Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Trend ogrodniczy 2019: Tegoroczny Chelsea Flower Show pokazuje, jak to się robi

Trend ogrodowy 2019 z kolorowymi kwiatami w cukierkowych kolorach

Coroczny pokaz kwiatów w Chelsea ponownie zaimponował nam w tym roku pięknymi projektami i aranżacjami ogrodów i pokazuje nam, jakie są obecnie trendy, jeśli chodzi o sadzenie. Najważniejsze to bez wątpienia żywe kolory kwiatów i wiele zieleni. Ale to nie wszystko, co program miał do zaoferowania. Wymieniamy dla Ciebie najlepsze pomysły i każdy trend ogrodowy w 2019 roku.

1. Dużo zieleni jako trend ogrodniczy 2019

Motyw w kolorze zielonym i czarne ściany oporowe na stok

Być może myślisz teraz, że w każdym ogrodzie jest zieleń. Ale na Chelsea Flower Show 2019, a dokładniej w ogrodzie Andy’ego Sturgeona, głównym kolorem była zieleń. Mnóstwo bujnych roślin i aranżacji stworzyło naturalny i zachęcający wygląd. Zostało to ułożone przy pomocy drzew liściastych. Wokół były białe kwiaty i okazy o żółtawych liściach, takie jak pietruszka, trojeść (Euphorbia) i wiązówka łąkowa (Filipendula ulmaria), które nie tylko tworzyły subtelne kontrasty, ale także pewną fakturę. przychodzi mi na myśl patrząc na taki projekt.

Romantyczna kamienna część wypoczynkowa z soczyście zielonymi klombami

Jeśli chcesz naśladować ten nastrój w swoim ogrodzie, możesz również zdecydować się na grab, bez lub klon polny i połączyć je z zielem bagiennym (Euphorbia palustris), białym makiem kalifornijskim (Eschscholzia californica, Zamek z kości słoniowej), perłowa trawa ogrodowa (Melica altissima ‘Alba’) i wieloletnia Mathiasella bupleuroides. Ten ostatni zachwyca ciekawymi kwiatami w zielonym kolorze. Ten motyw kolorystyczny jest ważnym trendem ogrodniczym na 2019 rok i zdecydowanie warto go rozważyć. Ponieważ należy sadzić nie tylko obszary słoneczne i częściowo zacienione, można również wybrać do cienia arcydzięgiel leczniczy (Angelica archangelica), który jest również znany jako „Angelika” i bardzo dobrze pasuje do grubasa (znanego również jako „cień zielony”, Pachysandra) ) i zespół Rodgersia.

2. Ekologiczne pomysły na ogród

Ogród angielski wzorem trendów ogrodniczych 2019

Ekologiczne i zrównoważone to słowa kluczowe tegorocznego Chelsea Flower Show. Dotyczy to zarówno pierwszych kroków w przygotowaniu do pokazu, jak i detali dekoracyjnych. Na przykład do kształtowania krajobrazu wykorzystano koparki z silnikami elektrycznymi. Do dekoracji ogrodów użyto garnków i doniczek wykonanych z trwałych i naturalnych materiałów, unikając w dużej mierze tworzyw sztucznych. Jest to oczywiście zalecane również do własnego ogrodu i krajobrazu, dlatego jest zalecane do naśladowania.

Ekologiczny i przyjazny środowisku system do uprawy warzyw

Kolejnym trendem ogrodniczym w 2019 roku w tym sensie jest recykling i upcykling, czyli recykling starych rzeczy. Na wystawie zaprezentowano ciekawy, korzystny ekologicznie system, który również można sprawdzić. Mówiąc dokładniej, jest to system podnoszonego łóżka, za pomocą którego można uprawiać owoce i warzywa. Składa się z pojemnika z cegły z recyklingu pełnego gruzu, który zbiera deszczówkę i szarą wodę z gospodarstwa domowego. Jeśli płodozmian jest również obserwowany w uprawie rocznej, gwarantowana jest gleba bogata w składniki odżywcze. Ten system został znaleziony w ogrodzie Jilayne Richards.

3. Nie bój się chwastów

Dziki ogród z mnóstwem zielonych roślin i chwastów jako element dekoracyjny

Odwieczna walka z chwastami dobiegła końca. Innym trendem ogrodniczym w 2019 roku jest umożliwienie swobodnego wzrostu chwastów, co również pokazano na wystawie. Mlecze (w ogrodzie Andrew Duffa Savillsa i Davida Harbera), goździk z kukułką i koniczyna (w ogrodzie Laurélie de la Salle) to tylko niektóre przykłady tego, że nawet dzikie rośliny potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę w ogrodzie. Dopuszcza się chwasty lokalne (jak w ogrodzie Marka Gregory’ego), ale także bardziej egzotyczne. Czy nie jesteś też ciekaw, jak rozwinąłby się Twój ogród, gdybyś po prostu pozwolił mu rosnąć i nie przeszkadzał niepotrzebnie? Spróbuj! Wystarczy na przykład skosić pas w ogrodzie. W ten sposób możesz dowiedzieć się, co pojawia się na nieskoszonych obszarach i lepiej ocenić, czy warto zajmować się dzikszymi roślinami ogrodowymi.

4. Drzewa jako trend ogrodniczy 2019

Araukaria chilijska (Araucaria araucana) jako drzewo w dużym ogrodzie

Podobnie jak w ostatnich latach skupiamy się na tym jednym konkretnym drzewie. Podczas gdy kiedyś była to brzoza, czasem oliwka, w tym roku chilijska araukaria (Araucaria araucana), podobnie jak w ogrodach Jonathana Snowa i Sary Eberle, jest jednym z najważniejszych i bez wątpienia trendem ogrodniczym 2019 roku. Na uwagę zasługuje sosna czarna (Pinus nigra ), która została znaleziona w ogrodzie Chrisa Beardshawa. Ponieważ jednak te ostatnie są bardzo dużymi drzewami, możesz również wybrać alternatywy i wykorzystać je do zaprojektowania swojego ogrodu. Jedną z takich alternatyw są kasztanowce (Aesculus pavia). Charakteryzują się wielołodygowym pokrojem z atrakcyjnymi kwiatami w formie rurek, które są również idealne, jeśli chcesz, aby Twój ogród był przyjazny owadom. Kwiaty są magiczną atrakcją dla pszczół. Jeśli więc chcesz zaplanować swój ogród zgodnie z tegorocznymi trendami, nie zapomnij też wziąć pod uwagę kilku drzew.

Piąty trend ogrodowy 2019 na dekorację – miedź

Fontanna wykonana z miedzi jako trend ogrodowy 2019 ozdobiona sukulentami

To, co od dawna było nowoczesne w meblach, teraz wkrada się do naszych łóżek i roślin jako trend ogrodowy najpóźniej w 2019 roku. Chodzi o atrakcyjną miedź. Helen Elks-Smith pokazuje, jak to jest w swoim ogrodzie i nie tylko wykorzystuje tam pokryty miedzią zielony dach, ale także ozdabia ogród piękną fontanną wykonaną z kutej miedzi. Ale w rajskim ogrodzie Davida Neale’a znajduje się również oryginalna dekoracja w postaci miedzianego młotka. Ponieważ niekoniecznie jest to tani materiał, miedź powinna być używana tylko jako akcent. W ten sposób radzi sobie znacznie lepiej i gwarantowany jest piękny ogród.

6. Nieuformowane krzewy i krzewy jako trendy ogrodowe

Pozwól krzewom i krzewom rosnąć i utrzymuj je bez topiary

To nie tylko chwasty, które powinieneś uprawiać. Krzewy i krzewy nie muszą już być regularnie przycinane i przycinane (oczywiście konieczne coroczne przycinanie jest wykluczone w przypadku niektórych roślin). O ile do niedawna precyzyjnie wycięte i ukształtowane okazy miały zdobić ogród, tak już nie jest. Naturalność to trend ogrodniczy 2019. Bukszpan ustępuje miejsca cisowi, sosnie i bukowi. Można to było zobaczyć w ogrodach Toma Stuarta-Smitha i Kate Gould. Z pomocą tych roślin uzyskasz ładną teksturę w ogrodzie i lepiej wyeksponujesz kwiaty i inne rośliny.

7. Kolory jako trend ogrodowy 2019

Piękne kwiaty w cukierkowych kolorach tworzą romantyczną atmosferę i wygląd łąki

Kolory, kolory i jeszcze więcej kolorów: tak zrobiło wrażenie wiele ogrodów, w tym Jody Lidgard, która bawiła się odcieniami piwonii, dalii i korzenia goździków, tworząc w ten sposób atmosferę przypominającą cukierki i inne słodycze. Projekt ogrodu autorstwa Eberle był również szczególnie pomysłowy i zaskakujący. Jej ogrodniczy trend 2019 to połączenie ciekawych kolorów i gatunków roślin, takich jak czerwono kwitnąca głowa żmii rosyjskiej (Echium russicum) w kontraście do błękitnego krzewu (Linum perenne) i ziela ogórka (Borago officinalis) o równie niebieskich kwiatach . Ale był też kolor różowy. Był reprezentowany przez goździka kukułki (Lychnis flos-cuculi) z ciekawymi, pajęczymi kwiatami.

8. Oryginalne ekrany prywatności i przegrody pokojowe

Naturalna osłona prywatności wykonana z bali na taras lub otwarty ogród

Zamiast metalu lub plastiku jako osłonę prywatności stosuje się drewno. A dokładniej są to ciekawe ściany z bali. Jeśli zdecydujesz się na ten trend ogrodowy 2019, stworzysz przyciągający wzrok, który jest również przyjazny naturze i naturalny. Być może ten wygląd wynika również z faktu, że taka ściana w jakiś sposób przypomina budkę dla owadów. W ten sposób w szczególności otwarte ogrody mogą zagwarantować niezbędną prywatność bez naruszania otwartego projektu. Stosunkowo niedrogi pomysł na osłonę prywatności został zauważony w ogrodzie Paula Hervey-Brookesa i doskonale nadaje się również do ochrony modnego tarasu.

9. Zielone dachy i ściany

Trend ogrodniczy 2019 - Zielone ściany z mchem i drzewami dla tekstury

Dachy i ściany z roślinnością to kolejny trend ogrodniczy na 2019 rok wyznaczony przez Chelsea Flower Show. Nie ma znaczenia, czy ogród jest mały, czy duży: każdy wolny obszar powinien być obsadzony i zielony. W ogrodzie Helen Elk-Smith znaleziono m.in. dach obsadzony tymiankiem, bagnem i rozchodnikiem, a ogromny mur z paprociami, trawami, bluszczem i roślinami zielnymi zdobił ogród Andrew Duffa..

10. Dużo wody

Wysoki wodospad krajobrazowy z czerwonym mostem i stawem

Elementy wodne i inne elementy z wodą występują w szerokiej gamie wzorów. Więc jeśli chcesz dodać wodę do ogrodu, masz ogromny wybór. Jednak inspirowany pokazem trend ogrodniczy na 2019 rok stawia również na naturalność, jeśli chodzi o elementy wodne. Wodospady są szczególnie imponujące, zwłaszcza gdy są zbudowane bardzo wysoko. Jednym z takich przykładów jest ogród Jonathana Snowa. Joe Perkins inspirował się wybrzeżami, a zwłaszcza falami.

Trend ogrodniczy 2019 to wykorzystanie wody jako basenu, stawu, fontanny lub wodospadu

Ci, którzy szukają bardziej relaksujących elementów wodnych, mogą czerpać inspirację z projektów Helen Elks-Smith. Czerpie ze spokojnych strumieni i innych cech wodnych. Ciche baseny, takie jak fontanny lub stawy, zostały przedstawione w ogrodach przez Toma Hoblna i Andrew Duffa. To idealne oazy, w których można usiąść i odpocząć.

Wniosek

Złotokap żółty i czosnek różowy jako połączenie kontrastowych kolorów

Chelsea Flower Show 2019 po raz kolejny pokazała prawdziwe dzieła sztuki w dziedzinie projektowania ogrodów i zdołała nie tylko zaskoczyć wielu zwiedzających, ale także ich zainspirować. Wspomniane trendy to tylko niewielki wybór możliwości projektowania ogrodów prywatnych. Rzeźby, mnóstwo kamieni, obiektów artystycznych i elementów architektonicznych to również część fascynujących pomysłów projektantów ogrodów, które sprawiają, że każdy ogród jest wyjątkowym miejscem wypoczynku. Z elementami wodnymi, dzikszymi projektami ogrodów, mnóstwem drzew i krzewów, tworzony jest łatwy w pielęgnacji ogród, który jest odpowiedni nawet dla początkujących. Ponadto zielony i bujny krajobraz zapewnia przyjemny chłód i dużo cienia w upalne lato. Bez względu na to, jaki trend ogrodniczy wprowadzisz w 2019 roku, masz gwarancję, że w końcu poczujesz się naprawdę dobrze w swoim ogrodzie.

Nowoczesny projekt ogrodu z niuansami koloru czerwonego i minimalistycznymi elementami

Pokaz pokazuje najnowsze trendy ogrodnicze, które mogą naśladować również ogrodnicy-hobbyści

Twórz piękne ogrody z najnowszymi trendami z Chelsea Flower Show 2019

Miękkie kolorowe różyczki tworzą ogród w stylu wiejskim

Pomysły na stok z bylinami i innymi nisko rosnącymi kwiatami i roślinami

Okrągłe kształty do łóżek z różami w wielu kolorach

Taras pływający nad stawem z markizą

Nowoczesna pergola na taras w dzikim ogrodzie

Sześciokątne stopnie w kształcie sześciokąta otoczone nieregularnie posadzonymi kwiatami i trawami

Pomysł na projekt ogrodu z egzotycznym zacięciem - nieoszlifowane książki i krzewy

Mocne kolory i pastelowe odcienie dominują obok zieleni podczas Chelsea Flower Show jako trendu w ogrodnictwie 2019

Nowoczesne i geometryczne konstrukcje w jasnych kolorach na Chelsea Flower Show 2019

Trend ogrodowy 2019 z Chelsea Flower Show z minimalistycznymi akcentami

Trend ogrodniczy 2019 - niebieska tęczówka jako akcent kolorystyczny w naturalnym ogrodzie z plamami koloru

Ogrodniczym trendem w 2019 roku są zielone ściany i dachy

Trendem ogrodniczym w 2019 roku jest tworzenie naturalnej atmosfery z dużą ilością zieleni i kamieni

Dużo zieleni jako trend ogrodowy 2019 dla naturalnego projektowania ogrodu

Cebula ozdobna (Allium) do ozdabiania klombów i do fakturowania

Imponujący motyw kolorystyczny z kwiatami w ciepłych odcieniach zapewnia zabawny wygląd

Domek na drzewie z gałązek i gałęzi jako element dekoracyjny w ogrodzie

Chelsea Flower Show 2019 z zasadzonymi literami jako rzeźbami

Chelsea Flower Show 2019 z tematem „Czerwiec w marcu” – ładne dekoracje kwiatowe do traktora

Umieść kamień i drewno w przydomowym ogródku i używaj roślin, jak chcesz

Dowiedz się więcej o Chelsea Flower Show 2019 tutaj.