Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Jak osiągnąć pożądany żywopłot prywatności w ogrodzie?

Żywopłot chroniący prywatność w meblach ogrodowych z bukszpanu rattanowego

Jeśli masz piękny krajobraz ogrodowy, prawdopodobnie myślisz również o tym, jak najlepiej chronić swoją prywatną przestrzeń. W dzisiejszym artykule chcemy omówić kilka możliwości i maksymalnie pomóc, abyś mógł zabezpieczyć swoją prywatność. ten Żywopłot prywatności w ogrodzie to szczególnie popularny wariant.

Żywopłot chroniący prywatność w ogrodzie – hoduj żywopłoty

Ekran prywatności żywopłot kamienne schody przyciągające wzrok doniczka

Możesz zrobić ciekawe zielone ogrodzenie. Jego formowanie należy rozpocząć natychmiast po wyhodowaniu wybranych zielonych roślin żywopłotowych. W pierwszym roku młode rośliny będą rosły swobodnie, potem odetniesz tylko pionowe gałęzie. W drugim roku na wiosnę wolno lub szybko rosnące gatunki roślin osiągają wysokość od 5-10 cm do 15 cm, wtedy można przycinać młode pędy, a także przycinać dzikie gałęzie nieco bardziej na bok.

Wytnij żywopłot w ogrodzie

Ekran prywatności, żywopłot w ogrodzie, cięty bukszpan

W nadchodzących latach pożądane jest przycinanie nowych pąków, przy zachowaniu tej samej wysokości rośliny. Wtedy będziesz starał się ładnie ukształtować zielone ogrodzenie, dlatego zawsze przycinaj 10-20 do 30 cm od bocznych ścian żywopłotu. Później wystarczy się nimi zająć. Aktualne przycinanie należy wykonać 3-4 razy. Do przycinania żywopłotu możesz użyć dużych metalowych nożyczek, pił i wielu innych.

Różnorodność kształtów

Ekran prywatności żywopłot kule ogrodowe bukszpanowe tulipany

Dzięki roślinom ozdobnym można tworzyć różnorodne kształty: okrągłe, piramidalne, stożkowe i wiele innych. Tworzenie określonych kształtów wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, kunsztu i długiego czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o gatunki wolno rosnące, takie jak Cis, bukszpan, itp. Tworzenie żywopłotów zaczyna się od uprawy roślin ozdobnych. Najlepsze i najciekawsze formy można uzyskać w małych dwutrzyletnich roślinach. Rośliny doniczkowe mogą swobodnie rosnąć w pierwszym roku. Jeśli nie rosną dobrze, najlepiej nie przycinać ich również w drugim roku.

otoczyć część wypoczynkową

Ochrona prywatności żywopłot ogród miejsce do siedzenia meble z drewna funkcja wodna

Bez względu na to, do jakich roślin jesteś żywopłot prywatności w ogrodzie trzeba to też wziąć pod uwagę, wszystko się tam zmienia z biegiem lat, czasem dość szybko. Wiele gałęzi wysycha, pojawiają się nowe pąki, które rozwijają się w nowe pędy i gałązki. Czasami nie jest konieczne, aby żywopłot był zbyt gęsty, dlatego niektóre gałęzie istniejących żywopłotów należy przyciąć 10-15 cm od powierzchni gleby. Doprowadzi to do przebudzenia uśpionych pąków, a żywopłot sam się odmłodzi. Ale najważniejszy jest efekt końcowy: masz piękne zielone ogrodzenie i jesteś odpowiednio chroniony przed wścibskimi sąsiadami. Ilekroć patrzysz na żywopłot, możesz być naprawdę dumny ze swojej pracy i wyniku!

Ochrona prywatności żywopłot w ogrodzie projekt taras drewniane leżaki

Ochrona prywatności żywopłot w ogrodzie rododendrony różowa brama biała

Ochrona prywatności żywopłot hortensje ogrodowe fioletowa strona ulicy

Pomysły na żywopłot prywatności rosną palmy

Ekran prywatności żywopłot przed domem na podwórku ogrodzenie słupkowe

Ochrona prywatności przycinanie żywopłotu rośliny do pielęgnacji ogrodu  Żywopłot chroniący prywatność w ogrodzie, koszenie trawnika

Ochrona prywatności żywopłot ogrodowy staw kamienie marmur    Żywopłot ochrony prywatności w pielęgnacji ogrodu rośnie drzewo    Prywatność-żywopłot-ogrod-projekt-hortensja-trawnik