Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Letnia dekoracja na zewnątrz – ponad 30 kreatywnych pomysłów na ogród, taras, werandę i wejście

Jeśli jeszcze nie przygotowałeś i nie udekorowałeś odpowiednio swojego terenu na lato, to najwyższy czas! Chcąc cieszyć się letnimi wieczorami w pełni na świeżym powietrzu, należy również stworzyć przyjemną atmosferę i dopracować dekoracje. Jeśli masz ochotę samemu to złożyć, a nawet zbudować i majsterkować, gwarantujesz naprawdę wyjątkowy teren na świeżym powietrzu, o który wszyscy będą zazdrościć. W tym celu spójrz na nasze pomysły na letnią dekorację na zewnątrz, aby zebrać inspiracje do ogrodu, tarasu, werandy i strefy wejściowej i naprawdę zaprojektować każdy zakątek.

Letnia dekoracja na zewnątrz – pomysły do ​​naśladowania na ogród, taras i wejście

Zaprojektuj letnie dekoracje na zewnątrz – pomysły na taras, werandę i strefę wejściową

Letnia dekoracja na zewnątrz - nowoczesna, biała drabina z roślinami i bajkowymi światłami

Taras to dokładnie miejsce, w którym prawdopodobnie spędzisz większość czasu w lecie – czy to na grillu i imprezach, czy po prostu odpoczywając na świeżym powietrzu po pracy. Dlatego oczywiście nie należy ich zaniedbywać w odniesieniu do letniej dekoracji na zewnątrz. Wspaniałym przykładem letniej dekoracji tarasu jest drabina z powyższego zdjęcia, która została ozdobiona uroczymi lampkami i wiszącymi doniczkami. W ten sposób ozdabia taras nie tylko w ciągu dnia, ale także w godzinach wieczornych, a także służy jako przyjemne oświetlenie.

Letnia dekoracja na zewnątrz – pomysł z drabiną

Letnia dekoracja na zewnątrz - drabinka i stołek zamiast klasycznych półek

Jeśli chcesz udekorować swój taras i werandę tą letnią dekoracją, możesz użyć starej i przemalować ją na oryginalną letnią dekorację, a także kupić nową w dowolnym kolorze. Następnie oprzyj je o wolną ścianę lub kolumnę i udekoruj dowolnymi dekoracjami. Ale niekoniecznie musi to być ta, na której można się oprzeć lub ze szczeblami. Stołek schodkowy idealnie nadaje się również do tego rodzaju letnich dekoracji na zewnątrz, może stać swobodnie i może służyć jako półka do ustawiania dekoracji i roślin.

Letnia dekoracja na zewnątrz z kapeluszami przeciwsłonecznymi

Letnia dekoracja na zewnątrz ścian i ekranów prywatności z czapkami przeciwsłonecznymi jako dekoracja ścienna w części wypoczynkowej

Bardzo wesołym, a przede wszystkim prostym pomysłem na dekorację tarasu, balkonu lub innej przestrzeni ze ścianą lub parawanem prywatności jest ten z czapkami przeciwsłonecznymi. Wystarczy przymocować do ściany gwoździe lub haczyki i zawiesić na niej czapki. Im więcej różnych czapek użyjesz, tym bardziej wszechstronnie i piękniej będzie wyglądać zdobiona ściana.

Letnia dekoracja z pudełkami na wino

Rustykalna letnia dekoracja na zewnątrz z pudełkami na wino i latarniami

Pudełka na wino jako dekoracja są obecnie bardzo modne i są naprawdę przydatne! Nadają się jako stolik kawowy, ale także jako półka jak w tym przykładzie. Możesz po prostu ułożyć skrzynki na wino jedna na drugą lub przymocować je bezpośrednio do ściany, aby uzyskać większą stabilność, jak pokazano tutaj. Następnie możesz wyświetlić w nim dowolne dekoracje. Na przykład możesz powitać swoich gości ustawiając letnie dekoracje przy wejściu do domu lub przechowywać przydatne przedmioty, takie jak talerze i szklanki na tarasie.

Letnia dekoracja do ogrodu z huśtawką

Prosta letnia dekoracja na zewnątrz z huśtawką do ustawienia doniczek

Czy nadal masz huśtawkę w szopie, której nikt już nie używa? Nie wyrzucaj go, ponieważ nadal można go używać, ale nie do kołysania: Zamiast tego można wystawić doniczki z roślinami i uzyskać ładną letnią dekorację na zewnątrz. Jeśli wisi pod drzewem, można tam ustawić rośliny preferujące półcień. Ważne jest, aby doniczki zdejmować przy silnym wietrze, ponieważ huśtawka nie jest wtedy wystarczająco stabilna.

Zamiast korzystać z gotowej huśtawki, możesz też sam pomóc: przybić lub przykręcić cienkie listwy drewna do dwóch długich krawędzi deski. Zawieś dwie liny i umieść deskę w pętli linowej tak, aby liny znalazły się między prętami. Zapobiegają one następnie zsuwaniu się lin. Ponieważ ta domowa huśtawka jest na zewnątrz, zaleca się lakier ochronny.

Klatki dla ptaków jako oświetlenie

Jadalnia i część wypoczynkowa w ogrodzie i na tarasie z klatkami dla ptaków jako źródłem światła

Część wypoczynkowa w ogrodzie, która znajduje się pod drzewem, może być wspaniale oświetlona latarniami i bajkami. Ale takie klatki dla ptaków są również idealne jako letnia dekoracja na zewnątrz, jeśli chcesz uzyskać romantyczny efekt vintage. Klatki można zawiesić na gałęziach drzew na różnej wysokości. Następnie włóż świece LED i masz wspaniałe oświetlenie DIY.

Idealnie nadaje się jako letnia dekoracja stołu ogrodowego. Taką aranżację można również złożyć na zadaszonym tarasie, po prostu wkręcając haczyki w sufit i wieszając tam klatki dla ptaków.

Drewniane pudełka jako pojemniki na rośliny

Posadź kwiaty w skrzynce na wino i udekoruj swój ogród lub patio

Wspomnieliśmy już wyżej, że letnia dekoracja z drewnianymi skrzynkami to wspaniały pomysł. Ale nie tylko świetnie sprawdzą się w postaci półek. Można je również wykorzystać jako pojemnik na rośliny i ozdobić ogród kilkoma pięknymi kwiatami, a nawet pachnącymi roślinami. Ważne jest, aby przed sadzeniem przykryć pudełko folią, ponieważ wilgoć z wody do nawadniania stosunkowo szybko zniszczyłaby drewno.

Dodaj również warstwę drenażową żwiru i kamieni przed dodaniem ziemi doniczkowej. Pozwala to na spływanie nadmiaru wody i zapobiega gniciu korzeni. Jeśli jednak nie wywierciłeś w pudełku otworów drenażowych, nie przesadzaj z podlewaniem. Bez takich otworów, letnia dekoracja na zewnątrz jest również odpowiednia, jeśli chcesz ustawić letnią dekorację w strefie wejściowej lub na tarasie.

Letnia dekoracja na podwórku i przy wejściu

Letnie kwiaty w lejku do letniej dekoracji na zewnątrz drzwi wejściowych

Oczywiście nie należy zapominać o podwórku, jeśli używasz letnich dekoracji na zewnątrz! Strefa wejściowa i ewentualnie schody prowadzące do drzwi są idealne do dekoracji i zapewniają gościom szczególnie ciepłe powitanie. A może ta alternatywa zamiast klasycznego wieńca na drzwi? Metalowy lejek służy jako wazon i można na nim ułożyć dowolne letnie kwiaty z ogrodu. Kwiaty pozostają w dobrej formie dzięki piance florystycznej.

Udekoruj drzwi wejściowe alternatywą dla wieńca na drzwi - pomysł z wanną i konewką

Jeśli chcesz powiesić letnią dekorację na zewnątrz, przyda się również korek zamykający otwór. Pozwala to na wlewanie wody do lejka, dzięki czemu kwiaty dłużej zachowują świeżość. Ale można go również wypełnić ziemią doniczkową, aby na przykład sadzić sukulenty. A potem ta letnia dekoracja może ozdobić drzwi wejściowe i ściany. A może taka kadź jak w powyższym przykładzie?

Letnie dekoracje na wyciągnięcie ręki

Udekoruj swoje drzwi wejściowe wycieraczkami, dywanami, latarniami i donicami

Nie możesz się pomylić z kwiatami jako letnią dekoracją wokół wejścia. Donice o różnej wielkości ułożone w grupy wyglądają magicznie i zachęcająco. Ale nie lekceważ też wycieraczki! Można go łączyć z małym dywanikiem na zewnątrz lub używać indywidualnie. Letnia dekoracja przed wejściem do domu tworzy również przytulność z małym siedziskiem – krzesło, fotel, a nawet huśtawka nie tylko świetnie wyglądają, ale także dają możliwość cieszenia się frontowym ogrodem.

Letnia dekoracja na zewnątrz do strefy wejściowej z wycieraczką z cytrynami i dywanem

Letnia dekoracja 2020 na zewnątrz – więcej pomysłów

Piękna letnia dekoracja na zewnątrz z obsadzonymi okiennicami - pomysł z sukulentami

Pniaki na schodach przy wejściu z kwiatami

Zaprojektuj schody przed wejściem do domu z pniakami i doniczkami

Białe hortensje w wannie i lampionach

Letnia dekoracja przed domem z lampionami i hortensjami

Słupek balustrady z haczykami do zawieszania kwiatów

Pomysł na tabliczkę z numerem domu - drewniane belki balustrady z haczykami do zawieszania doniczek

Przydatna półka z pudełek na wino na buty, garnki i narzędzia ogrodowe

Przydatna i dekoracyjna półka zewnętrzna wykonana ze starych drewnianych skrzynek

Ładna półka do sadzenia z kwiatami

Oryginalna półka do sadzenia kwiatów

Półka przed sadzeniem ze skośnymi półkami

Półka na kwiaty DIY na patio i werandę do obsadzenia kolorowymi kwiatami

Układaj i udekoruj drewniane pudełka na półkę

Na letnią dekorację umieść pudełka na wino jeden na drugim i udekoruj je na zewnątrz

Kwiaty w pudełkach jako letnia dekoracja parapetów

Pelargonie na parapecie - naturalna dekoracja na zewnątrz

Pomysł na kąpiel dla ptaków – wieczorem udekoruj pływającymi świeczkami i kwiatami

Zmień przeznaczenie kąpieli dla ptaków w godzinach wieczornych i ułóż pływające świeczki i kwiaty

Letnia dekoracja na zewnątrz w stylu vintage z oknem i rowerem

Udekoruj dom oknem, rowerem i kwiatami

Krata do łóżeczka dziecięcego do wieszania kwiatów w ogrodzie

Użyj drewnianej kraty łóżeczka dziecięcego do powieszenia roślin

Półka z roślinami na wolną ścianę w domu

Ładna półka w stylu vintage - kwiaty i lampiony w stylu

Wieniec na drzwi wykonany z drewnianego koła

Oryginalny wieniec na drzwi wykonany z drewnianego koła z różami i mini konewką

Strefa wejściowa z rustykalnym stolikiem bocznym

Pomysł na rustykalną dekorację wejścia z drewna i metalowego kosza z roślinami

Letnia dekoracja na zewnątrz – półki na ceglanej ścianie na tarasie

Półki na ceglanej ścianie na tarasie i bajkowe światła

Karmnik dla ptaków DIY ze szklanej butelki

Pomysł na domek dla ptaków DIY z dozownikiem karmy ze szklanej butelki

Układ jaskier i sukulentów w skrzynce na parapet

Pudełka na kwiaty z sukulentami do dekoracji parapetu na zewnątrz

Prosty pomysł na rękodzieło – przyklej sztuczny mech na literach i zawieś na vintage ramce na zdjęcia

Udekoruj ścianę zewnętrzną zabytkowymi ramkami do zdjęć i literami ze sztucznego mchu

Letnia dekoracja przed domem z domkiem dla ptaków

Domek dla ptaków na podwórku ze stojakiem i kolorowymi kwiatami w doniczkach

Weranda z częścią wypoczynkową i znakiem powitalnym

Proste dekoracje w kolorze białym na werandę z tabliczką powitalną, ławką i bocznym stolikiem