Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Dbanie o rośliny bananowca i na co uważać

drzewo bananowe liście ogrodowe egzotyczna pielęgnacja ogrodu

Banany to jedne z najpopularniejszych owoców. Ponieważ oprócz swoich prozdrowotnych właściwości w postaci witamin B6, C i potasu, smakuje również wyjątkowo smacznie i wiadomo, że tłumi apetyt na czekoladę. Jest więc świetnym substytutem tego. Więc co byś pomyślał o samodzielnym uprawianiu tego pysznego owocu? Nie możesz powiedzieć? Myśl źle. Są bananowce, które dobrze sobie radzą na obszarach o chłodniejszych zimach. Dużą popularnością cieszą się również byliny, które nie przynoszą jadalnych owoców, ponieważ wciąż urzekają swoim wspaniałym, tropikalnym wyglądem i imponującymi dużymi liśćmi. Niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, ważne jest, aby zapoznać się z Pielęgnacja roślin bananowych znać właściwy sposób, aby móc się nimi cieszyć przez długi czas. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka pomocnych wskazówek dotyczących pielęgnacji Twoich bananowców, które Ci w tym pomogą.

Dbanie o rośliny bananowca – gdzie i jak należy je sadzić?

pielęgnacja bananowców porady projektowanie ogrodu tropikalny

Jak zapewne wiesz, drzewo bananowe zajmuje dużo miejsca. Z tego powodu powinieneś zagwarantować jej miejsce, które odda jej sprawiedliwość. Jest to ważne, aby roślina mogła się dobrze rozwijać. W zależności od gatunku bananowiec może dorastać do 7 metrów wysokości, a jego liście mogą mieć do 2,5 metra obwodu. Ponadto, dbając o rośliny bananowe, ważne jest, aby miały wystarczająco dużo światła słonecznego. Znajdź miejsce w ogrodzie, które ma najdłuższe słońce. Przede wszystkim podłoga powinna mieć zawsze temperaturę około 20 stopni. W przeciwnym razie wzrost rośliny zostanie poważnie ograniczony i spowolniony. Dlatego nie należy sadzić kilku roślin obok siebie. Rzucają wtedy zbyt dużo cienia, przez co podłoga nie może być wystarczająco nagrzana. Ponadto konkurują ze sobą pod względem składników odżywczych, co może zaburzać powstawanie owoców.

Dbanie o rośliny bananowe – Banan karłowaty w ogrodzie

banan karłowaty rośliny ogrodowe owoce nawozić kompost

Zanim posadzisz banana, powinieneś usunąć stare i złamane korzenie, aby zadbać o rośliny bananowca. Po prostu użyj do tego nożyczek. To samo dotyczy liści. W zupełności wystarczy, jeśli roślina ma 5 liści. W przeciwnym razie ryzykujesz zbyt duży cień na podłodze. Dołek, który wykopujesz pod roślinę, powinien mieć głębokość 30 cm i średnicę 50 cm. Umieść kompost na dnie dołka i wymieszaj go z istniejącą glebą. Włóż roślinę do dołka i włóż z powrotem ziemię, po czym lekko ją dociśnij.

Dbanie o rośliny bananowca po posadzeniu

pielęgnacja roślin bananowca wieloletnie liście projektowanie ogrodu

W zasadzie należy prawidłowo dbać o rośliny bananowca, aby potrzebowały dużo wody i powinny być codziennie podlewane. Jednak wcześniej sprawdź ziemię. Jeśli jest mokry, możesz pominąć podlewanie, jeśli jest suchy, możesz go podlać.

Banan powinien być nawożony co miesiąc, a przynajmniej w tych miesiącach, w których roślina się najbardziej rozwija. Aby to zrobić, użyj płynnego nawozu. Kompost doskonale nadaje się również do dostarczania roślinie potrzebnych jej minerałów. Pocięte liście można pokroić na małe kawałki i dodać do gleby. W ten sposób gwarantujesz roślinie niezbędny potas.

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca do pielęgnacji rośliny

dbanie o rośliny bananowca wieloletnie porady ogrodowe

Więdnące liście należy natychmiast usunąć, aby zadbać o rośliny bananowca, aby uniknąć chorób. To samo dotyczy nowych pędów. To tylko zakłóciłoby wzrost owocu. Najsilniejsze pędy można zachować przez następny rok, ale resztę należy odciąć do poziomu gruntu i przysypać ziemią. Dopiero gdy roślina mateczna zakwitnie nie odcinaj nowych pędów.

Po zbiorach roślina mateczna jest odcinana w połowie. Najsilniejszy z nowych pędów jest wtedy utrzymywany, jak wspomniano, podczas gdy starą roślinę tnie się na kompost po miesiącu. Ale uważaj, aby nie zranić nowego pędu.

Drzewo bananowe z owocami

dbanie o pomysł na rośliny bananowe wskazówki ogrodnicze zbiory

Utrzymuj rośliny bananowca w doniczkach

doniczka na banany rosną wskazówki pielęgnacyjne nawozić kompost

Udekoruj frontowy ogród roślinami bananowymi w doniczce

bananowe doniczki egzotyczne wzornictwo taras

Pielęgnacja bananowców w doniczce jak w ogrodzie

pielęgnacja bananowców roślina doniczkowa doniczka tropikalna

Różowy bananowiec “Musa Velutina”

bananowa aksamitna wieloletnia musa velutina różowy ogród

Dbanie o rośliny bananowe – czerwony banan ogrodowy

czerwony ogród porady dotyczące pielęgnacji bananów dekoracja ogród

kwiat banan owoce porady pielęgnacyjne uprawiaj ogród

dbanie o bananowce kwitną owoce porady ogrodowe

kwiat czerwony różowy banan owoce wieloletnie zielone liście

pielęgnacja bananów wskazówki tropikalna uprawa owoców