Projektowanie domów wakacyjnych i hoteli

℃ Hotel kapsułowy w Japonii łączy mikrozakwaterowanie z wyjątkowym doświadczeniem w saunie

hotel kapsułowy w japonii numeracja łóżko poduszka ° C hotel kapsułowy tokio

Hotel kapsułowy to rodzaj hotelu, który jest szczególnie rozpowszechniony w Japonii i powstał z potrzeby niedrogiego noclegu w dużych miastach, w których brakuje miejsca. Po otwarciu pierwszego hotelu kapsułowego w Osace pod koniec lat 70. takie hotele stały się fenomenem kulturowym. Kapsułowy hotel °C w Japonii, który pragniemy Wam zaprezentować w dzisiejszym poście, został nowocześnie wyremontowany przez pracownię architektoniczną Schemata Architects, łącząc stare kabiny sypialne z saunami.

obszary nocne kapsuły liczba oświetlenie kapsuła hotel

W ośmiopiętrowym hotelu Shibuya w Tokio odbudowano wszystko oprócz kapsuł. W ramach tego remontu jako podstawowy kolor wnętrza przyjęto beżowy kolor istniejących kapsuł. Zastosowano kolory i materiały, które jak najlepiej uzupełniają oryginalne kapsuły – ciemną podłogę jastrychową, szafki ze sklejki i tworzywa sztucznego GRP. Dla zespołu Schemata ten projekt był prawdziwym wyzwaniem i trudniejszym niż budowa nowego. Efektem we wnętrzu jest udane połączenie nowoczesnych powierzchni i detali w stylu retro. Unikalny hotel kapsułowy ° C, wymawiany „doe-shi”, oferuje swoim gościom mikro zakwaterowanie w połączeniu z wyjątkowym doświadczeniem w saunie.

kapsułki na noc ° C kapsułka hotel japonia plastik

Zgodnie z fińską tradycją odwiedzający mogą zrelaksować się w saunie w temperaturze pokojowej 90 ° C i skorzystać z wielu korzyści zdrowotnych. Zainstalowane są ciepłe prysznice, pod którymi można ochłodzić się po wizycie w saunie. Goście hotelowi mogą wybierać między ℃ 15, 20, 25 i ℃ 30. Goście hotelowi meldują się, zostawiają bagaże w szafce, korzystają z sauny i odpoczywają w śpiworach w jednej z kapsuł. Kapsułowy hotel ℃ w Japonii ma 102 pokoje dla mężczyzn i 60 dla kobiet. Ze strefy saun korzystają również osobno mężczyźni i kobiety. Płacisz 1000 jenów za godzinę korzystania z sauny i 500 jenów za każdą dodatkową godzinę. Nocleg wynosi 1500 jenów (13 USD) za pierwszą godzinę i 500 jenów (4,5 USD) za każdą dodatkową godzinę.

hotel kapsułowy w japonii szafki do przechowywania

W przeszłości kapsuły były tradycyjnie wykonane z włókna szklanego i modułowego plastiku i były przeznaczone dla ludzi, których nie stać na normalne hotele. Dziś ta oryginalna forma hotelowa nie jest już tanim wariantem noclegu, ale bardziej rozwiniętą koncepcją noclegową.

sauna relaks drewno ° C hotel kapsułowy w japonii schemata architekci

drewniana sauna człowiek ° C kapsułka hotelowa tokio napar

ławki odwiedzających do ochłodzenia °C kapsułowy hotel w japonii

sauna schematy drewna architekci ° C kapsuła hotel tokio wnętrze

sauna kombinowana nocleg drewno ° C hotel kapsułowy japonia

° C hotel kapsułowy w japonii szyldy drewniany człowiek sauny

poziomy wind mężczyźni kobiety kapsuła ze sklejki hotel japonia

umywalka łazienkowa lustro drewno ° C hotel kapsułowy japonia

prysznice ławka stopień ° C kapsuła hotel japonia tokio

°C Kabiny prysznicowe z łaźnią parową w hotelu kapsułowym

fasada budynku strona ulicy ° C hotel kapsułowy japonia

plan piętra dystrybucja sauny budowa kapsuł tokio

hotelowe kapsuły tokio sauna podział strefy relaksu

* projekt autorstwa Architekci schematów