Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Pachnące kwiaty do Twojego ogrodu – 10 najlepszych ze zdjęciami

drzewo glicynia niebieskie kwiaty zapach letnia roślina

Piękny zapach to niewątpliwie dodatkowy kluczowy aspekt ogrodu. Urzekające zapachy naprawdę potrafią odmienić miejsce, zamienić je w małą oazę, w której lubisz przebywać, rozpieszczać zmysły i nie chcesz wybiegać przez frontowe drzwi lub bramę ogrodową. Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się kilkoma bardzo przydatnymi wskazówkami, jak właściwie dbać o swój Kwiaty z zapachem aby móc się cieszyć. Aby naprawdę stworzyć wymarzone miejsce na świeżym powietrzu, możesz sadzić takie kwiaty, które kwitną w różnych porach roku. Dzięki temu Twój ogród stanie się pachnącym rajem przez cały rok. Posadź kochające ciepło krzewy i kwiaty o zapachu takim jak lawenda na ścianach wychodzących na północ i otocz je kamykami, aby dłużej zachować ich zapach. I umieść pachnące nocą rośliny w pobliżu swojej przestrzeni na zewnątrz lub okna, abyś mógł cieszyć się ich zapachem podczas relaksu wieczorem.

Kwiaty pachnące – glicynia

kwiat glicynii pachnący pomysł na ogród

Wiosną na nagich winoroślach pojawiają się spektakularne pachnące kwiaty glicynii, a wkrótce potem liście. Jest to pięknie pachnąca roślina pnąca, dlatego szczególnie nadaje się do sadzenia przy pergolach i ogrodzeniach. Glicynia jako kwiaty o zapachu może być również pielęgnowana jako krzew i regularnie przycinana. Glicynia może tolerować mróz, ale roślina preferuje słoneczne stanowisko.

Kwiaty pachnące – kwiaty woskowe lub drzewa świątynne (plumeria)

wosk kwiat świątyni drzewo kwiat biały żółty ogród kwiat aromat

Jak dokładnie wyobrażasz sobie raj? Może jak oświetlona słońcem, złocisto-żółta plaża na Fidżi? Wspaniały! Z pachnącymi woskowymi kwiatami jako pachnącymi kwiatami w twoim ogrodzie, możesz bardzo zbliżyć się do tego pomysłu. Przepiękny zapach tego tropikalnego krzewu zachwyci Cię latem, a zimą zapomni o braku liści. Potrzebujesz ciepłego, słonecznego miejsca na kwiaty woskowe; Doniczki są najlepsze dla tych, którzy mieszkają w chłodniejszych obszarach. Oznacza to, że rośliny można sprowadzić do środka na zimę przed pierwszym przeziębieniem.

Kwiat Daphne z zapachem

jedwabne podmuchowe różowe kwiaty pachnące trawą

Kwitnąca zimą wawrzynek ma charakterystyczny, staromodny zapach. Dla tych krzewów najlepszy jest półcień, z dobrym drenażem. Daphne potrzebuje chłodnej i lekko kwaśnej gleby. Kwiaty mogą mieć bardzo różny kolor od białego do różowoczerwonego i fioletowego.

Drzewka cytrusowe z pachnącymi kwiatami

pomarańczowe drzewo cytrusowe owoce kwiaty pachnące białe kwiaty

Rośliny cytrusowe pachną tak słodko w ogrodzie, a dodatkowo masz bonus w postaci pysznych owoców. Rośliny cytrusowe potrzebują dużo wilgoci i odżywiania gleby, zwłaszcza od wiosny do jesieni. Większość tych pachnących kwiatów jest podatna na mróz, więc posadź je w doniczkach w chłodniejszych regionach. Główny okres kwitnienia przypada na lato, ale niektóre odmiany kwitną i owocują przez większą część roku.

Pachnące kwiaty – jaśmin gwiazdowy

Kwiaty pnącza jaśminowego pachnące patio pergola

Odporny, nisko rosnący jaśmin pnący ma wspaniały zapach. Jaśmin gwiaździsty ma błyszczące ciemnozielone liście i od wiosny do późnego lata pokryje Twój ogród cudownie pachnącymi, białymi kwiatami. Jaśmin gwiaździsty toleruje lekki i średni mróz.

Gardenias (Gardenia) jako kwiaty o zapachu

gardenia białe kwiaty zapach rośliny ogrodowe pielęgnacja

Ten kwiatowy krzew ma swój boski zapach, który zachwyci Cię na długo. Gardenie jako kwiaty o zapachu preferują żyzną, kwaśną glebę, dużo wilgoci i półcień. Ważna jest również duża ilość kompostu lub innej materii organicznej w glebie. Ale pomyśl także o ochronie przed mrozem zimą.

Liliowy – klasyka wśród pachnących kwiatów

liliowe różowe kwiaty wiosna krzew pachnące kwiaty

Słodki, staromodny zapach bzu jest rzadko spotykany w nowoczesnych ogrodach, zwłaszcza w cieplejszych miejscach. Ale bzy wciąż można znaleźć w tradycyjnych ogrodach w chłodniejszych regionach. Te mrozoodporne drzewa mogą mieć różny zapach, ale możesz cieszyć się najpiękniejszymi zapachami, gdy roślina kwitnie. Jako pachnący kwiat liliowy preferuje wilgotną glebę i zakwitnie nawet po silnym mrozie.

Pachnące wiosenne kwiaty

hiacynt wiosna kwiat zapach niebieski rośliny ogród

Pierwsze wiosenne kwiaty cebuli, takie jak frezja, żonkile i hiacynty pachną słodko, świeży, przypominają nam, że niedługo nadchodzi wiosna, mimo że drzewa są jeszcze nagie. Frezje najlepiej rosną w cieplejszych regionach, podczas gdy żonkile i hiacynty są odporne na mróz. W małych ogrodach te pachnące kwiaty najlepiej rosną w doniczkach, dzięki czemu można je usunąć z widoku, gdy liście obumierają. Jest to niezbędny proces zapewniający dobry rozkwit w przyszłym sezonie.

Róże to pachnące kwiaty

miejsce do siedzenia róże czerwona doniczka ławka drewno kwiaty pachnące

Zapach róży to czysta radość dla zmysłów. Jednak nie wszystkie odmiany róż radzą sobie dobrze w cieplejszych miejscach, a wiele nowoczesnych hybryd jest pozbawionych zapachu, dlatego ostrożnie wybierz odpowiednią odmianę róży do swojego ogrodu. Róże Old English Rose lub David Austin to zwykle pachnące kwiaty, które są piękne, podobnie jak staromodne róże damasceńskie.

Pachnące kwiaty – lilie

Białe kwiaty lilii pachnący pączek ogrodowy

Spośród wielu pachnących lilii, które możesz uprawiać w swoim ogrodzie, hybrydy rozpieszczają Cię najpiękniejszymi zapachami. Niektóre nowsze hybrydy są mniej pachnące, ale łatwiejsze w uprawie i pielęgnacji w ogrodzie. Potrzebują dobrze przepuszczalnej gleby i dużej ilości wilgoci. Lilie najlepiej trzymać w chłodnym cieniu, aby korzenie nie nagrzewały się słońcem. Posadź je w doniczkach, jeśli Twój ogród nie odpowiada ich potrzebom.

różowe kwiaty łukowe pachnące różowym domem śródziemnomorskim

pergola glicynia rośliny ogrodowe pachnące kwiaty pomysł