Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Pomysły na ogród na taras – najnowsze trendy na 2019 rok!

Pomysły na ogród i taras boho wygląd sofa rattanowa kwiaty drewniana podłoga trendy ogrodowe pomysły na dekorację

Lato trwa pełną parą i przynosi delikatne rośliny kwitnące oraz dobry nastrój. Ogrody i tarasy to dla nas wszystkich cenne oazy relaksu i tak jak w modzie, co roku pojawiają się nowe trendy. W 2019 roku wszystko będzie trochę bardziej odczuwalne – więcej komfortu, więcej natury, a także więcej technologii. Szukasz nowych pomysłów na ogród na patio? Następnie czytaj dalej – od ogrodów przyjaznych pszczołom po najnowsze trendy w meblach ogrodowych – podsumowaliśmy dla Ciebie najważniejsze rzeczy.

Taras pomysłów na ogród – ogród przyjazny pszczołom

Przyjazne pszczołom pomysły na ogród i taras trendy w projektowaniu ogrodów

Niestety, śmiertelność pszczół jest od wielu lat powszechnym tematem, co budzi wiele obaw. W szczególności liczba dzikich pszczół dramatycznie spadła w ciągu ostatnich kilku dekad. Poprzez zapylanie małe, pracowite owady odgrywają bardzo ważną rolę w zabezpieczaniu naszych źródeł pożywienia i zachowaniu różnorodności biologicznej. Odpowiadają za to przede wszystkim pestycydy i herbicydy oraz nawozy sztuczne. Mamy kilka wskazówek, jeśli potrzebujesz pomysłów na ogród i patio. Są to w zasadzie dzikie, naturalne ogrody, które wyglądają całkowicie mistyczne i tajemnicze, a także są pielęgnowane w sposób całkowicie przyjazny dla środowiska. Stosując rośliny przyjazne pszczołom i całkowicie rezygnując z chemikaliów przyczyniasz się do zwiększenia ich zaopatrzenia w żywność i poprawy ich warunków życia.

Pomysły na ogród i patio przyjazne dla pszczół kwiaty mozaika kamień parasol trendy ogrodowe

Na przykład odpowiednie są lawenda, szałwia, facelia, jabłoń, jeżówka i kwiat jedwabiu. Celem jest poprawa ilości i różnorodności dostępnego pyłku, tak aby małe owady miały jak najdłuższy dostęp do zróżnicowanego pożywienia i aby można było cieszyć się różnorodnością kwiatów we własnym ogrodzie. Jeśli zakładasz również hotele dla owadów lub mały ciek wodny, zapewniasz jeszcze większą ochronę przyrody. Oprócz czystego sumienia masz zwykle inne zalety – zbiory są często większe i taki naturalny ogród to znacznie mniej pracy niż stylowe tereny zielone.

Taras pomysłów na ogród – podniesione łóżka i spirala ziołowa

Pomysł na ogród i taras podniósł łóżko zen ogród ganek z drewna trendy ogrodowe

Podnoszone łóżka nie są jednak tak naprawdę nowością i w ostatnich latach zyskały na popularności i popularności. Entuzjazm dla podnoszonych zagonów również nie chce spaść w 2019 roku i przekonują nas ergonomiczną wysokością roboczą oraz wieloma możliwościami uprawy różnych rodzajów roślin i warzyw. Nawet dla osób z problemami z plecami czy kolanami praca znów staje się przyjemnością. Jednak trend ogrodniczy w tym roku dotyczy tak zwanych spiral ziołowych.

Pomysły na ogród i taras Jak zbudować ziołową spiralę Instrukcje dotyczące trendów ogrodniczych

Potrzebujesz pomysłów na ogród i taras na ograniczonej przestrzeni? W takim razie spirala ziołowa jest właśnie dla Ciebie! Dzięki spiralnemu układowi dajesz możliwość, że nie musisz rezygnować z pięknego ogrodu, nawet gdy jest mało miejsca. Kolejną zaletą są różne poziomy – możesz więc samodzielnie sadzić zioła i rośliny o różnych wymaganiach lokalizacyjnych. W zależności od tego, gdzie się znajdują, panują różne warunki oświetleniowe. Śródziemnomorskie zioła, takie jak rozmaryn, rosną w górnym, suchym i ubogim w składniki odżywcze obszarze, podczas gdy mięta pieprzowa znajduje wilgotne i bogate w składniki odżywcze miejsce na dolnym końcu spirali ziół.

Taras pomysłów na ogród – modny ogród wodny

Pomysły na ogród i taras pomysły na dekorację fontanny letnie trendy ogrodowe

Niezależnie od tego, czy jest to plusk rybny, staw z bąbelkami, fontanna czy duży staw do pływania – w tym roku ogród wodny jest całkowicie modny. Powierzchnie wody stojącej mają uspokajającą charyzmę, a przyjemne pluskanie płynącej wody powinno działać orzeźwiająco. Zainstalowane jako elegancki element dekoracyjny lub naturalnie jako staw rybny – punkty wodne zapewniają prawdziwą oazę dobrego samopoczucia. A czy nie są to wspaniałe pomysły na ogród i taras? Ale woda w ogrodzie to nie tylko prawdziwe błogosławieństwo – zwierzęta takie jak pszczoły i jeże z wdzięcznością przyjmą ją również w ciepłe letnie miesiące. Kolejna zaleta dla Ciebie – prawidłowo założony staw kąpielowy w wygodny sposób sam się oczyszcza i bez użycia różnych środków chemicznych.

Taras pomysłów na ogród – Inteligentne ogrodnictwo jest modne!

Pomysły na ogród i taras Inteligentne ogrodnictwo z telefonami komórkowymi Gartentrends 2019

Jeśli sam musisz zaplanować nawadnianie ogrodu i chciałbyś wyjechać na wakacje, to stajesz przed prawdziwym problemem, gdy żaden sąsiad nie może pomóc. Teraz, gdy inteligentne technologie podbiły nasze mieszkania, sprawiają, że ogród jest znacznie wygodniejszy. Szczególnie uciążliwa praca jest eliminowana dzięki inteligentnemu ogrodnictwu lub można ją łatwo wykonać za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie za naciśnięciem jednego przycisku. Zautomatyzowane kosiarki, silniki do markiz i inteligentnie sterowane systemy nawadniające są programowane indywidualnie lub same obliczają potrzeby gleby za pomocą zintegrowanych czujników.Urządzenia te są czułkami i oczami w Twoim ogrodzie, a czasami są nawet bardziej wydajne niż tradycyjne ogrodnictwo.

Pomysły na ogród i taras Trendy Smart Gardening Garden

Kosiarki automatyczne stały się już tak ugruntowane, że istnieją teraz naprawdę świetne modele, które można indywidualnie zaprojektować za pomocą folii odpornych na warunki atmosferyczne. I dobra wiadomość dla entuzjastów podróży – istnieją nawet doniczki, które automatycznie podlewają wodę, gdy ziemia jest zbyt sucha. Wyposażony tak elegancko, masz o wiele więcej czasu na relaks i po prostu cieszenie się słońcem.

Taras pomysłów na ogród – pionowe ogrodnictwo jako stylowa dekoracja

Pomysły na ogród i taras pionowe ogrodnictwo trendy w dekoracji kwiatowej meble ogrodowe

Sadzenie ścian i przekształcanie ich w zieloną oazę, z której można również zbierać plony – w tym roku coraz częściej w centrum uwagi znajdują się ogrody wertykalne, które podbijają Twoje tarasy i ogrody. Materiały takie jak beton czy szkło, nowoczesne geometryczne kształty, a nawet wiszące na ścianie donice są szczególnie modne i przyciągają wzrok. Jeśli masz tylko niewielki obszar i potrzebujesz nowych pomysłów na ogrodnictwo na patio, ogrodnictwo pionowe jest właśnie dla Ciebie. Dzięki tej metodzie możesz dobrze wykorzystać wysokość zamiast rozszerzać się i zaoszczędzić ważną przestrzeń, którą możesz wykorzystać na przykład do siedzenia. Najróżniejsze konstrukcje wznoszą się stromo w powietrze i oferują możliwość uprawy różnych kwiatów lub owoców i warzyw na kilku piętrach.

Pomysły na ogród i patio ogrodnictwo pionowe warzyw uprawa pomidorów instrukcje

Inną szczególną zaletą ogrodnictwa wertykalnego jest to, że zwykle tylko bardzo mało cienia pada na rośliny, gdy są one podnoszone. Byłoby to więc idealne środowisko dla truskawek lub innych upraw, które potrzebują dużo słońca. Generalnie jednak, jeśli chodzi o sadzenie, możesz puścić wodze fantazji. Czy to zioła, owoce, warzywa czy rośliny kwitnące – w każdym razie sprawi to, że Twój ogród będzie przyciągał wzrok.

Taras pomysłów na ogród – sam uprawiaj zioła

Pomysły na ogród i taras własny ogródek ziołowy zdrowe odżywianie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy i coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę do lokalnie produkowanej żywności. Niestety nie każdy może uprawiać własne pomidory i warzywa w ogródku, ale prawie wszędzie jest miejsce na mały ogródek ziołowy na tarasie. Do roślin, które są nie tylko ozdobne, ale i pożyteczne, należą m.in. pietruszka, oregano i koperek. Egzotyczne drzewa oliwne lub cytrusowe są również idealne do tego i tworzą ładny akcent kolorystyczny na tarasie. I oczywiście, co nie mniej ważne, zielone rośliny przyczyniają się do relaksującej i przytulnej atmosfery.

Taras pomysłów na ogród – modne meble

Pomysły na ogród i taras drewniany stół kominek drewniana taca ratan sofa palmy trend ogrodowy

Gdy tylko temperatura na zewnątrz wzrośnie, prawie nikt nie zostaje w domu, a nasz ogród i taras stają się centrum życia. Nie powinno więc dziwić, że funkcjonalność i wygląd mebli ogrodowych coraz bardziej przypomina wyposażenie salonu. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie dodatki i meble ogrodowe oraz idealnie dopasować przestrzeń wokół tarasu do strefy wypoczynkowej – z piękną wykładziną podłogową oraz odpowiednim oświetleniem i roślinami. Żaden inny materiał nie daje takiej atmosfery w salonie jak tekstylne i odporne na warunki atmosferyczne meble wypoczynkowe, które są w tym roku całkowicie modne. Dzięki specjalnym procesom produkcyjnym włókna mebli są nie tylko odporne na wodę i zabrudzenia, ale są również całkowicie barwione, a zatem szczególnie odporne na ciepło. Wytrzymałe dywany zewnętrzne, latarnie i oświetlenie zewnętrzne, a także wazony i różne przedmioty dekoracyjne dopełniają przytulnej atmosfery salonu.

Pomysł na ogród i taras rustykalny styl wiejskiego domu drewniany stół drewniane krzesło kominek pomysły na dekorację kamienia

Szukasz pomysłów na ogród i taras w modnym wiejskim stylu? Niezależnie od tego, czy pojedynczo, czy w połączeniu z innymi materiałami w celu uzyskania bardziej nowoczesnego wyglądu, drewno jest idealne do aranżacji przestrzeni na zewnątrz. W ostatnim czasie szczególnie popularny jest wysokiej jakości i trwały teak. Czy to w ciepłej, naturalnej tonacji, czy w ciemniejszym stylu vintage, pozostawia przytulne, a jednocześnie nowoczesne wrażenie.

Taras pomysłów na ogród – nie powinno też zabraknąć kuchni na świeżym powietrzu

Pomysły na ogród i taras Kuchnia na zewnątrz Pomysły w stylu wiejskiego domu Trendy w meblach ogrodowych

Grillowanie od zawsze było jednym z ulubionych hobby Niemców, dlatego grill znajduje się w prawie każdym ogrodzie. Ale kuchnia na świeżym powietrzu to znacznie więcej: w zasadzie jest to w pełni wyposażona i pełnowartościowa kuchnia, w której znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Od steków i kiełbasek przez spaghetti po dania z woka – absolutnie wszystko jest możliwe! Oprócz rzeczywistego i obowiązkowego miejsca do gotowania znajdują się tam również blaty robocze i zlew. Jest to jeszcze bardziej idealne, jeśli masz miejsce na segregowanie i przechowywanie, dzięki czemu nie musisz zawsze wyjmować z domu naczyń ogrodowych i przyborów kuchennych. A jeśli stworzysz w pobliżu ziołową spiralę, zawsze możesz zaopatrzyć się w świeże składniki.

Pomysły na ogród i taras kuchnia na świeżym powietrzu nowoczesny grill węglowy trendy ogrodowe

Właściwą lokalizacją dla Twojej kuchni na świeżym powietrzu jest najlepiej zadaszony obszar. Konieczne jest, aby sprzęt i materiały były odporne na warunki atmosferyczne i dość solidne, co niestety sprawia, że ​​wszystko jest stosunkowo kosztowną przyjemnością.

Taras pomysłów na ogród – właściwa wykładzina podłogowa

Pomysły na ogród i patio kwiaty przyjazne pszczołom drewniane ławki drewniane materiały podłogowe

Podłogi tarasowe są dość uniwersalne i mogą być wykonane z płyt z kamienia naturalnego, betonu, drewna lub płytek. W tym roku panuje szczególny trend w kierunku drewnianych desek, które wyglądają bardzo miękko i tworzą przytulną atmosferę. Mają też tę zaletę, że nie nagrzewają się tak szybko na słońcu – więc możesz zjeść obiad boso na tarasie nawet w środku lata.

Pomysły na ogród i taras Kamień Gleba Trawa Uprawa roślin Trendy ogrodowe Projektowanie tarasu

Dużą zaletą podłóg z kamienia i płytek jest ich niezwykła trwałość. Ponadto płytki pozwalają na różnorodną aranżację tarasu, ponieważ oferowane są w różnych kolorach i wzorach. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku płytek podłogowych na zewnątrz – deszcz lub zima mogą sprawić, że powierzchnia będzie bardzo śliska. Dlatego przy zakupie zwracaj uwagę na wysoki poziom antypoślizgowości.

Pomysły na ogród i taras nowoczesne kamienne podłogi na zewnątrz trendy w projektowaniu tarasów

Pomysły na ogród i patio w rustykalnym stylu wiejskim drewniane płytki podłogowe z rattanu sofa

pomysły na mały ogród i taras drewniane podłogi pomysły na dekorację trawy krzesło ogrodowe czarne nowoczesne

pomysły na mały ogród i taras schody meble ogrodowe kwiaty chortensia trendy ogrodowe 2019

Pomysły na ogród i taras Trendy w ogrodzie przyjaznym pszczołom Róże

Przyjazne pszczołom pomysły na ogród i patio drewniana doniczka mały ogród

Pomysły na ogród i patio rustykalna drabina w stylu kwiatowym wykorzystują trendy ogrodowe

Pomysły na ogród i taras kwiaty rośliny neonowe kolory doniczka

Pomysły na ogród i taras nowoczesne podniesione łóżko drewniane ławki ogrodowe trendy ogrodowe

Pomysły na ogród i taras boho wygląd drewnianej sofy drewniane krzesło wzór dywanu pomysły na dekorację

Pomysły na ogród i taras Przyjazne pszczołom trendy ogrodowe Dekoracja ogrodowa z rattanu

Pomysły na ogród i taras na kwiaty przyjazne pszczołom, aby samemu zrobić podniesione łóżka

Pomysły na ogród i taras akcesoria drewniane krzesło rustykalny styl życia wiejskiego domu

Pomysły na ogród i taras fontanny ogrodowe pomysły na dekorację retro trendy w ogrodzie

Pomysły na ogród i taras dekoracja ogrodu podniesione łóżko do sadzenia kwiatów sezon Gartentrendsd

Pomysły na ogród i taras dekoracja ogrodowa woda staw drewniany wiejski dom styl życia łóżko do opalania

Pomysły na ogród i taras Podniesione łóżko wykonane z drewna samodzielnie wykona kamienie do dekoracji ogrodu

Pomysły na ogród i taras drewniany płot kącik wypoczynkowy w ogrodzie

Pomysły na ogród i patio gotowanie grill na węgiel drzewny wzór mozaiki podłoga drewniany płot

Pomysły na ogród i taras Pomysły na dekoracje na taras w stylu wiejskim

Pomysły na ogród i taras kącik wypoczynkowy w stylu boho minimalistyczna drewniana ławka trendy ogrodowe

Pomysły na ogród i taras nowoczesny basen kominkowy drewniane meble ogrodowe trendy

Pomysły na ogród i taras rustykalny wiejski dom w stylu życia z drewna materiałowego kwiaty

Pomysły na ogród i taras nowoczesny oczko wodne kamienna ściana oświetlenie trendy ogrodowe

Pomysły na ogród i taras nowoczesne ogrodzenie ogrodowe nowoczesne trendy w meblach ogrodowych

Pomysły na ogród i taras trendy 2019 rośliny drewniana podłoga

Pomysły na ogród i patio ekologiczne ogrodzenie w stylu wiejskim kwiaty trendy ogrodowe

Pomysły na ogród i taras wertykalny Gardening Gartentrends 2019

Pomysły na ogród i taras pionowe ogrodnictwo trendy w dekoracji kwiatowej drewniane ogrodzenie krzesła

Pomysły na ogród i taras pionowe ogrodnictwo dekoracje kwiatowe trendy meble ogrodowe ławka

Pomysły na ogród i taras podniesione łóżko do sadzenia kwiatów trendy w dekoracji ogrodu

Pomysły na ogród i taras projektowanie ogrodzenia kwiaty kamienie wystrój ogrodu

Pomysły na ogród i patio ogrodzenie z kwiatami róże trendy ogrodowe 2019