegły i płyty kamienne.

Akcesoria w stylu vintage

elementy gospodarstwo ogród stara dekoracja taczki

Wyposaż swój domek w antyki lub elementy vintage. Dobrze sprawdza się do tego stara, wgnieciona konewka, stara taczka, czy brama z łuszczącą się farbą.

Zbuduj białe ogrodzenie z sztachet

elementy ogrodowe kwiaty białe ogrodzenie sztachetowe

Chociaż nie każdy ogród przy domkach ma biały płot, wydaje się, że oba te elementy idą w parze. Nadal potrzebujesz ogrodzenia, aby stworzyć granicę. Lub krótki odcinek może po prostu pomieścić twoje ulubione byliny.

Podczas gdy wszystkie te elementy są powszechnie spotykane w przydomowym ogródku, najważniejszą zasadą jest – stwórz domek przydomowy, który chciałbyś wyglądać.