Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Dereń w ogrodzie – 18 pomysłów na projekt ogrodu

dereń-ogród-kolorowe-kwiaty-żywopłot-tulipany-różowy-biały-różowy-romantyczny

Następnym razem, gdy będziesz myśleć o nowym dodatku do swojego ogrodu, pamiętaj, aby rozważyć dereń (cornus). Zwłaszcza wiosną zrobi na Tobie wrażenie. Ponieważ wtedy kwitnie atrakcyjnym różem lub bielą i przemienia Twój ogród w bajkowy sen. Nie bez powodu należy Dereń w ogrodzie Ulubione kwitnące drzewa Ameryki. Kompaktowy rozmiar sprawia, że ​​jest to doskonały wybór nawet do mniejszych ogrodów, takich jak te często spotykane w miastach. A dzięki ponad 60 rodzajom na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie.

Dereń w ogrodzie – atrakcyjne kwiaty

dereń w ogrodzie cornus-florida-sztuka-różowy-blueten-baum-ładna

W przeciwnym razie dereń można podzielić na trzy grupy. Cornus florida i Cornus nuttallii pochodzą z Ameryki i występują tam na wschodnim wybrzeżu. Są piękne dla oka, ale niestety również bardziej podatne na grzyby. Natomiast Cornus kousa jest bardzo wytrzymały. Pochodzi z Japonii i jest nie tylko chroniony przed chorobami, ale także odporny na suszę, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako dereń w ogrodzie.

Dereń w ogrodzie w kolorze białym

dereń-ogród-tworzenie-wiosna-porad-zagospodarowanie-krajobrazu-ładna-roślina

W tym artykule pokażemy, jak cudownie wygląda dereń w ogrodzie i jak można go wykorzystać do projektowania. Daj się zainspirować atrakcyjnymi pomysłami i wykorzystaj je do wzbogacenia swojego ogrodu!

Kompaktowy rozmiar drzewa

dereń-ogród-mały-pomysł-nowoczesny-design-kamienne-płyty-ogrodowe-ścieżka-schody kręcone

Tutaj możesz zobaczyć mały ogród, który znajduje się w mieście. Dzięki kompaktowym rozmiarom w ogrodzie jest również miejsce na dereń. Reszta ogrodu jest nowocześnie zaprojektowana. Ścieżka ogrodowa składa się z płyt betonowych ułożonych asymetrycznie.

Różowy dereń

dereń-ogród-pomysł-projekt-romantyczny-design-gałęzie

Dostaniesz piękną wystawę kwiatów w kolorze różowym, jeśli wybierzesz Cherokee Chief Art. Należy do Cornus florida. Istnieją inne podgatunki, które również mają różowe kwiaty. Należą do nich na przykład Cherokee Brave i Chekoree Sunset.

Mały ogród z dereńem

dereń-ogród-kamień-płyty-łóżka-buesche-prywatność-ogród miejski

Stwórz grządkę z derenia w ogrodzie. Pod spodem można również sadzić wiosenne kwiaty, zwłaszcza na młodych drzewach, których korona nie jest jeszcze tak gęsto zarośnięta. Zielone otoczenie dzięki różowym kwiatom wydaje się przyjazne i kolorowe, jakby również kwitły.

Dereń jako ekran prywatności

dereń-ogród-taras-drewno-meble ogrodowe-ławka-stolik

Do zaprojektowania tego tarasu wybrano i posadzono w donicach gatunki Cornus florida. Tak więc, jak widać, możesz użyć nie tylko derenia w ogrodzie, ale także do dekoracji tarasu. Są gatunki, które rosną bardzo wysokie i bujne. Nadają się szczególnie do tworzenia osłony prywatności.

Projekt ogrodu z Cornus florida

dereń-ogrodowy-różowy-kolor-romantyczny-projekt-łatwy-do-pielęgnacji

Gatunek Cornus florida jest dostępny w szerokiej gamie odcieni od bieli do różu. Możesz łączyć różne niuanse kolorystyczne derenia w ogrodzie. Oczywiście pod warunkiem, że masz wystarczająco dużo miejsca.

Ogród na tarasie na dachu

dereń-ogród-dach-drzewo-kompaktowy-rozmiar-nowy-jork-balkon

Donice mogą ozdobić nie tylko taras w ogrodzie, ale także balkony i tarasy dachowe w mieście. Więc nie musisz się tam również obyć bez wystarczającej ilości zieleni. Również w tym przypadku dereń jest świetnym wyborem. Tutaj możesz zobaczyć gatunek Cornus florida rubra. Pamiętaj, że młode rośliny potrzebują dużo wody, szczególnie na początku.

Dereń ma niską wysokość

dereń-ogród-elewacja-kamień-brąz-nowoczesne-rośliny-białe

Szczególnie w mieście dereń w ogrodzie jest świetnym wyborem, ponieważ jak już wspomniano jest bardzo zwarty. Jego niska wysokość zapewnia również, że nie musisz się martwić o linię wysokiego napięcia.

Zaprojektuj podwórko

dereń-ogród-front-podwórko-pomysł-metalowe-ogrodzenie-miasto-inspiracja

Dzięki tym atrakcyjnym roślinom można wspaniale zaprojektować nawet małe ogrody frontowe. Tutaj możesz również zobaczyć, jak cudowne może być połączenie dwóch kolorów. Dereń w ogrodzie może również zapewnić przyjemny cień, co jest szczególnie korzystne latem.

Ogród z różnymi drzewami

dereń-ogród-biały-różowy-drzew-bluszcz-roślina-pnączkowa-bujna-ściana

Możesz także użyć różnych rodzajów drzew, aby połączyć różne kolory kwiatów. Tutaj można zobaczyć na przykład magnolię i kwitnącą wiśnię. W międzyczasie ogród ponownie zdobi biały dereń. Możesz wybrać dereń w ogrodzie, a także inne gatunki, aby nie zakwitły w tym samym czasie. Dzięki temu możesz długo cieszyć się blaskiem kwiatów.

Dereń japoński

dereń w ogrodzie cornus-kousa-japońska-sztuka-biały-kwiat-pomysł

Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, możesz wybrać łatwą w pielęgnacji Cornus kousa. Tutaj możesz zobaczyć rodzaj „Summer Stars”, który pochodzi z Ameryki. Ten rodzaj derenia ma spiczaste płatki białego koloru i atrakcyjne liście ciemnozielone.

Bujny wierzchołek drzewa

dereń-ogród-bujny-kousa-japonia-sztuka-łatwa-pielęgnacja

Dereń, jeśli jest regularnie i odpowiednio przycinany, może wytworzyć bujną koronę i mnóstwo kwiatów. Daje to wyjątkowy efekt, dzięki któremu możesz zaprojektować dowolny obszar. Dereń w ogrodzie to zawsze dobry wybór.

Miejsce do siedzenia w ogrodzie

dereń-ogrodowy-ławka-metalowy-żywopłot-bukszpan-zimozielony-taras-akcent

Opraw dereń w ogrodzie ławką. Można to zbudować z drewna. Jednak konstrukcja wykonana z metalu daje możliwość posadzenia roślin pod spodem, ponieważ dostanie się do Ciebie wystarczająca ilość światła. Tutaj możesz zobaczyć niski żywopłot z bukszpanu.

Cornus sanguinea do ogrodu

Dereń w ogrodzie ogrodnictwo-cornus-sangwinea-zimozielone-graeser-drzewa

Cornus sanguinea również bardzo atrakcyjnie wygląda zimą. Wynika to z jego ognistoczerwonych gałęzi, które szczególnie dobrze prezentują się pośrodku białego śniegu i przyciągają wzrok w nagim ogrodzie. Więc jeśli chcesz mieć w ogrodzie dereń, który zachwyci Cię nawet zimą, jest to również odpowiedni gatunek.

Jesienna atmosfera w ogrodzie

dereń-w-ogrodzie-czerwone-gałązki-atrakcyjne-liście-jesień

Dereń w ogrodzie wspaniale dopasowuje się do jesiennej atmosfery, zwłaszcza gdy jego liście zmieniają kolor. W ten sposób ogród zyskuje niepowtarzalny wygląd o każdej porze roku.