Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

Ścieżka w ogrodzie – 18 świetnych pomysłów wykonanych z różnych materiałów

kamienna ścieżka w ogrodzie stawy mech natura projekt płot ogród skalny

Do czego służą ścieżki ogrodowe? Zapraszasz nas do zwiedzania okolicy, wychodzenia z domu i cieszenia się wspaniałymi plenerami! Nawet na własnym podwórku dobrze wytyczona ścieżka może kusić na krótki spacer, podczas którego zwolnisz na dziedzińcu i najpierw zauważysz, jak piękna jest przyroda na zewnątrz! Dziś pokażemy Wam 18 uroczych pomysłów na Ścieżka w ogrodzie, stworzyć ogród swoich marzeń i jak go stylizować! Obejmują one od bardzo prostej brukowanej ścieżki przez zacieniony las po szeroką, wysadzaną drzewami ścieżkę, po której można romantycznie spacerować ramię w ramię. Ciesz się pięknymi zdjęciami i daj się zainspirować pomysłami na ścieżkę w ogrodzie!

Ścieżka w ogrodzie – drewniane belki jako płyty schodkowe na ścieżce

kamyki driftwood sposób w buesche pomysł na ogród

W tym celu można również użyć litych kawałków drewna i belek wykonanych z drewna dryfującego, jak pokazano na rysunku. Dzięki tym płytom schodowym jako ścieżce w ogrodzie możesz teraz łatwo przejść przez tę zakrzywioną żwirową drogę. Elastyczne metalowe ramy dla belek i kamieni na ich końcach zapobiegają przemieszczaniu się w kierunku sąsiednich łóżek.

Ścieżka w ogrodzie pokryta trawą

schody ścieżka ogrodowa kroki trawa mech romantyczny pomysł

Stalowe podstopnice stanowią podstawę tej wyjątkowej serii schodów ogrodowych; posadzone powyżej fale zielonej trawy nie wymagają koszenia. Ta ścieżka w ogrodzie jest tak miękka, że ​​warto chodzić po niej boso, aby doświadczyć wyjątkowego uczucia!

Wysadzana drzewami ścieżka ogrodowa

drzewa rama ścieżka w ogrodzie żywopłoty krzaki okrywowa

Jeśli masz duży ogród, potrzebujesz również ścieżek i odpowiednich ścieżek ogrodowych na dłuższe spacery. Tutaj żwir łączy się z bluestonem, a ścieżka w ogrodzie jest otoczona drzewami.

Ścieżka przypomina leśny krajobraz

krajobraz leśna ścieżka w ogrodzie romantyczny pomysł na sadzenie kamieni

W tym zalesionym ogrodzie pachnąca sosnowa ściółka z igieł otacza okrągłe kamienie prowadzące do bambusowego narożnika i kamiennej fontanny. Ścieżka w ogrodzie, taka jak ta, może codziennie przypominać, jak cudownie jest na świeżym powietrzu. Jeśli potrafisz naśladować ten pomysł we własnym ogrodzie, wniesiesz odrobinę magii do zacienionego miejsca w ogrodzie i na pewno nigdy nie pożałujesz tego, co zrobiłeś! Wręcz przeciwnie, na pewno będziesz dumny ze swojego małego leśnego raju!

Nowoczesny sposób

nowoczesna ścieżka w ogrodzie projekt domu przy basenie

We współczesnej architekturze często pojawiają się powtórzenia linii i kształtów konstrukcji. Podobnie jest z projektowaniem ścieżek ogrodowych. Tutaj możesz zobaczyć kwadratowe kamienie na ścieżkę w ogrodzie, połączone z kamykami przed basenem, które razem tworzą przyjemny geometryczny wygląd.

Japońskie ścieżki ogrodowe

japońska ścieżka w ogrodzie kamienne schody kwitnące rośliny

Stopnie i ścieżki o różnych kształtach zapraszają do wędrówki po tym ogrodzie w stylu japońskim. Duże kamienie rzeczne są cudownie otoczone niską trawą na tej ścieżce w ogrodzie i tworzą romantyczną atmosferę w połączeniu z delikatnymi kwiatami.

Kostka brukowa do zaprojektowania ścieżki w ogrodzie

kostka brukowa ścieżka w ogrodzie kwiaty żółty ceglany mur dom

Powrót do uroczych domów i miejsc wakacyjnych! Wybrukowana ścieżka w ogrodzie jest cudowna, daje poczucie, że ten ogród istnieje od wielu lat, mimo że jest nowy.

Ścieżka w ogrodzie z kamieni w kształcie rzeki

Ścieżka do projektowania krajobrazu w ogrodzie skalny ogród żwirowy kładka trawnik

Skomplikowana konstrukcja, taka jak ta, daje tyle samo przyjemności, co chodzenie po niej. Meandrująca kamienna rzeka wije się drugorzędnym żwirowym korytem i zachęca do relaksu.

Widok z lotu ptaka na ścieżkę w ogrodzie

sposób w ogrodzie industrialna forma symetria graeser

Czy masz dobry widok na swój ogród z okna na pierwszym piętrze? Możesz zrobić najlepszy projekt ogrodu, gdybyś mógł spojrzeć na swój ogród lub podwórko z góry. Tutaj pokazujemy tylko jeden przykład, a jest to stromo nachylona żwirowa ścieżka, która prowadzi do okrągłej części wypoczynkowej z kominkiem pośrodku. Ta ścieżka w ogrodzie to świetny pomysł, prawda??

Kręta ścieżka w ogrodzie wykonana ze żwiru

krzywa żwir ścieżka park pomysł na projekt ogrodu trawnik drzewo

Zakrzywione ścieżki mogą sprawić, że mały ogród będzie wydawał się większy. Popraw ten efekt przestrzeni, wizualnie powiększ swój mały ogród, używając mniejszych roślin na pierwszym planie i większych, pełnych roślin i drzew w tle, jak najdalej od ścieżki w ogrodzie.

Ogród ze żwirową ścieżką

żwirowa ścieżka w konstrukcji ramy roślin ogrodowych

Aby uzyskać wygląd luźnego żwiru jako ścieżki w ogrodzie, nie martwiąc się o kamyki opuszczające ścieżkę, architekt krajobrazu tej przestrzeni zewnętrznej zastosował zabieg zwany pieczęcią wiórową. Jest stosowany na asfalcie i nadaje wygląd luźnego żwiru.

Kamienie jako ścieżka ogrodowa

bujny ogród ścieżka pomysł z kamienia pergola

Podziel trawnik i spraw, aby Twój ogród był wyjątkowy, tworząc tam odskocznie. Jak ukształtować ścieżkę w ogrodzie. To z pewnością wnosi przytulną, dziką nutę do Twojego miejsca na zewnątrz.

Połamane kamienie kształtują drogę

kamienie utorować ścieżkę pomysł na projekt ogrodu

Kawałki kamienia o nieregularnych kształtach połączone z drobnym żwirem – to klasyczna mieszanka, która pasuje do wielu stylów ogrodowych. Byliny okrywowe wypełniają luki między kamieniami, podczas gdy wiecznie zielone i kwitnące krzewy zostały wybrane, aby upiększyć cały wygląd w różnych punktach po drodze. Poza tym zawsze jest coś wspaniałego, na co można dłużej patrzeć po drodze w ogrodzie.

Stopnie z kamiennych płyt w ogrodzie

kroki kamienne płyty ścieżka schody projekt ogrodu

Duże kamienne płyty tworzą tę przyciągającą wzrok ścieżkę w ogrodzie, która płynnie przechodzi od schodkowej ścieżki do płaskiej ścieżki spacerowej. Wydaje się, że nierówne płyty z kamienia naturalnego zostały tutaj prawidłowo użyte i są uzupełnione dużymi kamieniami rzecznymi, które je oprawiają.

Połącz projekty

schody ogrodowe pomysł na projekt z kamienia nowoczesne łóżko nachylenie

Połącz ścieżkę w ogrodzie ze schodami. Tutaj użyto do tego celu lekkiego kamienia. Ciemne kamyczki są atrakcyjnym akcentem, a jasne kamienie są wspaniale podkreślone przez ciemną roślinność wokół nich.

Ścieżki łat warzywnych

ścieżka w ogrodzie warzywnym łata-drewno-tarcz-projekt-trawnik

Dyski drewniane wyglądają tak samo naturalnie jak kamień i często są używane do tworzenia ścieżek w ogrodzie. W grządce warzywnej podzielonej na poszczególne sektory powinien być też sposób na dotarcie do każdego warzywa bez brudzenia butów, nawet po deszczowym dniu. Naturalną obwódkę wykonaną z drewna dobrze uzupełnia drewniana ścieżka.

Ostoi w naturalnym wyglądzie

droga w ogrodzie

Kamień można cudownie imitować betonem. To także niedroga alternatywa. Zaprojektuj wspomniane wcześniej odskocznie. Możesz je dowolnie kształtować. Ozdobna ścieżka w ogrodzie doskonale nadaje się do romantycznego wystroju.