Projektowanie domów wakacyjnych i hoteli

Surowa elewacja z kamienia naturalnego w kontraście do białych ścian i jasnego drewna we wnętrzu

szorstka fasada z kamienia naturalnego dom wakacyjny hiszpania natura

Utalentowana architekt Laura Alvarez z Hiszpanii zaprojektowała piękny dom wakacyjny o całkowicie naturalnym wyglądzie w północnej Hiszpanii. Projekt oparty jest na tradycyjnej dla tego regionu „cabaña pasiega” (chata rolnika) i ma klasyczny dwuspadowy dach. Na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy surowa elewacja z kamienia naturalnego w połączeniu z dużymi drewnianymi drzwiami stodoły. Za nim wieczorami chowają się duże przesuwne szklane drzwi, które prowadzą bezpośrednio do salonu. W przeciwieństwie do surowego wyglądu elewacji, wnętrza są jasne i nowoczesne. Paleta kolorów bieli, szarości i jasnego drewna tworzy ciekawy kontrast z zewnętrzem i wygląda przyjaźnie i zachęcająco. Dom wakacyjny jest zbudowany w środku natury i dlatego jest otoczony ze wszystkich stron przez zielone łąki, małe lasy i wzgórza. Dlatego jest uważany za cudowną przystań dla odwiedzających.

samotna chata naturalny kamień hiszpania naturalny krajobraz

Dom nazywał się Villa Slow i został zbudowany na miejscu starej kamiennej ruiny. Kamienie z ruin zostały ponownie wykorzystane i wykorzystane wraz z innymi materiałami z regionu Kalabrii do budowy willi. Rezultatem jest przytulna chata z kamienną fasadą i nowoczesnym wnętrzem.

naturalne materiały projekt domu kamień naturalny fasada drewno stabilne drzwi

Surowa fasada willi z kamienia naturalnego przemawia za naturalnością i harmonijnie wtapia się w wiejski krajobraz. Kamień jest połączony z innym naturalnym materiałem – drewnem. Wszystkie okna i drzwi tarasowe posiadają duże wrota z zewnątrz, które mogą całkowicie zamknąć dom.

projekt domu szorstki kamień naturalny fasada drzwi do stodoły drewno

Po obu stronach domu znajduje się niewielki taras bez zadaszenia, który po otwarciu drzwi łączy się z wnętrzem. Tarasy są wyłożone tylko kilkoma płytami z kamienia naturalnego, a meble tarasowe można wyjąć, gdy jest ładna pogoda. Możesz więc cieszyć się posiłkami na świeżym powietrzu lub wypuścić parę.

dom wakacyjny z kamienia naturalnego drzwi wejściowe drewno białe wnętrze

Do wejścia wybrano drzwi z osią obrotu, które wyglądają bardzo nowocześnie i zapraszają do domu. Najpierw prowadzi do małego przedsionka, który służy jako korytarz. Następny jest salon na otwartym planie. Ma kuchnię z jadalnią i przytulny salon.

otwarty salon biały szary jasny sufit z belek drewnianych

We wnętrzu występują jasne odcienie drewna, które dają poczucie ciepła i przytulności. Wiele elementów wykonanych z drewna łączy się z białymi ścianami i klasycznymi meblami w szarym kolorze. Nie ma już nic do skonfigurowania. Na dużej ścianie w salonie zamiast telewizora jest kominek. Drewno opałowe jest składowane bezpośrednio nad nim we wnęce ściennej, co dodatkowo przyczynia się do stworzenia naturalnej atmosfery.

nowoczesny salon kominek do zabudowy wnęka ścienna do przechowywania drewna opałowego

Sypialnia została zaprojektowana w tej samej kolorystyce i posiada mały prywatny taras. Łazienka znajduje się tuż obok łóżka, co wielu gości uważa za bardzo praktyczne i wygodne. Bezpośrednio nad nim znajduje się strych, który jest przeznaczony na przykład jako mała, ale przytulna część do spania dla dzieci.

dom wakacyjny fasada z kamienia naturalnego mały taras widok natura

Jeśli wejdziesz do domu z zewnątrz, możesz cieszyć się pięknym kontrastem między fasadą a wnętrzem. Surowa elewacja z naturalnego kamienia ma szczególny naturalny urok, a minimalistyczne meble tworzą nowoczesny efekt przestrzenny.

kolor ścian biały jasne drewno szkło front szary meble

sypialnia białe jasne drewno prywatna łazienka taras

minimalistyczny projekt sypialni drewniany sufit łazienka z łazienką

projekt sypialni biała minimalistyczna drabina na poddaszu

chata szorstki kamień naturalny elewacja plan piętra wnętrze

* Więcej informacji o Villi Slow znajdziesz na Strona internetowa biura architektonicznego