Projektowanie i pielęgnacja ogrodu, WIDEO

Zbuduj samodzielnie fontanny i elementy wodne w ogrodzie – 70 zdjęć i pomysłów

Woda zawiera ogród nowoczesny-fontanna-bambus-kamień naturalny

Szampan Fontanna i elementy wodne w ogrodzie cieszą oko i są doskonałymi konstrukcjami jubilerskimi. Fontanny były uważane za symbole władzy w okresie renesansu i zawsze pobudzały wyobraźnię ludzi. Ożywiają ogród odgłosami plusku i świeżym efektem parowania. Niektóre są nawet wyposażone w naprzemienne światła, które wieczorem tworzą piękny efekt świetlny. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych projektów, które możesz samodzielnie zbudować we własnym ogrodzie.

Zabawy wodne w ogrodzie – bulgoczące dźwięki i świeżość

Gry wodne w ogrodzie Feng Shui lilia wodna ze stali nierdzewnej bambus

Fontanny jako budynki ozdobne zaprojektowane są jako obieg zamknięty, dlatego należy kontrolować ilość wody w niecce i co jakiś czas ją uzupełniać. „Silnikem” studni jest pompa. Uzyskaj porady od wyspecjalizowanych sprzedawców, ponieważ istnieją różne modele – z zasilaniem słonecznym, pilotem lub zegarem. Gotowe zestawy dla Gry wodne w ogrodzie, które mogą zainstalować nawet niedoświadczeni użytkownicy. W zależności od projektu potrzebne jest również pojedyncze naczynie i kilka elementów dekoracyjnych.

Zaprojektuj własne elementy wodne w ogrodzie

Elementy wodne-ogrod-fontanna-pionowa-stal-corten-rzeka

Najłatwiejszą opcją jest przekłucie sadzarki. Kamyczki są idealne na ziemię. Wybierz kamienie wiosenne jako dekorację fontanny, ponieważ wyglądają bardzo naturalnie. Jeśli uformują się glony lub mech, wygląd będzie jeszcze piękniejszy. Tyczki bambusowe i czarne kamyki stają się coraz bardziej popularne, ponieważ dają przyjemne uczucie zen. Alternatywnie możesz przerobić stare przedmioty w ogrodzie, takie jak te stare taczki lub zabytkowe wanny. A jeśli lubisz nowoczesne ogrody – możesz zamontować na ogrodzeniu ogrodowym kilka stalowych płyt Corten, przewiercić je i podłączyć pompę. Woda może następnie spływać do miski.

Zbuduj własną fontannę ogrodową – 18 pomysłów na majsterkowanie na fontanny ogrodowe, fontanny i fontanny, w tym instrukcje budowania

Gry wodne w ogrodzie – sam zbuduj bambusową fontannę

36 pięknych pomysłów na wodne zabawy w ogrodzie – prawdziwa oaza dla zmysłów

Sam zbuduj wodospad bez stawu

Gry wodne-ogród-żwirowa ścieżka-pomysły-betonowa ściana-roślina soczysta

Samodzielne zbudowanie wodospadu nie jest trudne. Dzięki tej konstrukcji woda spływa po kamiennej ścianie, a następnie spływa do małego zbiornika zbiorczego na poziomie podłogi. Pompa odgrywa kluczową rolę w powodzeniu projektu DIY – powinna być mocna w zależności od wysokości studni. Ważne jest również, że wodospad można regulować.

Upiększ starą fontannę ogrodową

Wodne gry-ogród-stary-ogród-fontanna-upiększa-pomysły

Starej fontanny ogrodowej można dodać kolor. Nasza wskazówka – dopasuj kolor do otaczających roślin. Wtedy nawet prosty projekt gwarantuje, że przyciągnie wzrok. Oczywiście możesz też zaprojektować fontannę w innym kolorze i w ten sposób ją podkreślić. Zależy to całkowicie od tego, czy fontanna powinna dostosować się do otoczenia, czy raczej stanowić wizualną atrakcję.

Zabawy wodne w ogrodzie – mała fontanna ogrodowa dla dzieci

Wodne gry-ogród-dzieci-budują-same-pomysły na podwodny świat

Mały obszar do zabawy dla dzieci może być jeszcze bardziej zabawny dzięki kilku motywom. Wodospad jest regulowany i zapewnia orzeźwiające ochłodzenie w gorące letnie dni. Piaskownica pod spodem gwarantuje najlepszą zabawę! Dlaczego tylko dorośli mieliby spędzać wolny czas na świeżym powietrzu??

Zaprojektuj fontanny w stylu śródziemnomorskim – ceramiczne donice stają się fontannami ogrodowymi

Cechy wody-ogrod-roślina-doniczki-ceramika-śródziemnomorska pomysły

Przewiercone ceramiczne donice ogrodowe można przekształcić w fontannę ogrodową. Aby uzyskać maksymalny efekt, pomaluj doniczki w kontrastujących kolorach, a pomiędzy nimi posadź trawy ozdobne i pachnące. Przepuszczasz wodę przez otwory za pomocą pompy, która następnie tworzy małą fontannę. Woda spływa wzdłuż naczynia do innego naczynia, gdzie może być ponownie pobierana przez pompę, tworząc nieprzerwany cykl.

Zrób sam stół z wodospadem

Gry wodne-stół-ogrodowy-wodospad-fontanna-zbuduj-sam

Jeśli chcesz puścić wodze fantazji, w szklanym stoliku możesz zamontować pompę i wąż ogrodowy. Otrzymujesz więc idealne połączenie mebli i elementów wodnych w ogrodzie, które z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich. Pompa w stole ukryta jest za pomocą kamyków, natomiast woda może spływać po ścianach bocznych.

Fontanna ogrodowa wykonana z węża i obręczy rowerowej

Wodne gry-ogrodowe-fontanny-zbuduj-sam-rurka-rower

Innym bardzo prostym i jednocześnie skutecznym pomysłem na fontanny ogrodowe jest to. Wszystko czego potrzebujesz to felga, wąż ogrodowy i pompka. Idealny jako akcent w ogrodzie skalnym. Alternatywnie można zastosować okrągłą rurę miedzianą, która jest wcześniej perforowana w dowolnym miejscu, aby woda mogła wytrysnąć z rury. Pomysł jest bardzo nowoczesny i może służyć jako dekoracja w każdym łóżku.

Gry wodne w ogrodzie – podziel basen na dwie części

Wodne gry-ogród-naturalny kamień-basen-most-pomysły

Basen może być również używany do zabaw wodnych w ogrodzie. Jest to wtedy zwykle wyposażone w fontanny lub wodospady. Pomysł jest szczególnie przydatny, gdy ta fontanna ogrodowa jest częścią systemu czyszczenia basenu. Przefiltrowana woda wraca do basenu w postaci fontanny, co znacznie poprawia jakość zarówno basenu, jak i reszty obszaru zewnętrznego.

Woda i ogień na podwórku – stylowy projekt na działki

Zbuduj samodzielnie pionowe elementy wodne w ogrodzie

Być może widzieliście już wcześniej, jak imponujące jest połączenie tak różnych elementów, jakie daje ogień i woda w ogrodzie. W tym celu często umieszcza się kominki w pobliżu basenu. Ale to, że nie masz miejsca na basen, nie oznacza, że ​​musisz zrezygnować z tego efektu. Po prostu użyj dowolnej fontanny lub fontanny w ogrodzie, którą możesz następnie wyposażyć w ogień. Swobodnie spadająca woda jak w tym przykładzie to m.in. świetny pomysł.

Nowoczesny ogród z potężną pompą do ogrodu na wzgórzu

Gry wodne-ogrodowe-ze stali nierdzewnej-fontanny-zbuduj-sam

Możesz nawet wymyślić nietypowe konstrukcje do ogrodu. Zobacz, jak oryginalnie wykorzystano lokalizację na zboczu wzgórza w tym ogrodzie. Wodospad spływa z dużej ściany oporowej do fontanny. Stamtąd woda jest transportowana przez kilka desek do punktu początkowego pompy. W zależności od wydajności pompy możesz zbudować ścieżkę dla wody tak długo, jak chcesz, pozwolić jej płynąć wzdłuż łóżek i tarasu i stworzyć tyle wodospadów, ile chcesz.

Nowoczesne fontanny zamontowane na ścianie z kamienia naturalnego w ogrodzie

Elementy wodne-ogrod-pion-utwórz-kamień naturalny

Projektując elementy wodne w ogrodzie można również bawić się wzorami i motywami. Jeśli chcesz czegoś bardziej oryginalnego niż zwykła ściana wodna, użyj blach do realizacji takiego pomysłu. Nie zapomnij umieścić każdego arkusza pod niewielkim kątem w pożądanym kierunku, aby woda nie gromadziła się i nie przelewała, ale mogła łatwo spływać. W podsypce żwirowej przed ścianą woda może być zbierana i ponownie pobierana przez pompę.

Twórz gry wodne przy basenie

Gry wodne-ogród-pionowy-ogrodowy-fontanna-stal nierdzewna-pompa-zbuduj-sam-nowoczesny-

Tutaj możesz zobaczyć inny wariant wodospadów, które są częścią basenu. Projekt jest nowoczesny i doskonale dopasowuje się do minimalistycznego wystroju ogrodu. Oczywiście takich wodospadów nie można planować tylko na baseny. W takie elementy można wyposażyć różne rodzaje studni, niezależnie od tego, czy są wznoszone, czy wbijane w ziemię. Z drugiej strony nowoczesny staw, który również został zaprojektowany z rybami i roślinami, otrzymuje wystarczającą ilość tlenu z bryzgającą wodą.

Nowoczesna fontanna ogrodowa jako akcent na tarasie

Wodne gry-ogród-taras-pomysly-fontanny-stal-nowoczesne-pomysly

Ta fontanna również wygląda niezwykle szlachetnie. Wynika to nie tylko z czarnego koloru połączonego z dwoma białymi kulami, ale także ze sposobu, w jaki woda spływa po nowoczesnym kamieniu. Zintegrowana jest również ławka z tego samego kamienia, z której można wygodnie obserwować grę wody.

Kula ogrodowa fontanna wykonana z naturalnego kamienia w śródziemnomorskim ogrodzie

Zabawy wodne w ogrodzie piłka-kamień-ozdobna trawa-drzewo-pompa-zbuduj-sam-basen na wodę

Fontanny przy tarasie – nowoczesny projekt ogrodu

Gry wodne-ogród-taras-staw-nowoczesna-ścieżka z kamienia naturalnego

Stwórz ogród w stylu Feng Shui

Gry wodne-ogród-betonowy blok-stal nierdzewna-drzewa-zdjęcia-trawnik

Oszczędność miejsca – wertykalny ogród z elementami wodnymi

Gry wodne-ogród-drewniana ściana-staw-nowoczesna

Mała betonowa fontanna ogrodowa przy drewnianym płocie

Cechy wody-ogrod-betonowy blok-oświetlenie LED-drewniane ogrodzenia-paprocie-zdjęcia

Elementy wodne-ogród-kamień naturalny-fontanna-ogród staw-trawnik

Gry wodne-ogród-stal corten-bambus-rośliny-przykłady

Wyposażenie wodne-ogród-gabiony-fontanna-wodospad-staw

Cechy wody-ogród-kamień naturalny-fontanny-kamień-pomysły-projekt-zdjęcia

Elementy wodne-ogrod-pion-corten-stal-fontanny-taras

Wodne gry-ogród-kamień naturalny-taras-pomysły

Wodne gry-ogrodowe-w stylu-wiejskim-pomysły-zbuduj-sam

Gry wodne-ogród-naturalny kamień-mała-pompka-zbuduj-sam

Kamienna fontanna ogrodowa by Poroniony płód

Cechy wodne-drzewa-ogrodowe-byliny-ścieżka ogrodowa

Elementy wodne-ogród-fontanna-drewniane ogrodzenie-kamienie rzeczne

Gry wodne-ogrodowe-fontanny-zrób to sam-beton-stal nierdzewna

Wodne gry-ogród-fontanny-pomysły-doniczki

Woda posiada bambusową fontannę w stylu feng shui

Elementy wodne-kula-ogrodowa-fontanna-kwiat-trawnik

Gry wodne-ogród-naturalny kamień-zlew-rattan-meble

Cechy wody-ogrodowe-kamienie-japoński-klon

Fontanny-ogrodowe-kamienne-rury-gabiony-ściany-trzciny-ozdobne trawy

 Wodne gry-ogród-staw-zbuduj-sam-pomysły

Wodne gry-ogród-fontanny-pomysły-nowoczesne

Funkcje wodne-ogród-fontanna-miska-woda-staw

Funkcje wodne-ogrodowy-stal nierdzewna-przyciągający wzrok-design

Gry wodne, ogród, piecyki, basen, żywopłoty

Funkcje wodne-ogrodowe-śródziemnomorskie-kulkowe-akcent

Cechy wody-ogrody-pomysły na płytki z kamienia naturalnego

Wodne gry-ogród-wodospady-pomysły-projekt-wejście

Woda przedstawia zdjęcia wejścia do domu z bukszpanu ogrodowego

Woda oferuje pomysły na fontannę ogrodową

Wodne gry-ogród-nowoczesny-staw-pomysły

Gry wodne-ogród-naturalny kamienny mur-wodospad-bez-stawu

Pomysły na wodne gry-ogród-pionowo-ogrodowe fontanny

Cechy wody na zdjęciach ogrodowych japońskich żwirowych płyt podłogowych z trawnika

fontanna fontanna obrazy ogrodowe bloczki betonowe rury żwir

pompa wodna bambus dom struktura mieszkalna ogród kamienie paprocie

Tyczki bambusowe i kamień łupkowy

fontanna funkcje wodne zdjęcia ogrodowe bambusowe tyczki rośliny

Fontanna wodospadu i rośliny bambusowe

fontanna wodospad rośliny ogrodowe bambus antyczny wanna

Betonowa kula

Elementy wodne w kuli ogrodowej ogród betonowy element dekoracyjny z mchu

Kamyczki

funkcja wody ogród zbuduj sam pomysł pompa żwir pies

Kreatywne wykorzystanie starych narzędzi ogrodniczych

funkcje wodne zdjęcia ogrodowe taczki metalowe rośliny

fontanna fontanna przedstawia zdjęcia sadzarka taras

Kamienna umywalka

Wiosenna fontanna wodna fontanna ogrodowa sadzarka żwiru

fontanna ogród zbuduj sobie bambusowe rośliny kamienie

Elementy wodne w wiadrze z bambusowymi kamieniami w pompie ogrodowej

fontanna wodna ogród zbuduj sobie instrukcje zdjęcia

fontanna fontanny w projektowaniu ogrodu kamień żwir rośliny tuja

fontanna fontanna w ogrodzie zbuduj sobie starą żabę wannową

fontanna ogród śródziemnomorski wodospad kamyk drewno whirlpool

fontanna fontanna ogrodowa sadzarka kamieni żwirowych

fontanna fontanna pomysły pomysły konewka schody

fontanna funkcje wodne ogród drewno beczki rośliny stawowe

fontanna wodospad woda ogrodowa basen naturalny mur z kamienia

fontanna funkcje wodne zdjęcia ogrodowe butelki kamienie żelazna rama