Projektowanie domów wakacyjnych i hoteli

Luksusowy dom kontenerowy w Kalifornii o nowoczesnym i innowacyjnym wyglądzie

luksusowy dom kontenerowy krajobraz futurystyczne skały

W dzisiejszym poście chcielibyśmy zaprezentować Wam wyjątkowy luksusowy dom kontenerowy, który fascynuje swoim futurystycznym i nietuzinkowym wyglądem. Rezydencja Joshua Tree została zaprojektowana przez Whitaker Studio w Londynie i miała służyć jako dom wakacyjny dla pary. Dom znajduje się na 90 akrach na rozległym zboczu góry w Kalifornii. Klient skrystalizował pomysł na ten innowacyjny kontenerowiec, gdy zobaczył zdjęcie wcześniej niezrealizowanego projektu biurowca kontenerowego autorstwa Whitaker Studio. Po konsultacji z głównym projektantem Jamesem Whitakerem niezwykły, kreatywny i fascynujący pomysł przekształcił się w rezydencję o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Lokalizacja fascynującej prywatnej rezydencji została wybrana po tym, jak para odwiedziła Park Narodowy Joshua Tree w południowo-wschodniej Kalifornii.

dom kontenerowy w Kalifornii biały kształt halo

Nowoczesny i futurystyczny dom w kalifornijskim krajobrazie pustynnym początkowo wyróżnia się kształtem aureoli. Wyrafinowany projekt rezydencji jest bardzo elegancki i rzeźbiarski, ale jednocześnie bardzo funkcjonalny. Współczesny dom wakacyjny będzie składał się z salonu, jadalni i trzech sypialni. Rozpoczęcie budowy spektakularnego kontenerowca morskiego ma rozpocząć się na początku przyszłego roku. Pokoje charakteryzują się eleganckimi betonowymi posadzkami i minimalistycznym wystrojem, który sprawia wrażenie bardzo luksusowego. Pomalowany na biało luksusowy kontenerowiec nadaje całej konstrukcji czysty i lekki wygląd. Jasna elewacja odzwierciedla niuanse rdzawopomarańczowego i zielonego koloru otaczającego krajobrazu, dzięki czemu idealnie i harmonijnie wpasowuje się w otoczenie. Pobliski garaż, na dachu którego miały zostać zainstalowane panele słoneczne, powinien zapewnić energię elektryczną dla wyjątkowej luksusowej rezydencji.

pejzaż malowany na biało nowoczesny luksusowy dom kontenerowy

Pozycjonowanie każdego pojedynczego pojemnika zapewnia najlepszy możliwy widok. Kontenery ustawione są w taki sposób, aby zagwarantować maksymalny widok na zapierające dech w piersiach krajobrazy. Jednocześnie topografia jest optymalnie wykorzystana, aby zapewnić niezakłóconą prywatność. Dzięki temu wizjonerskiemu i kreatywnemu stylowi nowoczesnego kontenera morskiego brytyjski architekt może wykorzystać okazję do opracowania niezrealizowanej koncepcji i przekształcenia prywatnej rezydencji w prawdziwe dzieło sztuki.

studio salon okno betonowa podłoga dom kontenerowy

perspektywy spadziste okna siedzenia betonowa podłoga

meble nowoczesne czerwone podłogi widok skał

wanna wolnostojąca podłoga betonowa sofa

Joshua Tree jadalnia pojemnik dom promienie kształt,

dom kontenerowy minimalistyczna sypialnia na zewnątrz

Rockowa fasada krajobrazowa biały kontener transportowy

prywatna rezydencja dom kontenerowy plan piętra wieniec promienisty

* projekt autorstwa Studio Whitakera