Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Nowoczesny projekt ogrodu – minimalistyczne linie i kształty

Nowoczesny projekt ogrodu - pnącza-czerwone liście

ten nowoczesny projekt ogrodu wyróżnia się szczególnie na tle innych stylów. Charakterystyczne są wyraźne linie i geometryczne kształty, dzięki którym poszczególne elementy, takie jak rośliny, materiały i dekoracje są podkreślone i podkreślone.

Sztuczka z nowoczesnym projektowaniem ogrodu polega na tym, aby ten raczej prosty projekt był przytulny. Osiąga się to dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu roślin, ale także dzięki różnym efektom świetlnym, które tworzą ciepłą atmosferę.

Nowoczesny projekt ogrodu -żwir-paski-trawnik

Do dekoracji ogrodu nadają się różne materiały. Nowoczesny beton można wspaniale łączyć np. ze szkłem lub plastikiem. To samo dotyczy elementów architektonicznych wykonanych ze stali. Do tego atrakcyjne drewno, które pasuje chyba do każdego stylu, ale także kamień. Mogą być używane do rzeźb, a także do doniczek lub ławek.

Nowoczesny projekt ogrodu-podniesione łóżka-ozdobny taras z trawy-drewno

Jeśli chodzi o rośliny, preferowane są rośliny zielone, które należy sadzić ekstensywnie. Kwitnące, kolorowe kwiaty występują rzadko i w ograniczonym zakresie. Słowem-kluczem do projektowania nowoczesnych ogrodów jest „monochromatyczny”, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w doborze roślin. Baw się roślinami o rzeźbiarskich kształtach i łącz krzewy z trawami i wiecznie zielonymi drzewami.

Chcielibyśmy zilustrować te właściwości kilkoma przykładami nowoczesnego projektowania ogrodów.

1. Nowoczesny projekt ogrodu z bujnymi roślinami

nowoczesny-projekt-ogrodu-basen-taras w paski

Ogród wydaje się nieco bardziej bujny, częściowo dzięki palmom i tropikalnym roślinom. Ale reszta ogrodu jest prosta i składa się z tarasu z białego betonu z dużym basenem. Schody prowadzą do tej części ogrodu, która jest poziom niżej i składa się z zielonego trawnika. Do ścieżki ogrodowej wybiera się płyty lub płytki z betonu.

2. Nowoczesny projekt ogrodu ze spadkiem

nowoczesny-projekt-ogrodu-skarpa-taras-taras-oporowy-basen-palmowy-drewniany taras

Ogród ten rozciąga się na zboczu podzielonym na schodkowe tarasy. Ten nowoczesny projekt ogrodu tworzy wspaniałe tło dla tarasu i basenu. Sam stok jest również ozdobiony kamiennymi ścianami tworzącymi poszczególne stopnie. W celu rozszerzenia ogrodu nieco na taras, w minimalistycznym stylu umieszczono palmy w donicach.

3. Nowoczesny projekt ogrodu na wodzie

nowoczesny-projekt-ogrodu-woda-woda-drewniany-taras

Imponujące w tym ogrodzie jest to, że w rzeczywistości jest to duży staw. Taras również wydaje się w nim unosić i dotyczy to również roślin. Są w kwadratowych doniczkach. Doniczki gliniane są używane jako obiekty artystyczne do nowoczesnego projektowania ogrodów, podczas gdy woda jest pokryta kwadratowymi kamieniami.

4. Nowoczesny projekt ogrodu dla małego ogrodu

nowoczesny-projekt-ogrodu-małe-płaskie-funkcja-wodna-trawnik

W tym przykładzie nowoczesny projekt ogrodu sprawia, że ​​ogród wygląda na większy. Rośliny zajmują tylko krawędzie ogrodzenia, tworząc duży obszar trawnika. Same rośliny są wybierane na różne sposoby. Głównym materiałem jest plastik, a także beton. Ten ostatni był nawet używany do budowy skrzynek na kwiaty dla roślin.

5. Geometria i oczko wodne do nowoczesnego projektowania ogrodu

nowoczesny-projekt-ogrodu-system-wodospadów-lilie wodne

W tym przykładzie nowoczesnej aranżacji ogrodu nasadzenia podzielone są na poszczególne obszary kwadratowe i prostokątne. Wykorzystano do tego niskie krzewy i krzewy. Jest też miejsce na drzewa i starannie kwitnące krzewy w tym małym i nowoczesnym ogrodzie, który przedzielony optycznie na pół stawem ożywia ogród. Tu nawet nie ma trawnika.

6. Nowoczesny projekt ogrodu w paski

nowoczesny-projekt-ogrodu-wąska-działka-basen-tuja-drzew-ramka

Przy bliższym przyjrzeniu się widać rodzaj pasiastych pasków, które tworzą żywopłoty, basen i szeroka ścieżka ogrodowa wykonana ze żwiru. Wąski ogród jest optymalnie wykorzystany do nowoczesnego projektu ogrodu. Minimalistycznie zaprojektowana strefa basenu łączy się w duży trawnik, który z kolei urozmaicają niskie drzewa.

7. Kamień do nowoczesnego projektu ogrodu

nowoczesny-ogród-projekt-prywatność-ogrodzenie-łupek-płytki podłogowe

Ciemne kamienne płytki wspaniale kontrastują z jasną zielenią trawnika. Drewniana ławka oferuje miejsce do odpoczynku i jest obramowana bambusem, który z kolei jest obsadzony długimi betonowymi donicami. Jak widać, zapewnione jest również odpowiednie oświetlenie. Powinno to szczególnie podkreślić małe drzewka w ciemności.

8. Projekt ogrodu z przodu z kamieniem

nowoczesny-projekt-ogrodu-front-yard-kamienie-czerwony-step-płyty

Nie można sobie już wyobrazić nowoczesnych ogrodów bez naturalnych kamieni i traw ozdobnych. Kamienie naturalne są łatwe w pielęgnacji i można je oczywiście zintegrować z każdym środowiskiem. W zależności od tego, czy kawałki kamienia zostały przetworzone, czy polerowane, rozróżnia się drzazgi, żwir i kruszony kamień. Na przykład w tym pięknym ogrodzie od frontu szary łupek połączono z płytami z czerwonego piaskowca. Zielone trawy ozdobne szczególnie dobrze sprawdzają się na podłożach żwirowych. Odporne trawy ozdobne wyglądają świetnie przez większość roku, co czyni je tak wyjątkowymi.

9. Płyty schodowe w trawniku

nowoczesny-projekt-ogrodu-minimalistyczna-architektura-płaski dach-trawnik-ścieżka-ogrodowa-płytki betonowe

Płyty schodowe są funkcjonalne, ale także potężnym narzędziem w projektowaniu ogrodów. Można je układać na trawniku przy niewielkim wysiłku i tworzą ekscytującą zmianę między zielenią a szarością. Wybierz solidne płyty o grubości co najmniej czterech cali i zostaw przestrzeń z trawnikiem, aby uzyskać ciekawy wygląd. Przez większość czasu równy rząd płyt stopniowych biegnie prosto od bramy ogrodowej do domu. Ale asymetrycznie rozmieszczone panele dają ciekawy efekt. Takie rozluźnienie betonu i trawników wygląda bardzo nowocześnie i podkreśla architekturę domu z płaskim dachem.

10. Sztuczna trawa w ogrodzie

nowoczesny-projekt-ogrodu-minimalistyczna-architektura-dom-futurystyczny-trawnik-płaska-ściana-okładzina-drzewo

Nie da się kosić trawnika na tak stromym zboczu. Aby zawsze wyglądała na zieloną i zadbaną, istnieje alternatywa: dywan ogrodowy. Jest to tkanina przypominająca dywan, wykonana z włókien syntetycznych, łudząco podobna do dzisiejszego prawdziwego trawnika. Dzięki sztucznej murawie w ogrodzie oszczędzasz czas i wysiłek podczas koszenia trawnika i zawsze masz doskonały obraz trawnika. Sztuczną murawę można przyciąć na dowolny kształt i szybko zamontować w ogrodzie. Dzięki sztucznej murawie w ogrodzie możesz również realizować nietypowe pomysły projektowe.

11. Taras i trawnik na różnych poziomach

nowoczesny-projekt-ogrodu-minimalistyczna-jadalnia-ogród-roślinność-kostka-ogrodzenie-drzewa

Działka na zboczu wzgórza to wyzwanie dla każdego planisty. Ale tutaj jest mały, rajski ogród z ekscytującą strukturą przestrzenną. Taras i trawnik rozplanowano na różnych poziomach. Oba są połączone ze sobą w dwóch lub trzech etapach. Dolny taras został skonfigurowany jako efektowna jadalnia na świeżym powietrzu, w której właściciele domów mogą cieszyć się relaksującą atmosferą.

12. Ciepłe światło na zewnątrz

nowoczesny-projekt-ogrodu-minimalistyczny-trawnik-kominek-prywatność-ogrodzenie-zieleń

Oświetlenie ogrodowe nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale również służy dopełnieniu projektu ogrodu. Nowoczesne oświetlenie otwiera nieskończone możliwości projektowe i kąpie każdy zakątek ogrodu w zupełnie nowym świetle. Nie tylko ciemne schody i zewnętrzne chodniki muszą być dobrze oświetlone. Reflektory uplight pod drzewem stawiają go w centrum uwagi. Oświetlenie wpuszczane rozjaśnia krawędzie i krawędzie tarasu. Dzięki taśmom LED możesz podkreślić wyjątkową cechę ogrodu.

13. Bulgoczące fontanny i fontanny 

nowoczesny-domowy-ogród-z-minimalistycznym-designem-i-specjalnym-dekoracją-stawu-dla-wytwornego-wyglądu

Basen to często coś, co zdecydowanie należy do kategorii luksusu. Jeśli jednak chcesz uwzględnić element wody w swoim projekcie ogrodu, masz kilka alternatyw. Oczko wodne, fontanna czy strumyk nie tylko poprawia wygląd ogrodu, ale także wzbogaca akustycznie. Zakrzywione kształty oczka wodnego bliskie naturze nie mają miejsca w minimalistycznym ogrodzie. Tutaj znowu zastosowano wyraźne linie i geometryczne kształty.

Projektowanie ogrodów – 101 zdjęć, pięknych pomysłów na ogród i stylów