Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Sadzenie japońskiej trawy krwi w ogrodzie – ognisty czerwony akcent

japońska trawka w ogrodzie łóżko-zielona-roślinna-kamienie-dekoracja-ładna

Słowo „krew” tak naprawdę nie przywołuje najlepszych pomysłów. Jednak dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam atrakcyjną roślinę, z którą od razu skojarzycie słowo z czymś przyjemniejszym. To imponująca japońska krwawa trawa (I.mperata cylindrica). Jeśli nadal szukasz rodzajów traw ozdobnych, którymi chciałbyś zaprojektować swój nowoczesny ogród lub podkreślić kwietnik, to znalazłeś idealny wariant. Zakład Japońska krwawa trawa w ogrodzie, stworzyć prawdziwą atrakcję.

Japońska krwawa trawa w ogrodzie – wygląd

japońska trawka w ogrodzie oczko wodne-projekt-kładka-drewno-ozdobna trawa

Japońska krwawa trawa charakteryzuje się wyprostowanym kształtem z elastycznymi liśćmi, które delikatnie kołyszą się na wietrze i zapewniają ciekawą fakturę w ogrodzie. Potem jest kolor czerwony. co sprawia, że ​​japońska krwawa trawa jest szczególnie zauważalna w ogrodzie. Jeśli warunki będą idealne, roślina będzie się rozmnażać i rozmnażać sama.

Japońska krwawa trawa w ogrodzie – przebarwienia

japońska krwawnik w ogrodzie skalniak-roślina-żwir-żwir-ozdobna trawa akcent

Japońska krwawa trawa w ogrodzie zaczyna rosnąć wiosną. Na początku liście są jeszcze zielone, ale równie atrakcyjne. Z biegiem czasu kolor zaczyna się na końcach liści i rozprzestrzenia się dalej w dół. Całość trwa do jesieni. Latem natomiast można już cieszyć się półkolorowymi trawami, natomiast jesienią, w zależności od koloru pory roku, będą ognistoczerwone.

Nawadnianie

Trawa japońska-trawa-ogrodowa-wzgórze-pomysł-trawa ozdobna-kombinacja-kwiat-pastelowy-niebieski

Na początku szczególnie ważne jest regularne podlewanie trawy, aby powstała zdrowa i stabilna bryła korzeniowa. Ale trawa krwi jest również rośliną kochającą wodę. Podłoże na japońską trawę w ogrodzie powinna być zawsze wystarczająco wilgotna, ale nie za mokra.

Podłoga

japońska-trawa-ogrodowa-kolor-akcent-projekt-ogrodu-naturalna-optyka

Aby to osiągnąć, japońska krwawnica potrzebuje dobrze przepuszczalnej gleby w ogrodzie, w której nie ma wody. Na przykład gliniasta gleba bardzo magazynuje wodę i bardzo utrudnia wzrost trawy. Może nawet spowodować gnicie korzeni i śmierć rośliny.

Strona

japońska-trawa-ogrodowa-jesień-kolory-liście-żółto-czerwona-ozdobna-trawa-park-design

Możesz uniknąć szybkiego wysychania gleby, a tym samym również roślin, wybierając miejsce w półcieniu. Do tego nadaje się miejsce pod drzewami lub na wschodzie lub południowym wschodzie. W ten sposób gwarantujesz, że japońska trawka japońska będzie miała idealne warunki w ogrodzie i będziesz się nią cieszył jako roślina wieloletnia przez długi czas.

Połącz krwawą trawę z innymi roślinami

japońska-trawa-ogrodowa-krzak-ogrodowy-ozdobny-krzew-żwir-dekoracja

Japońska krwawa trawa w ogrodzie wygląda bardzo dobrze w połączeniu ze wszystkimi kolorami roślin i kwiatów. Niezależnie od tego, czy pośród zielonych roślin, czy jako kolorowy dodatek do kolorowych kwitnących kwiatów, trawa będzie wyglądać wspaniale w każdym otoczeniu.

Udekoruj klomby

japońska trawa-ogród-granica-pnącze-okrywowa

Świetnym pomysłem jest użycie japońskiej trawy w ogrodzie na łysienie. Jeśli na przykład masz małe grządki z pnączami, możesz pokryć trawą wolne miejsca przed roślinami. Ta ładna roślina może oprawić nawet wyższe krzewy, a nawet drzewa. W ten sposób ukryjesz nagie pnie i uzyskasz bardziej bujną klomb.

Duże łóżka z japońską krwawą trawą

japońska-trawa-ogrodowa-grupa-roślin-dom-fasada-ogrodowa-ścieżka-kostka brukowa

Trawa japońska również bardzo dobrze prezentuje się w ogrodzie w większych grupach. Ponieważ nie rośnie bardzo wysoko, można sadzić duże powierzchnie bez zaniedbania ogrodu. Zaletą, która jest szczególnie przydatna w tym wariancie, jest to, że koszty utrzymania są bardzo niskie.

Granica

japońska-trawa-ogrodowa-ogrodowa-łóżko-pomysł-roślina-okrywowa

Trawa japońska w ogrodzie rośnie do około 45 cm wysokości. Dzięki temu idealnie nadaje się do obrzeży łóżek, a także sprawia, że ​​wygląda bardziej naturalnie. Ponieważ kształt i rozmiar się nie zmieniają, regularne cięcie nie jest konieczne. W zasadzie można powiedzieć, że sadzisz trawę, a potem prawie zostawiasz to sobie.

Udekoruj staw ogrodowy

japońska-trawa-w-ogrodzie-ogród-pomysł-nasadzenie-stawu-paprocie

Oczko ogrodowe oferuje idealne warunki do życia dla wielu różnych roślin. Mimo wielu wariantów może się znudzić samo oglądanie zielonego koloru w okolicy stawu. W takim razie powinieneś wiedzieć, że oczko wodne to także świetne miejsce na japońską krwawą trawę w ogrodzie. Dostajesz ładny akcent kolorystyczny w jaskrawoczerwonym odcieniu, który odbija się również w wodzie.

Twórz wzory

japońska-krwawa-ogród-pomysł-grupa-zazieleniania-staw-krajobraz

Wśród innych zielonych traw japońska trawa krwi może być cudownie wykorzystana w ogrodzie do tworzenia wzorów i kształtów. Stwórz na przykład okrąg lub inny wzór i obserwuj, jak w ciągu roku coraz bardziej kontrastuje z zielonym otoczeniem, gdy zmienia się kolor.

Trawa krwi w doniczce

japońska-trawa-ogrodowa-doniczka-pojedyncza-roślina-taras-balkon-projekt

Czy uważasz, że japońska trawa jest bardzo piękna w ogrodzie, ale nie masz ogrodu? Następnie po prostu udekoruj swój balkon piękną rośliną. Wybierz kolor doniczki, który naprawdę wyeksponuje czerwone liście. W ten sposób możesz dodatkowo udekorować ogród lub taras.

Pielęgnacja zimowa

japońska-trawa-ogrodowa-imperata-cylindrica-srebrno-szara-mieszanka-roślin

Jak już wspomniano, szczególnie ważne jest rozpoczęcie podlewania. Po wyrośnięciu roślina nie wymaga specjalnej i skomplikowanej pielęgnacji. Jednak pierwszej zimy japońska trawa krwawa wymaga ochrony w ogrodzie, aby być po bezpiecznej stronie. Możesz łatwo zrobić. Przykryj roślinę grubą warstwą liści. Alternatywnie odpowiednie są również gałęzie jodły.

koszenie trawy

japońska-trawa-ogrodowa-kolor-liści-czerwona-tekstura

Krój wykonywany jest tylko na wiosnę. Następnie możesz przyciąć liście z powrotem na ziemię. Następnie możesz posypać go kompostem lub nawozem. Koś japońską krwawą trawę w ogrodzie, ale nigdy jesienią.

Idealny projekt ogrodu

japoński bloodgrass ogród ognisty czerwony roślina jesienne krzewy tło

Jak widać, brzytwa do krwi można używać na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy podkreślisz ją jako pojedynczą roślinę, czy połączysz ją z różnymi roślinami na środku innego grządki, z pewnością szybko znajdziesz idealne miejsce na wyjątkową japońską trawę w ogrodzie.