Projektowanie domów wakacyjnych i hoteli

Kolor antracytowy i naturalne materiały w idealnym połączeniu

kolor antracyt naturalne materiały hotel nowoczesna architektura

Ben Adams Architects i Studio Mica zaprojektowali hotel w Londynie w Wielkiej Brytanii w 2017 roku. Znajduje się na cichej ulicy w pobliżu ruchliwej Great Eastern Street we wschodnim Londynie. Nobu Hotel Shoreditch to najnowszy designerski hotel’™ i powstał jako doskonały przykład wielokulturowości w kulinarnej stolicy. Szczególną atrakcją hotelu jest renomowana restauracja. Założyli ją znany szef kuchni Nobu Matsuhisa, aktor Rebert De Niro i hollywoodzki producent Meir Teper. Tak więc oferta kulinarna jest w centrum uwagi Hotelu Nobu. Jednak słynna restauracja to tylko jeden z aspektów tego, co hotel ma do zaoferowania. Posiada bar, wewnętrzny ogród, prywatne jadalnie i sale konferencyjne, luksusowe spa i centrum odnowy biologicznej. Dodatkowo każdy gość otrzymuje szytą na miarę szatę yukata oraz tradycyjny japoński zestaw do herbaty.

kolor antracyt materiały naturalne wystrój hotelu recepcja kamień naturalny

Elewacja hotelu charakteryzuje się estetyką, która doskonale łączy współczesną architekturę przemysłową i azjatyckie korzenie. Kolor antracytowy charakteryzuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz i jest uważany za nowoczesny wyraz. Efektowna prosta fasada przypomina współczesny gobelin wykonany z betonu, stali i szkła. Wnętrze oddaje tę samą estetykę, ale z różnych materiałów. Wygląda jak patchwork w kolorze antracytu i naturalnych materiałów. Strukturalna, kontrastowa gra szarego betonu, łupka, stali, patynowanego metalu, drewna i elementów azjatyckiego wzornictwa, silnie kontrastująca z szarym kamieniem. Tradycyjna sztuka japońska łączy się z wzornictwem przemysłowym, a efektem jest zdekonstruowany geometryczny wzór.

kolor antracyt materiały naturalne lobby elementy naprzemienne drewno kamień naturalny

kolor antracyt materiały naturalne drewno schody oświetlenie pośrednie siedzenia

Sztuka Sumi-e zajmuje centralne miejsce w każdej części hotelu oraz w pokojach gościnnych. Jest to sztuka i filozofia Azji Wschodniej oparta na technice malowania tuszem. W minimalistycznych pokojach hotelowych sprawdzają się prace artystyczne w postaci projektów ścian, ruchomych ścian i przesuwnych zasłon okiennych. Abstrakcyjne reprezentacje ożywiają obszary i tworzą wyjątkową atmosferę.

kolor antracyt naturalne materiały hol z klinkieru ceglana ściana narożna sofa narożna,

Recepcja hotelu znajduje się na parterze. Zakrzywione, podświetlane schody prowadzą do spektakularnej podziemnej restauracji, baru i holu. Możesz cieszyć się kuchnią szefa kuchni Nobu i spróbować specjałów kuchni azjatyckiej i peruwiańskiej. W menu jest też duży wybór ekskluzywnych japońskich whisky i sake. W styczniu 2018 roku otwarte zostanie również centrum spa i wellness, oferujące łaźnie parowe i renomowaną pielęgnację skóry, a także wyjątkowe zabiegi oparte na azjatyckiej tradycji i rytuałach Shiatsu. Sportowcy mogą wyszaleć się w ultranowoczesnym, całodobowym centrum fitness i skorzystać z indywidualnych jednostek treningowych.

kolor antracyt materiały naturalne sofa parkiet podłoga pokój hotelowy

kolor antracyt naturalne materiały studio kuchnia stół jadalny sofa parkiet podłoga

kolor antracyt naturalne materiały pokój hotelowy łóżko mała kanapa okno

kolor antracyt naturalne materiały sypialnia pokój hotelowy panel dywanowy ekran prywatności

kolor antracyt naturalne materiały pokój hotelowy łóżko betonowe okno sufitowe przesuwne zasłony,

kolor antracyt naturalne materiały łazienka wolnostojąca wanna oświetlenie pośrednie

* projekt autorstwa Ben Adams Architekci oraz Studio Mika