Projektowanie i pielęgnacja ogrodu

6 kroków jak samodzielnie wykonać fontannę w ogrodzie o kulistym kształcie

fontanna ogród kulisty kształt globu

Sprawdź ten prosty i praktyczny pomysł na jednego Fontanna w ogrodzie. Wykonaj te sześć prostych kroków i sam stwórz kulistą fontannę ogrodową na swój ogród. Szum płynącej wody da Ci uczucie spokoju i odprężenia, a fontanna będzie wspaniałą ozdobą Twojego ogrodowego krajobrazu.

Zrób własną fontannę w ogrodzie – materiały eksploatacyjne

ogród fontannowy wykończony kulistym kształtem

Do kompilacji Fontanna w ogrodzie potrzebne będą następujące materiały i narzędzia: misa z terakoty z otworem w dnie, hydroizolacja stawu, szeroka płyta ceramiczna, pompa wody, elastyczna rurka z tworzywa sztucznego, okrągłe kamyki, kula z terakoty, sznurek, nożyczki, wiertło, okulary ochronne i wiadro.

Montaż fontanny w ogrodzie – krok pierwszy

Zainstaluj w ogrodzie fontannę z pompą kulistą

Pierwszy krok do produkcji Fontanna w ogrodzie są dokładne wymiary. Użyj sznurka, aby zmierzyć dno miski od krawędzi do krawędzi, aby wiedzieć, ile potrzebujesz wodoodporności. Przytnij hydroizolację nieco szerzej niż oryginalne wymiary. Umieść uszczelkę w misce, upewniając się, że wychodzi trochę poza krawędź.

Krok drugi

ogród fontann z pieczęcią kulistą

Na drugi krok w tworzeniu Fontanna w ogrodzie, użyjesz talerza. Umieść talerz w misce na dnie do góry. Powinieneś umieścić go w taki sposób, aby pompka później zmieściła się pod spodem. Po prawidłowym ustawieniu płyty wywierć kilka otworów, aby woda mogła dobrze spłynąć. Zdecydowanie powinieneś zrobić otwór na środku płyty, w którym zmieści się plastikowa rurka, a także otwór na pompę.

Krok trzeci

Ogród fontann z otworem kulistym

Kolejny krok do produkcji Fontanna w ogrodzie, czy tym razem użyjesz piłki. Wywierć otwór w środku kuli, nieco szerszy niż plastikowa rurka. Nie zapomnij założyć okularów ochronnych.

Krok czwarty

Włóż górną końcówkę rurki do kuli. Ostrożnie włóż drugą końcówkę przez otwór w płytce, którą nadal masz dolną stroną do góry.

Krok piąty

Załóż ogród fontannowy z kulą sferyczną

Konstrukcja wygląda trochę jak Fontanna w ogrodzie koniec. Podłącz kulkę i płytkę do rury, a następnie podłącz rurę do pompy wodnej. Sprawdź, czy pompa wodna działa, napełniając miskę wodą i włączając pompę.

Krok szósty

Dodaj żwir do ogrodu fontannowego o kulistym kształcie

Ostatni krok do Fontanna w ogrodzie robienie jest bardziej związane z dekoracją. Po zakończeniu części technicznej zadbaj o wygląd fontanny. Umyj okrągłe kamyki w wiadrze i umieść je w misce. Dokładnie sprawdź, czy uszczelka jest na swoim miejscu. W ten sposób masz swoją okrągłą fontannę do ogrodu. Sprawdź również inne przykłady fontann kulowych.

Fontanna ogrodowa o geometrycznych kształtach

ogród fontann o kulistym kształcie geometrycznych linii

Fontanna kulowa z szeroką misą

Fontanna w ogrodzie z okrągłą podstawą w kształcie kuli

Fontanna ogrodowa o prostej konstrukcji

fontanna w ogrodzie o kulistym kształcie prosta konstrukcja

Fontanna o kulistym kształcie w metalowej optyce

ogród fontannowy ze sferyczną metalową optyką

Fontanna kulowa wykonana z wielokolorowego kamienia

Ogród fontannowy o kulistym kształcie wielokolorowy

Czarna kula na kamieniu 

ogród fontannowy o kulistym kształcie w parku

Elegancka fontanna na taras

ogród fontannowy o kulistym kształcie elegancki design

Fontanna w kształcie kuli w kolorze czarnym

Fontanna w ogrodzie z czarną kulą w kształcie kuli