Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Świetne pomysły na ogród ze stalą zbrojeniową / prętami zbrojeniowymi jako dekoracją

kup stal zbrojeniową moniereisen brama stalowa dekoracja brama ogrodowa lakierowanie bezbarwnym lakierem

Kupując pręt zbrojeniowy, możesz zamontować go w swoim ogrodzie jako ozdobę lub pręt wzmacniający. Niedrogie i pomysłowe warianty z dowolnego dużego sklepu z narzędziami mogą również nadać Twojemu krajobrazowi industrialny wygląd. Jeśli użyjesz tak zwyczajnego produktu w nieoczekiwany sposób, możesz mile zaskoczyć siebie i swoich gości. Z tego powodu w tym poście skupimy się na wzmocnieniu ogrodu.

Urozmaicić ogród i kupić pręt zbrojeniowy

Driftwood statua forma sztuki stal płot rusztowanie ogrodowe jabłko błękitne niebo kwiaty

Żeliwo zbrojeniowe to stalowe zbrojenie, które jest produkowane do stosowania jako urządzenie napinające w żelbecie. Jego żebrowana powierzchnia zapewnia dodatkową warstwę przyczepności do wylanego betonu. Jeśli zostanie wystawiony na działanie różnych warunków atmosferycznych, w ciągu kilku tygodni zacznie rdzewieć. Wszystkie te właściwości nadają stali zbrojeniowej urok w umysłach tych, którzy myślą nieszablonowo.

kup stal zbrojeniową brama moniereisen dekoracja stalowa drzewo ogrodowe ochrona konstrukcji pręt stalowy

Z pewnością widziałeś już takie instalacje i być może nadszedł czas, aby pomyśleć o innowacyjnych sposobach wykorzystania prętów zbrojeniowych w swoim ogrodzie. Aby nadać swojej przestrzeni zewnętrznej świeży, industrialny wygląd, możesz kupić pręt zbrojeniowy w tym zakresie.

Kup pręt zbrojeniowy i użyj go jako odsłoniętego zbrojenia

kup stal zbrojeniową brama moniereisen stal gabion kamienie roślina pnąca pomysły na ogród projekt

Żeliwo zbrojeniowe jest zwykle niewidocznym wół roboczym. Jeśli chcesz złożyć gabion, możesz użyć odsłoniętego zbrojenia jako ramy. Ponieważ szybko rdzewieje, stal bramy tworzy odpowiedni kontrast z kamieniami znajdującymi się pomiędzy nimi.

kup zbrojenie ze stali zbrojeniowej żelazna brama stalowa dekoracja kamyki figurka ścienna stalowe żelazko zbrojeniowe

Pręt zbrojeniowy jest generalnie bardzo wytrzymały, ale może na niego wpływać np. słone powietrze. W takim środowisku można go jednak wstępnie potraktować dostępnymi na rynku produktami. Może to jednak ograniczyć rozwój rdzy, która zatrzyma rustykalny, industrialny wygląd.

Użyj stali konstrukcyjnej w słupkach balustrad lub bramach ogrodowych

balustrady słupki stalowe donice drewniane deski podłogowe trawnik drzewo ogród

Powyższe zdjęcie pokazuje, w jaki sposób można użyć prętów zbrojeniowych, aby nadać zwykłej poręczy innowacyjny, przemysłowy charakter. Ten rodzaj montażu doskonale sprawdzi się zarówno w rustykalnym, jak i nowoczesnym ogrodzie.

stal zbrojeniowa kup brama moniereisen stalowa dekoracja ogrodowa brama żelazna ogrodowa brama wjazdowa

Fakt, że można kupić pręt zbrojeniowy i łatwo go wygiąć, sprawia, że ​​jest to logiczny wybór do zastosowania w niestandardowej bramie ogrodowej lub ogrodzeniu. W takiej instalacji najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że rdzę można łatwo przenieść na ręce i ubranie. Gdy brama zardzewieje do pożądanego stopnia, możesz ją uszczelnić, dobrze nakładając lakier bezbarwny.

Altana wykonana z żelaza zbrojeniowego

kup zbrojenie stalowe zbrojenie stalowe brama stalowa dekoracja stalowa altana ogrodowa kwiaty ścieżka ogrodowa sadzarka meble sadzarka krzesła płyty kamienne

W wersji zbliżonej do gabionu można zastosować zbrojenie lub drut kolczasty. W ten sposób budujesz tanią altanę, na której można uprawiać winorośl, a nawet mirt wierzbowy. Należy jednak zauważyć, że rdza może zabarwić podłoże pod spodem. W zasadzie rdza nie jest szkodliwa dla roślin, chyba że pH gleby jest niższe niż 5,0. Na tym poziomie zdolność rośliny do wchłaniania kluczowych składników odżywczych jest poważnie zagrożona, więc rdza pozostaje niewielkim problemem pod względem zdrowotnym roślin.

Indywidualnie zaprojektowane ogrodzenie ogrodowe lub sztuka ogrodowa

indywidualne i niepowtarzalne przeplatane stalowe pręty ogrodzenia ogrodowe wzmocnienie konstrukcji aloesu

W tym przypadku widzimy pręt zbrojeniowy jako wsparcie konstrukcyjne unikalnego ogrodzenia. Cienkie stalowe pręty są przeplatane i tworzą głęboką i strukturalną atmosferę w ogrodzie. Szybka wycieczka do lokalnego sklepu z narzędziami pokaże Ci kilka opcji blach i pokryć dachowych do wykorzystania w tego typu instalacji.

sztuka ogrodowa imitująca bambusowy kamyk drewniana ściana betonowa stal

W tym przykładzie widać, że kupując pręt zbrojeniowy, można go skutecznie wykorzystać jako sztukę ogrodową. Kij naśladuje kształt bambusa w tym azjatyckim ogrodzie przemysłowym. Po prostu poszukaj prostych lub zakrzywionych linii w swojej przestrzeni zewnętrznej, które chcesz podkreślić. Być może instalacja zakrzywionego zbrojenia uzupełniłaby i kontrastowała z tym sękatym pnączem. Może to również stworzyć nową i niepowtarzalną atmosferę w Twoim ogrodzie.

Stal konstrukcyjna jako rama nośna do donic

rusztowania ze stali konstrukcyjnej sadzarki rośliny sukulenty krzewy

Możesz połączyć drutem lub spawać różne długości, aby stworzyć niestandardową podstawę dla ceramicznych doniczek lub donic. Na powyższym obrazku widać, jak pręt zbrojeniowy jest wygięty, aby przypominał gałęzie lub winorośl.

kup stal zbrojeniową moniereisen torstahl płot ogrodowy ogród instalacja artystyczna butelki wina kolorowe połącz drzewo butelki

Jeśli kupisz pręt zbrojeniowy, możesz go również połączyć ze szklanymi butelkami, aby uzyskać ozdobny efekt. Tak zwane drzewa butelkowe są powszechne w południowej części Ameryki. Legendy przedstawiają to jako sposób na łapanie złych duchów.

kup stal zbrojeniową moniereisen torstahl ogrodzenie ogrodowe ogród instalacja artystyczna szklane butelki ochrona prywatności

Zazwyczaj metalowe ramy lub kawałki prętów zbrojeniowych umieszcza się w ziemi i przykrywa odwróconymi butelkami wina. W przypadku tak kreatywnego wariantu możesz użyć kolorowej kombinacji butelek, aby stworzyć kapryśny i niepowtarzalny ekran prywatności.

Zamień znalezione przedmioty w sztukę za pomocą stalowego wzmocnienia

sztuka ogrodowa driftwood wiercenie pręty stalowe figurka buddy kamienie blacha ściana światło słoneczne,

Możesz użyć żelazek wzmacniających, aby zabezpieczyć zwykłe przedmioty, takie jak kora drzew lub drewno wyrzucone przez morze. Stal może uwydatnić stare kawałki drewna i ożywić je. Ten elegancki kawałek drewna został wywiercony i podniesiony na stalowym pręcie, aby stał się centralnym punktem ogrodu.