Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Projekt ogrodu letniego: 10 pomysłów, które sprawią, że każdy ogród będzie miejscem relaksu

Dla wielu lato jest najpiękniejszą porą roku, a przy wyższych temperaturach sezon ogrodniczy w końcu zaczyna się od nowa. Poniżej przedstawiamy 10 pomysłów na inspirację na idealny ogródek letni, abyś czuł się szczególnie komfortowo we własnej małej naturalnej oazie o tej porze roku.

Pomysł 1: lampy słoneczne do ścieżek ogrodowych

Oświetlenie słoneczne do ścieżek ogrodowych

Wystarczająca ilość światła dziennego i słonecznego zapewnia najlepsze warunki dla lamp słonecznych, aby mogły się dostatecznie naładować. Wyglądają szczególnie pięknie, gdy użyjesz ich do wytyczenia ścieżek ogrodowych. Ma to nie tylko romantyczny efekt, ale także sprawia, że ​​ścieżki są bezpieczne w ciemności.

Pomysł 2: Kreatywne donice z kolorowymi kwiatami

Zrób sobie letnie dekoracje ogrodowe ze starych rzeczy i kwiatów

Kreatywne donice o szerokiej gamie kwiatów są idealne, aby wnieść dużo koloru do letniego ogrodu. Użyj między innymi doniczek z terakoty śródziemnomorskiej lub nawet kolorowych kaloszy jako naczyń, jeśli lubisz bardziej kolorowe rzeczy. Typowymi letnimi kwiatami są na przykład petunie, pelargonie i słoneczniki. Ale także małe palmy ozdobne zapewniają latem prawdziwy wakacyjny sznyt w ogrodzie.

Pomysł 3: basen we własnym ogrodzie

Ciesz się latem we własnym ogrodzie z basenem

Czy jest coś przyjemniejszego niż nie trzeba jechać kilometrami do odkrytego basenu latem? Z basenem we własnym ogrodzie dostajesz dokładnie to, nie musisz nawet wydawać na to dużo pieniędzy, ponieważ z basenami naziemnymi jesteś znacznie tańszy niż z basenami osadzonymi na stałe. Baseny ramowe m.in dostępny tutaj, są niezwykle wytrzymałe i gwarantują radość z kąpieli.

Pomysł 4: meble wypoczynkowe z kolorowymi poduszkami

Meble wypoczynkowe z kolorowymi poduszkami

W upalne dni, a zwłaszcza w łagodne wieczory, można znów posiedzieć dłużej w ogrodzie, więc siedzisko powinno być wygodne. Idealnie do tego nadają się meble wypoczynkowe, które tworzą optyczne akcenty, a jednocześnie zachęcają do relaksu. Aby nadać letni charakter, do mebli wypoczynkowych najlepiej zastosować kolorowe poduszki i poduszki w typowych letnich kolorach, takich jak żółty, pomarańczowy lub zielony.

Pomysł 5: bambusowe ekrany prywatności

Ekran prywatności wykonany z bambusowych roślin w doniczkach

Ci, którzy spędzają dużo czasu w ogrodzie, chcą jednocześnie chronić się przed obcym wzrokiem swoich sąsiadów. Wykonany z bambusa parawan łączy w sobie piękno z pożytecznym: wygląd bambusowych roślin tworzy dalekowschodnią atmosferę, a jednocześnie gęsto rosnące rośliny chronią prywatność i zapewniają spokój we własnym ogrodzie.

Pomysł 6: ogród ziołowy z europalet

Ogród ziołowy z europalet jako ozdoba ogrodu letniego

Ogród ziołowy jest niemal obowiązkowy w każdym letnim ogródku, ponieważ ma wiele zalet: ładnie wygląda, pięknie pachnie, a zioła są pyszne i urzekają każdą potrawę. Na przykład jako podstawę można użyć europalet ustawionych pionowo. Jest to łatwe i jednocześnie wygląda bardzo stylowo.

Pomysł 7: Kwiecista łąka dla owadów

Przyjazna pszczołom łąka z lawendą

Masz otwartą łąkę i chcesz zrobić coś dobrego dla owadów? Następnie stwórz raj dla małych zwierząt dzięki Seedbombs. W ten sposób nie tylko chronisz przyrodę, ale także owady w ogrodzie zapewniają zapylanie drzew owocowych, a tym samym obfite zbiory.

Pomysł 8: latarnie & Bajkowe światła na tarasie

Zrób lampiony ze starych słoików z dżemem

Efekty świetlne zawsze tworzą przyjemną atmosferę, szczególnie w godzinach wieczornych. Dzięki stylowym lampionom i różnym bajkowym lampkom stworzysz przytulną atmosferę. W szczególności lampiony można bardzo łatwo zrobić ze starych słoików po dżemie lub torebek z chlebem i masłem.

Pomysł 9: ustaw kominek w ogrodzie

Ustaw kominek w ogrodzie na relaksujące letnie wieczory

Kominek to miejsce towarzyskie, można go również wykorzystać na chłodniejsze wieczory w ogrodzie. Kominki wykonane z kamienia naturalnego cieszą się dużą popularnością, ponieważ bardzo ładnie się prezentują. Ponadto nie zrujnujesz trawnika w przypadku, gdyby spadły z niego kawałki drewna.

Pomysł 10: stwórz własne dzwonki wietrzne do ogrodu

Twórz własne dzwonki wiatrowe z muszli

Jeśli podczas wiatru w ogrodzie wydobywają się harmonijne dźwięki, wygląda to bardzo idyllicznie. Małe dzwonki wietrzne można łatwo wykonać samodzielnie z naturalnych materiałów, takich jak bambusowe rurki i muszle. Aby dzwonki wiatrowe wyglądały szczególnie pięknie, po prostu powieś je na różnych wysokościach, a następnie ciesz się dźwiękami na wietrze.